Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

3 minutes ago, MoschuS said:

Kak ti znas kaj ja radim u rotoru?? :D
Bas htjedoh napisati da ce mi vjerojatno bilo koja pristojnija guma biti ok, ipak ide na karavance sa 110ks

 

 

sorry ase :D 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Good year dosta cesto zna pucat sa strane kao i dunlop.

Vredestein ultrac satin ima oznaku A za kisu u dimenziji 225/45 R17, uspoređivati nju sa savom mislim da je smjesno.


Jedna je dunlop a druga mislim michelin

Ova je pukla pri 180
cca1c12b5fb0e7b7eb05995c2ea9dea6.jpg

A ovo na oko 230 (90% sam siguran da je ova bila dunlop)
49ea9a811a73070c8c9b4e3ef5dfcfce.jpg
f12ccda9301bfc972f9aad778096d08e.jpg

Fora je kad zakocis a prestigne te otpala guma...
Obje gume su bile vozene dvije sezone. Od onda samo nexen i nikada niti najmanjeg problema
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dottore said:

 

Zanimljivo, Inače, A klasa koristi nestandardne dimenzije.  Je li na njjemu bila XL?

Čekam Branxa koju sam već upitao u  njegovoj temi 215/45 R17 i 195/55 R16  , mogao sam tražiti 185/65 R15  (A klasa 180 CDI ,2008)

 

Sorry stari, preskočio sam post, javim uskoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rainsport mi je drugi izbor iako me muci sto svi naglasavaju da ima mekanu bocnicu. Ne znam koliko se to osjeti u voznji.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk




Od ovih koji su ti u užem krugu mislim da samo GY može parirati Rainsportu s time da me GY neće tako skoro vidjeti radi A2 koje su imale najmekšu bočnicu ikad.
Link to comment
Share on other sites

Kakva je trajnost Rainsporta? Vidim da pisu da se uzasno brzo trose? Ne treba mi trajati 50k km ali vidim da za nju pisu da je gotova i na manje od 20?
Jeftinija je u startu od gy ali ako cu ih morati mijenjati za 2 god to mi onda nista ne znaci, naprotiv :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kakva je trajnost Rainsporta? Vidim da pisu da se uzasno brzo trose? Ne treba mi trajati 50k km ali vidim da za nju pisu da je gotova i na manje od 20?
Jeftinija je u startu od gy ali ako cu ih morati mijenjati za 2 god to mi onda nista ne znaci, naprotiv

Sent from my LG-D802 using Tapatalk



Preskoci
Link to comment
Share on other sites


Haha, tak sam i mislio

Sent from my LG-D802 using Tapatalk



Mislim fakat dobro drze al ak trazis nekaj da traje...vjeruj...preskoci. Evo ja sad bas dosla sa spura, u 9.mj ih stavila na auto, pa zimske, pa ove prije mjesec dana i onak. Idu jos al da su nove nisu. Radim puno km i koliko god da me odusevljavaju na kisi, iduci put cu morati jednostavno izabrati nesto drugo... Ovo mi je drugi set rainsporta na RSici.
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2017 at 0:21 PM, Exfreerider said:

Sve navedene gume po kiši imaju A osim Vredestein koji ima B

 

Sava UHP 2 isto ima kiša A i najtiša je sa 66dB ;)

 

Po meni Sava UHP 2 ili GY Asy 3

 

On 5/2/2017 at 2:02 PM, Srele_St said:


Good year dosta cesto zna pucat sa strane kao i dunlop.

Vredestein ultrac satin ima oznaku A za kisu u dimenziji 225/45 R17, uspoređivati nju sa savom mislim da je smjesno.

 

Decki te oznake su prijevara, cudim se da ne znate za to:

 

http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/gumagate-oznake-na-gumama-veca-su-prevara-od-muljanja-s-emisijom-nox/202249/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da li postoje neki jeftiniji ili univerzalni senzori za pritisak tlaka u gumama?

 

Stari si je uzeo neke alu 15, pa je saznao da TPMS dodje jos 40tak eur/kom.

 

Je li se to da nabaviti povoljnije od kineza npr ili je to minimalna cifra?

 

Auto je Kia Ceed 2017god. Ako to sto znaci.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, niknejm said:

Da li postoje neki jeftiniji ili univerzalni senzori za pritisak tlaka u gumama?

 

Stari si je uzeo neke alu 15, pa je saznao da TPMS dodje jos 40tak eur/kom.

 

Je li se to da nabaviti povoljnije od kineza npr ili je to minimalna cifra?

 

Auto je Kia Ceed 2017god. Ako to sto znaci.

 

Pa to su ti jeftiniji. Inače su originalni po 100eur/kom

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/4pcs-lot-Autel-tpms-Mx-Sensor-433MHZ-Universal-TPMS-Sensor-mx-senor-315mhz-Support-Programing-MaxiTPMS/32869883650.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.260.24ec3c003j9FXD

 

Možda ovi ako nađeš nekoga da ima za programirat ih. Ili uzmeš komplet pa ti ostane programator.

 

edit: Ne mora baš bit iz ove trgovine ali prvo na njih  nabasao,

 

Edited by MKmarino
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

trebat ce mi nove slape za A6 karavana... 

imam 19" gume sa S4 sa 255/35/19 zimuljama gore...    stavio bih na te felge ljetne ili allseason gume posto zavoja ovdje jako malo  :D 

 

na autu su 18" 245/40/18 sada.. 

e sad, kako bi bilo uzet 245/40/19 umjesto 255/35/19 malo dobijem vise mesa na gumi pa time i komforu valjda, a cijenom su jeftinije, malo su uze pa bi mozda bile i bolje po potrosnji.....

 

napomena da nikoga ovdje nije briga niti tko provjerava koje su ti gume na autu i koja dimanzija. :D

 

naravno preporuka neke normalne gume su pozeljne

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...