Jump to content

Liqui Moly Ceratec / CPL / Xeramic /... - Iskustva?


Recommended Posts

Clio ili Toledo? U Cliu je Elf Evolution SXR 5W-40, sad ima negdje 45000 km, mijenjam svakih 10000 ili svakih godinu dana (kaj dodje prije).

Na 197 provjeri si leteće...i stavi si Ceratec ili Xeramic. Pa svjestan si da se leteći jako habaju. Pogledaj si ih nisu skupi i preventiva je puno bolja nego popravak.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Nebi se složio sa nijednim, jer sam na autoputu 70% vremena i gas je do poda uvjek to znaš i sam ;)

 

Evo šta i sam proizvođač kaže a sudeći koju reputaciju ima kad je riječ kvaliteta i dizajn motora mislim da su svi komentari poslje toga suvišni...

 

iQvwm.jpg

 

btw: ovo je službeni manual koji dolazi sa vozilom

 

 

Ja ti kažem iz iskustva a ti opet sa manualom. Kažu da je 0.5l na 1000 km normalno...sory meni nije!

Pa i ovo tvoje mi je dosta,kažem ti iz ISKUSTVA a ne iz manuala.

Link to comment
Share on other sites

OT: iz iskustva sam stari motor sa 250k km (na cajgeru pravo stanje upitno) otvorio i nije imao nikakvih problema niti risova od ležaja do košuljica do karika. Jedino je tankano unutra ulje.

Ista stvar sa svim toyotama

 

Ok uživaj:thumbsup:

NEda mi se ulazit u rasprave kad nema smisla,očito sam ja blesav kad kažem kontra od manuala i teorije jer mogu reć iz svog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

samo kreten može stavit keramički aditiv u auto, ja sam to imo , i auto je zaribo isto ko da ga i nije bilo, kasnije sam rastavljo motor nisam niš vidio posebno

niti sam primjetio da išta bolje radi ni bolje ide, bačena lova ako ti auto troši ulje onda bolje za te pare kupi nove karike

 

znači to će ti pomoći motoru isto ko i ovo zdravlju:

http://ipowernarukvica.com/

Edited by killercivic
Link to comment
Share on other sites

bahaha, kakvog isustva? u kupovanju totaliranih auta jedino

 

http://i.imgur.com/1WCIZ.png

 

I taj tolalizirani je bolji od vaših krampina koje hvalite do neba kaj su groblja....al jebena. Neznamš koji je bolji...osim toga vidi se iz priloženog. pa meni je fascinantno onda da je takav auto bolji od ovih kaj su na hrpi...malo glupo jelda?

 

Ajd ohladi, vani je sunčan dan i svjež zrak.

Link to comment
Share on other sites

Na 197 provjeri si leteće...i stavi si Ceratec ili Xeramic. Pa svjestan si da se leteći jako habaju. Pogledaj si ih nisu skupi i preventiva je puno bolja nego popravak.

 

Ponavljam opet, zasto popravljati nesto gdje rupe nema.

Link to comment
Share on other sites

ja sam to imo , i auto je zaribo isto ko da ga i nije bilo, kasnije sam rastavljo motor nisam niš vidio posebno

niti sam primjetio da išta bolje radi ni bolje ide, bačena lova ako ti auto troši ulje onda bolje za te pare kupi nove karike

 

 

sigurno nije zaribo radi cerateca vec nekog mehanickog kvara. a sumnjam da za 160kn mozes kupit karike :)

Edited by Kevin
Link to comment
Share on other sites

ljeva se u ulje ali se nemješa sa njim :D

razmisli malo i pogledaj link koji sam stavio na čemu je ceratec i svi njemu temeljni

 

edit: a i na njihovom filmiću kažu same shit..

 

keywords: aditive, mixes

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vidim interesantna tema, pa da i ja bacim koji komentar;

Frend je imao mali Renault 5, 1,1 motor. Auto je imao stvarno fino posložen ovijes i momak ga je vozio kao da se žuri po prvo mjesto na brdu :)

 

Mislim da je djeda bio prvi vlasnik auta i on je napravio svega 60k km. Kada je mali uzeo auto, ubacio je keramički aditiv (keratec) i tako je fino divljao sa autom...

 

Motor smo otvorili kada je auto imao 200k km. Nisam mogao vjerovati da se nakon takvog klanja nisu poznali znaci trošenja na cilindrima, ležajevima ili drugim dijelovima motora. Pumpa ulja je stvarno bila kao nova.

 

Mislim da je motor bio raskopan da vidi dali da se ubaci taj aditiv u 1,7 koj je kasnije isao u auto... Sada zamisli kako je lijepo isla petarda sa 110-120 hp :)

 

Isti aditiv sam utrpao u svoj 1,7 kada sam ga slagao i nisam požalio. Super stvar za ništa novaca. Tko brine o autu neće sigurno doživjeti potrošnju ulja od 5l/10k km, bez obzira na aditive.

 

I još nešto, dico, treba jebat! Pustite sada ulja i aditive...

Link to comment
Share on other sites

Frend je imao mali Renault 5, 1,1 motor. Auto je imao stvarno fino posložen ovijes i momak ga je vozio kao da se žuri po prvo mjesto na brdu :)

 

Mislim da je djeda bio prvi vlasnik auta i on je napravio svega 60k km. Kada je mali uzeo auto, ubacio je keramički aditiv (keratec) i tako je fino divljao sa autom...

 

Mislim da je motor bio raskopan da vidi dali da se ubaci taj aditiv u 1,7 koj je kasnije isao u auto... Sada zamisli kako je lijepo isla petarda sa 110-120 hp :)

 

 

To govoriš o Marinovoj bijeloj petici koja je kasnije stradala u sudaru ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem s potrošnjom ulja jer mi golf popije 1l na cca 13000km, a na 15000km ga mjenjam, a pugu ne dolijevam ništa u intervalu od 15000km jer je manje više uvijek na max.

 

Ali bi ipak nasuo u puga sad na sljedećoj izmjeni (150 000km) pa sam mislio pitat koliko toga ide? Sve skupa ulja ide oko 3.6 ili 3.8l u motor nisam ziher, koliko aditiva staviti i da li onda za toliko ml/dcl nebitno čeka smanjit količinu ulja koja se stavlja u motor prilikom izmjene?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

ja iskreno nemam pojma previše o tome pa moram pitat (sorry ako je vec netko pitao). jel to moze ic u astru coupe, 2.0 T motor sa 170k km? nebitno o faktorima, auto jos ne trosi ulje, sve radi ok. da li to uliti ili ne prvo zato jer je turbo motor pa neznam da li to moze skoditi turbini i tako to :D

Link to comment
Share on other sites

ja iskreno nemam pojma previše o tome pa moram pitat (sorry ako je vec netko pitao). jel to moze ic u astru coupe, 2.0 T motor sa 170k km? nebitno o faktorima, auto jos ne trosi ulje, sve radi ok. da li to uliti ili ne prvo zato jer je turbo motor pa neznam da li to moze skoditi turbini i tako to :D

 

naravno da mozes, stavi i budi bez brige ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...