Jump to content

Liqui Moly Ceratec / CPL / Xeramic /... - Iskustva?


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ukratko. Corsa nema vise tupkanja nakon kaj ju upalim nakon 2 tjedna. I sa jako istrosenim akumulatorom upali pa tu mogu osjetit koliko manje trenja ima. Zafira se stisala u pola. Pricam o 2.2 dti motoru koji zvici ko brod s polupanim ventilima hahh.

Link to comment
Share on other sites

Ukratko. Corsa nema vise tupkanja nakon kaj ju upalim nakon 2 tjedna. I sa jako istrosenim akumulatorom upali pa tu mogu osjetit koliko manje trenja ima. Zafira se stisala u pola. Pricam o 2.2 dti motoru koji zvici ko brod s polupanim ventilima hahh.

A sto si ulio?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I kakav je krajnji zakljucak oko svega ovog?

 

Sutra planiram napravit servis sestri na Polu 1.4 TDI - koji na ta tri cilindra "bucno - normalno" radi - iako je sve ispravno i ima 120 000 km

 

Koji aditiv uzet i koju kolicinu na 4 litre 5W40 ulja.

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

I kakav je krajnji zakljucak oko svega ovog?

 

Sutra planiram napravit servis sestri na Polu 1.4 TDI - koji na ta tri cilindra "bucno - normalno" radi - iako je sve ispravno i ima 120 000 km

 

Koji aditiv uzet i koju kolicinu na 4 litre 5W40 ulja.

 

hvala

 

ja u svog uvijek Ceratec...ne osjecam nista iskreno, al isto tako mislim da ne skodi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
52 minutes ago, Dinko said:

Jel ima kakve koristi od tih keramickih dodataka za ulje?



Tema - klik

Stavljam Ceratec u svoj auto. Nisam siguran da je bolje s njim nego bez njega, ali za sada ne smeta ništa. Prvi put sam ga stavio kad je imao 60 ili nešto više tkm. Od tada otprilike svakih 40 do 50 tkm. U zadnjih 20 tkm sam izmjenio ulje tri puta, od toga je dva puta bilo s Ceratecom. (EDIT: 4 puta! Malo sam se zabrojao)
Prilikom mapiranja na 182 ili nešto tako tkm je Fire komentirao kako je neobično dobro nešto s ventilima - nisam razumio što točno. Ali ako je tako onda ima veze sa sačuvanom bregastom koja je (navodno) slaba točka u PD motorima.
Ovo što je Kevin sad stavio je navodno na tragu Cerateca, ali još bolje.

Edited by zerowaf
Link to comment
Share on other sites

Ima koristi i te kakve. Bogami nije placebo efekt.

@Dinko stavi slobodno Xenum. Ja sam zadovoljan. Puno sam istrazivao oko toga pa sam s cerateca prešo na Xenum VRX500 koji je napredniji od LM ceratec.

Nema nikakvi negativan ucinak. @Raptor6767 je isto u megana RS stavio i super mirno motor radi. Za svaku preporuku.

Edited by Kevin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godinama već točim VX500 prvo, a sad VRX500 (novi naziv i pakiranje), stavio neki dan u Meganea,samo cca 2dcl (umjesto 3.75dcl) koliko je ostalo u kantici nakon Raptora, auto osjetno mirnije radi na leru.
Nisam mogao vjerovat.

U svim vozilima mi je. Combo/Doblo CE300, Clio/Megane/Raptor VRX500.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je vama svima jasno da je BMW nakon problema Nikasilom presao na Alusil... Nikasil su koristili i drugi proizvodjaci, a Porsche u Turbo i RS modelima navodno i dalje koristi Nikasil... Alusil koriste i Porsche i BMW i Audi i Mercedes i drugi... Ako se ne varam BMW koristi i magnezij u izradi blokova. To su sve egzoticni, specificni materijali koji imaju odredjenu poroznost i kada dodju u kontakt s krivim stvarima nastaje veliko trosenje. Upravo iz tog razloga proizvodjaci motora vrlo cesto izricito zabranjuju aditive u ulju, jer je rijec o tekucinama koje dolaze u direktni dodir sa dijelovima koji su napravljeni od posebnih materijala ili tretirani nekakvim premazom...
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, killercivic said:

ma tak piše na bmw na rezervaru no additives, pa trpi aditive bez problema

 

Pricamo o aditivima u ulju...

 

Sto se goriva tice, glavni BMW-ov problem sa Nikasil kosuljicama cilindra bila je hrdja zbog viska sumpora u gorivu... S druge strane Alusil, problemi s potrosnjom ulja, bukom, itd...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...