Jump to content

Podešavanje ovjesa


Recommended Posts

Mislim da sam shvatio kaj Boris i ti hoćete reći. S preloadom te male opruge se štela prag reakcije kod low-speed "udarca"?

 

Ali nisam skužio kam ide druga opruga? Umjesto bump stopa? :)

 

ma pusti tu 2. malu oprugu, ona je samo da ti glavna, radna, opruga ne ispadne iz lezista kad dignes auto, i tak kad je auto na podu je stlacena skroz i nista ne radi

 

a 3. opruga koja zamjenjuje bump stop ide u jednu kasicu, koja je s donje strane naslonjena na glavnu oprugu i ima slobodan hod prema gore, a s gornje strane ima navoj za predspanavanje i ulezistena je na klip amortizera

 

znaci imas 3 cilindricne opruge u seriji + guma

 

 

 

a Kimi skoci do mesnice, siguran sam da ces naci adekvatnu zamjenu za odmoriti glavu :P:P,

 

kakvo bjezanje od znanja, kad bi kojim slucajem bio neki dobar clanak na internetu to bi bio biblijski tekst ili kuranski, kako kom, meni je bog jedino F , log i stoperica za sada :rofl::rofl::lol::lol:

 

 

 

a corav si jedino ti,Miki, pa bez naocala i izgledas ko sismis, OPRUGE KOJE SEB IMA NA AUTU NISU PRETVRDE, ako ne znas mala slova, vec ne smiju biti predspanane, a k ili karakteristika linearne opruge se tim nije promjenila kak ti tvrdis

 

stoga odjebi od mojih ne konkretnih odgovora i gluposti

 

moje i tvoje znanje, iskustvo i rezultati u utrkama su nebo i zemlja,ja se tim bavim profesionalno ZA NOVAC, a koliko cu ja informacij ovdje napisati je moja stvar, u svakom slucaju xyz puta vise od tebe, sto tocnijih, sto konkretnijih

 

uostalom ja sam na svakoj trci dobro dosao u svaki box za razliku od tebe, koji si nepozeljan, tu svaka rasprava s tobom pocinje i zavrsava !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ti stvarno znas PISATI STVARI KOJE JA NIGDJE NISAM NAPISAO.

A sto se naocala tice izgleda da i tebi trebaju jer tek sad vidim koliko si zastranio.

Daj jos jednom napisi cemu sluzi mala opruga.:lol::lol:

Jbt, pa magarac bi vec shvatio.:rofl:

Eto, to je ono o cemu govorim. Pisati o stvarima a nikad ih u zivotu ne vidjeti, a kamo li drzati u rukama.

samo ne kuzim zasto opet vrijedjas?? Debeloguzi.:P

Link to comment
Share on other sites

Sad vec seres bez veze.

 

2Seb, Hrvoje iz Gabreka ti je sve rekao.

Odes, oni naprave,..... i to je to. I to sve ,....... bez trigonometrije.:D

 

Evo kak je počela svađa - nakon kaj je Dominik u zafrkanciji (i Boris vrlo precizno u svom postu) htio skrenuti pažnju da se tvrdoća opruga ne može štelati.

 

Iako to zapravo nije išlo tebe (jer ti se Dominik uopće nije obratio), ti si ipak smatrao da je ok da napišeš "sad već sereš bez veze", i onda naravno isprovociraš reakciju. Čovječe, skuliraj se, a svoje frustracije u vezi Dominika pokušaj riješiti van foruma jer ovak zezneš svaku raspravu na neku ozbiljniju temu.

Link to comment
Share on other sites

Ti stvarno znas PISATI STVARI KOJE JA NIGDJE NISAM NAPISAO.

A sto se naocala tice izgleda da i tebi trebaju jer tek sad vidim koliko si zastranio.

Daj jos jednom napisi cemu sluzi mala opruga.:lol::lol:

Jbt, pa magarac bi vec shvatio.:rofl:

Eto, to je ono o cemu govorim. Pisati o stvarima a nikad ih u zivotu ne vidjeti, a kamo li drzati u rukama.

samo ne kuzim zasto opet vrijedjas?? Debeloguzi.:P

 

napisao si da ima pretvrde opruge ili mu je bump pretvrd !!!

 

e niti jedno niti drugo nije TOCNO i to sam 3 puta objasnio

 

a ne razumijem sta znaci ovo boldano i kome se obracas, sismisu ????

 

dok ti u 21.stoljecu predjes na golf II, ja radim u McLarenu, moze i ovo u okladu :rofl::rofl::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iman jedno pitanje, pošto je ovaj topic završija u nuklearnu fiziku, ja bi tija da mi se laicki objasni.

Radi se o sljedecem. Iman D2 gewinde s kojima sam prezadovoljan, e sad trenutno ne vozim trke,a dite samo šta nije došlo. Proba sam omekšat ovjes, da bude šta više udobniji. Pošto trenutno neman vrimena otić na dizalicu, omekšao sam samo pridnji kraj (na muldama) tj. išao sam u minus sa onom štangicom. Dobio sam sljedece, cim naletim na rupu auto skace, gore je nego kad udri na tvrdom, znaci ne ponasa se ni blizu kao standard auta tj. ne upija mekano rupe. Zadnji kraj još nisam stiga naštelati.

E sad šta krivo radim??

Jel se ne može dobit na gewindi kolko-tolko na udobnosti?

Jel moram malo dignit auto (štelanjem opruga)??

Nešto drugo :)

Link to comment
Share on other sites

Ti na svojim amortizerima nemas podesavanje bumpa (prema dolje), nego samo rebounda (prema gore) tako da s otpustanjem stangice nisi nista dobio, tj dobio si vecu brzinu povrata u nulti polozaj.

I,..... kao sto ti je Meshin napisao, vjerovatno su ti opruge pretvrde.

Obzirom da imas gewinde, bump ti je tvornicki podesen na "tvrdje", pa je pitanje koliko bi dobio sa "meksom" oprugom.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...