Jump to content

Liqui Moly Ceratec / CPL / Xeramic /... - Iskustva?


Recommended Posts

Dali neko zna ima li di još kupiti Ceramic liguid pover,treban za jedan auto,a iskustva od prije su mi ok šta se tiće ovog proizvoda!

Ova ekipa šta ga je uvozila je propala,pa ima li di još koja bočica da je ostala,trebam za motor o 2000ccm,znači ona boca od 450ml.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Neman iskustva s ovim,jel prova neko???

CPL-a sam prije prodava,i u 50-ak prodanih boca nitko se nije požalija,pogotovo kod starijih auta je smanjilo potrošnju ulja,i to osjetno!

 

A, gle, u posljednjih 3-4 god koliko imam to u svom asortimanu, nitko se još nije požalio...

 

Znaš da i kod dosta tih aditiva ima i placebo efekta, IMHO, ovo je prava stvar.

Link to comment
Share on other sites

Neman iskustva s ovim,jel prova neko???

CPL-a sam prije prodava,i u 50-ak prodanih boca nitko se nije požalija,pogotovo kod starijih auta je smanjilo potrošnju ulja,i to osjetno!

 

ja sam to stavia skupa sa prvim uljem u novi motor... i zadovoljan sam.

sve skupa mi je u 15tkm popia 0.6-0.7 dcl ulja...

a rijec je o 1.8T motoru.

 

 

 

uglavnom nije stetno.

Link to comment
Share on other sites

nema nikakve koristi od toga, stavio sam u dva slučaja..

prvo punto 1.2 koji je trošio nemilo ulja, i čim sam ga nalio smirio se u radu, trošio manje

ulja, al to je trajalo neki 1000km i onda dalje po starom

drugi slučaj stavio cpl u delsol vti, i zaribo je nakon par tisuča ko da nikad nije ni bilo ničeg

dakle po mom nepotrebno bacanje novaca

Link to comment
Share on other sites

rekao bih da sve ovisi kolko ulja trosi... tj kolko je sjeban motor...

vau vau motor 1.6d nalili smo novo ulje sa ovim keramickim sranjem, pa nakon soma ipo opet pa onda dodali to sto ti zoves med - aditiv za smanjenje potrosnje ulja i dimljenje...

 

lol i dalje je trosio 5L ulja na 1 000km :D

Link to comment
Share on other sites

rekao bih da sve ovisi kolko ulja trosi... tj kolko je sjeban motor...

vau vau motor 1.6d nalili smo novo ulje sa ovim keramickim sranjem, pa nakon soma ipo opet pa onda dodali to sto ti zoves med - aditiv za smanjenje potrosnje ulja i dimljenje...

 

lol i dalje je trosio 5L ulja na 1 000km :D

 

ma neisplati se osim ako ga dobiješ na poklon, kolko sam platio taj cpl 500+ kn

poslje sam za 500kn kupio drugi blok od punta i taj ne troši kap ulja

Link to comment
Share on other sites

nema nikakve koristi od toga, stavio sam u dva slučaja..

prvo punto 1.2 koji je trošio nemilo ulja, i čim sam ga nalio smirio se u radu, trošio manje

ulja, al to je trajalo neki 1000km i onda dalje po starom

drugi slučaj stavio cpl u delsol vti, i zaribo je nakon par tisuča ko da nikad nije ni bilo ničeg

dakle po mom nepotrebno bacanje novaca

 

Sto vi ocekujete da ce taj aditiv smanjiti potrosnju ili sprijeciti rasturen motor da otkaze? U najboljem slucaju ce malo pomoci podmazivanju. Meni su se prestali cut podizaci, pa ocito nesto radi, ostalim se ne zamaram.

Link to comment
Share on other sites

ja sam radio GB tog aditiva na "proslom" forumu :

 

prvi dio snimke je snimljen prije stavljanja cerateca , ovaj drugi dio posle pauze je sa CERA TECom , nakon cca 200tinjak prijedjenih kilometara

 

da odmah napomenem; oba dva puta je snimano u istim uvjetima(temeratura oko 1 C i odmah ujutro nakon starta motora) i sa istom pozicijom mikrofona ..

cdti 150ks masina :

http://www.justupit.com/get.php?id=f5cffbb906197b943eccb310e73cd5d4

 

imao sam problema i sa zavijanjem turbine http://www.justupit.com/get.php?id=1d3f0e5f5fcca2ec4795409b945760c5 , sto se drasticno smanjilo sa dodavanjem istog.

Edited by Dinac
Link to comment
Share on other sites

Ja s CPL-om iman jako dobra iskustva,ali nemože bog pomoči motoru koji troši 5l na 1000km,tu nema prstena,ali promini se rad motora,i potrošnja ulja,ali ne u extremnim slučajevuma,nego tipa ako troši 2 l. na 10 000km posli troši 1l,nemože bog pomoči motoru ako nema prstena,ako su cilindri sjebani,ali za ok motore,pomaže!

Link to comment
Share on other sites

rekao bih da sve ovisi kolko ulja trosi... tj kolko je sjeban motor...

vau vau motor 1.6d nalili smo novo ulje sa ovim keramickim sranjem, pa nakon soma ipo opet pa onda dodali to sto ti zoves med - aditiv za smanjenje potrosnje ulja i dimljenje...

 

lol i dalje je trosio 5L ulja na 1 000km :D

 

Tu je majstor zaboravio karike staviti u motor :doh:

 

btw ne treba očekivati čuda od tih aditiiva,samo donekle vidljiva poboljšanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav ljudovi,

 

Dali je tko imao iskustva s Liqui Moly Ceratec aditivom za ulje?

Dali to pomaze ili je to samo placebo efekt?

ima li to smisla stavljat u turbo benzince ili je to porez za budale??

svako iskustvo dobro doslo :)

 

 

 

ceratec.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mr.G

Fire

Mikka

 

Dečki s foruma koji koriste Ceratec. AFAIK.

 

Da li ima smisla - nemam pojma. Ja sam na 750 000km stavio u Golfa 1.6D. Čisto 4 show. :D

 

Ekipa koja mi traži Ceratec već ima povećanu potrošnju ulja pa sad očekuju čuda - ovo je za prevenciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to ulijao u bravo i nisam osjetio niti nesto bolje,niti nesto gore. Samo kod sljedece izmjene ulja je bilo na dnu kartera dosta taloga, sad dali je to od toga ili ulja, stvarno neznam! Mislim da se je smanjila potrosnja ulja nesto sitno koja mi je sada 0,5-1l na 10 000km, ovisno o vrsti ulja! Selenia cca 6 dcl a ulje mobil iz metroa cca 1l.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...