Jump to content

206 s16 micanje greške zbog katalizatora!


Recommended Posts

Koelgi je na trci u osijeku izbacio katalitik konvetre nekaj grešku i auto počne trokirati i cukati. otišao je kod nekoga da mu izbace katalizator i veli da mu sada izbaci anti polution fault i check engine (to sve stoji i znamo zakaj) grešku te da mu se pri vožni od 110-130 auto baca u safe mode i krene trokati, a iznad toga i ispod sve 5. kako napraviti premosnicu da se lambda sonda (ona druga) zehebe da ne baca greške više :)

 

2.0 16V 136 ks :)

Link to comment
Share on other sites

Normalno da baca gresku jer bez katalizatora obe lambde daju istu vrijednost.

Treba ti adapter za drugu sondu (onu nakon katalizatora) koji ce je udaljiti od ruba cijevi auspuha za par centimetara, i time slati drugacije vrijednosti u komp od prve.

Ili to rijesiti softverski, a koliko vidim iz tvojih postova, imas "strucnjaka" za to.;)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo cudno, ja sam imao komplet supersprint bez katalizatora i jednostavno sam onu lambdu koja ide nakon kata iskopcao... antipollution fault i engine check mi je uvijek gorio (moze se ponistiti na kompu ali se opet vrati) ali je auto isao k'o podmazan, kao i dan danas nakon 50-60tkm!

Link to comment
Share on other sites

Ja takoder imam na svom autu identicnu situaciju kao i decko u 206ici.

 

kad sam skinuo kat i na jedno 120-130km/h takoder baca u safe mod (gasi jedan cilindar) i nema druge nego stati, ugasiti auto, upaliti i onda imas fore 12 km vožnje i onda ista stvar ispocetka.

 

Edit: trokiranje se isto pojavljuje pogotovo na 2500-4000rpm.

Edited by Ciki
Link to comment
Share on other sites

Normalno da baca gresku jer bez katalizatora obe lambde daju istu vrijednost.

Treba ti adapter za drugu sondu (onu nakon katalizatora) koji ce je udaljiti od ruba cijevi auspuha za par centimetara, i time slati drugacije vrijednosti u komp od prve.

Ili to rijesiti softverski, a koliko vidim iz tvojih postova, imas "strucnjaka" za to.;)

 

Ovo je problema koji me je mucio 3 godine i nikako da se uhvatim u kostac sa njim. O cemu se radi?

Tek pre 2 meseca sam sa sigurnoscu utvrdio da kod mene na autu nema katalizatora' date=' izgoreo ili izvadjen, nemam pojma. I konacno sam realizovao pricu koju sam nasao na netu jos davno davno. U pitanju je Peugeot 206 1.6 16v, kod koga je katalizator izveden kao nastavak na izduvnoj grani, sto iskljucuje mogucnost ugradnje univerzalnog katalizatora.

Da bi resio problem sa paljenjem check engine, zbog neimanja katalizatora, napravljen je jedan mali distancer ili kako to kazu u engleskoj "Lambda sleeve" i on je navrnut na mesto gde stoji druga lambda sonda a onda na njega i sama sonda i time je stvar resena. Poenta je da se sonda izvuce iz izduvne cevi i time se obezbedi da nisu ista ocitavanja na prednjoj i zadnjoj sonti, zbog cega se i pali lampica.

Evo par fotografija kako to izgleda i kako treba napraviti.

Ovi crtezi su iz AutoCad-a ja ih pravio prema dimenzijama koje je koristio metalostrugar.

 

47190604.th.jpg

 

54041863.th.jpg

 

A ovako to izgleda uzivo

 

distancer.th.jpg

 

Posle ove intervencije prosao sam oko 3000km i nije se upalila lampica, a obicno se palila posle 100-200km.

Nadam se da ce ovo pomoci svima koji imaju problema sa katalizatorom sto zbog neimanja istog ili ako je ostareo ili je ostecen.

 

Interesuje me vase misljenje u vezi ovakvog resenja.

 

 

ovako nekaj?

 

Kimi..imam stručnjaka???

 

Ciki...da to je to 120-130...preko toga ništa ispod toga ništa :)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo cudno, ja sam imao komplet supersprint bez katalizatora i jednostavno sam onu lambdu koja ide nakon kata iskopcao... antipollution fault i engine check mi je uvijek gorio (moze se ponistiti na kompu ali se opet vrati) ali je auto isao k'o podmazan, kao i dan danas nakon 50-60tkm!

 

ista stvar, samo stock ispuh bez kata i drugi zadnji lonac...

 

antipollution fault i to je to, radi sve normalno, vec sigurno 30-40k km...

Link to comment
Share on other sites

Koelgi je na trci u osijeku izbacio katalitik konvetre nekaj grešku i auto počne trokirati i cukati. otišao je kod nekoga da mu izbace katalizator i veli da mu sada izbaci anti polution fault i check engine (to sve stoji i znamo zakaj) grešku te da mu se pri vožni od 110-130 auto baca u safe mode i krene trokati, a iznad toga i ispod sve 5. kako napraviti premosnicu da se lambda sonda (ona druga) zehebe da ne baca greške više :)

 

2.0 16V 136 ks :)

 

Catalytic converter fault nije greška zbog katalizatora nego zbog nečeg drugog. Meni je to izbacivalo dok je unichip bio na autu i kad mi ga je bacao u safe mod isto tako na autoputu na 120 cca. Za katalizator je ona druga neka greška, antipollution fault ... bez kata će auto raditi isto kao i sa samo će svijetlit lampica. Ovo mu je nekaj drugo otišlo, neka vidi na testeru šta pokazuje !

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio isao cistiti usisnu granu i klapnu i decko koji mi je to radio je rekao me to mozda jebe,ocistio je tu garez/ulje/prljavstinu i auto je tjedan dana radio najnormalnije. Sad prije dva dana, problem se opet vratio i kod koga god otisao nitko ne zna sta bi mogl biti...

 

Preko sutra idem kod laste da mi odmakne tu sondu pa se nadam da ce nako 3mj jebanja to prestati...

Link to comment
Share on other sites

Ono drugo nema veze sa "antipolution" greskom nego sa trokiranjem.

 

Distancu sam stavio jer sam mislio da nece izbacivati opet tu gresku ali evo,danas u voznji mi se upalila greska...

 

Edit: rijesiti ce to Elmin uskoro :naughty:

Edited by Ciki
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...