Jump to content

MYHRAWEB motorcycle meets&drives

Recommended Posts

Eto ulozio u jaknu i kacigu nakon cca 12-13 godina...

kaciga HJC I70

https://www.automotosport.hr/hrvatski/detalji-proizvoda_3/hjc-i70elimi-gray_737/

Jakna ACERBIS JAKNA X TOUR ADVENTOUR

https://www.automotosport.hr/hrvatski/detalji-proizvoda_3/acerbis-x-tour-jakna_2055/

Nek posluži trećinu od ovog originalnog i bit će ok... makar sve sam uzeo M, prije bum se ja zdebljao na XL nego bu se to pohabalo 🙂

spacer.png

spacer.png

spacer.png

• Like 3
  • Replies 6.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Motor za kratke djireve i naslikavanje, sinoc je bilo vrijeme za ovo drugo...

Before/After... 3 i pol godine, živaca, love, znanja i pomoći ljudi, ali rezultat je tu.              

Pomalo se privodi kraju

Posted Images

20 minutes ago, plastikman said:

Prema mom iskustvu HJC je skup za svoju kvalitetu.
I na kacigi I opremi se ne štedi

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

RPHA70 250 eura recimo ja mislim da tesko bolje za tu klasu kacige.

• Like 1

Rpha70 je 2700 kn nova. 

Hjc je po svim testovima dobar, nije vrh ali ima modele od nekih početnih do jako dobrih. 

Ovaj i70 spada u best buy kacige pogotovo u klasi 200 ojra. 

A sve zadovoljavaju standarde i testiranja da bi bile certificirane

• Like 2
Rpha70 je 2700 kn nova. 
Hjc je po svim testovima dobar, nije vrh ali ima modele od nekih početnih do jako dobrih. 
Ovaj i70 spada u best buy kacige pogotovo u klasi 200 ojra. 
A sve zadovoljavaju standarde i testiranja da bi bile certificirane
270 eura ebay.de

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Ima univerzalnih kineza, ima relativno univerzalnih brand name komunikacija, ima kaciga koje su rađene točno za neku komunikaciju. Ja u principu ne želim da stoji izvana na kacigi kao većina nego da je rađeno baš za neku određenu pa mi to smanjuje izbor. Ova agv je iznimka koju bi prihvatio da je comm vani jer je daleko manja od ostalih a sama kaciga je mrak pa još ajde...

Ja sam nakon Schubertha S2, s kojim sam imao problema sa oblikom školjke pa me stalno lijevo uho žuljalo, htio flip up kacigu i uzeo Nolan 100-5 sa N-Com 903R komunikacijom baš za tu kacigu...kaciga je malo teža kao i sve flip-up (taj model sad nosi naša moto policija) ali sve ostalo mi je fenomenalno, tiha je (što je rijetko kod flip up) udobna, jedna od rijetkih flip up koja je homologirana da se smije voziti otvorena jer ima lock mehanizam, vizir je širok i pregledan, ventilacija je vrlo dobra...komunikacija je vrhunska ali joj je i takva cijena (s popustom malo ispod 200€) telefonski razgovori bez problema na autocesti pri 130kmh, slušam garmin ili glazbu sa moba i Spotifyja...čak se spoji bez problema sa ženinim kinezom u njenoj HJC IS17 ali onda zna jebat komunikacija sa Garminom pa to izbjegavam (a i onda ne moram babu slušat ) Fora je kaj kad kacigu odložim ima senzor da se ne kreće i ode u sleep mode za 30sec pa baterija traje pun k. Čim ju dignem dama u zvučnicima veli: "Hello and welcome"
Ima i dodatno svjetlo iza koje žmiga kad kočiš ali to nisam uzeo jer je bilo dodatnih 500kn
Uglavnom jako zadovoljan sa kacigom i komunikacijom a i moram biti obzirom da je sve skupa bilo preko 4k Kn

@Ciki fantaziraš.
U cjenovnom rangu HJC ima puno boljih kaciga pa se zato može reći da ne vrijedi tih novaca.
@BM0021 komunikacija na AGV radi jebeno
U schubiju isto imam original za kacigu i puno se lošije čuje unatoč tome što je kaciga tiša od agv.
AGV nema taj flip up certifikat da se može otvorena voziti ali može (izbjegavam to jer se za praši vizir iznutra i to me smeta)
Vidno polje je kao i race kacige ogromno ( jako slična je sa agv corsa/pista jer je dosta aero elemenata preuzeto od njih).
Ja sam svoju platio iz UK 440e sa komunikacijom koja je bila 130e pa sad ti kupuj HJC
Samo treba malo surfati kad tražiš kacigu jer često se naleti na jedno ili dvodnevne akcije gdje kad ostane par kaciga idu debelo ispod cijene
Tako sam isto kupio pola opreme

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

Ma nebi ja nju vozio otvorenu osim taljiganje kroz Senj npr. Gledam tu agv jer je po puno stvari totalno kontra od ostalih flip up koje nikad nisam htio (lagana, double d, oblik). Ta komunikacija mi smanjuje izbor dodatno jer je sena u shoei totalno integrirana i skrivena ali sena ark za agv makar je izvana mi izgleda ok za razliku od svih drugih vanjskih. Plus kaj vidim da je opcionalni daljinac za volan izgledom identican mojem od sene 10u pa moguce da bi mi i to radilo.

A to me drka kod tih vanjskih, znaci ipak nije bas kao da je nema? Alternativa mi je šubert c4 pro carbon jer je tamo sve unutra ili neotec2 koji ima isti sustav ko gt air2 al to su mi tipicne teske flip up sa brzom kopčom koja me nervira i na gt air pa bi se volio rješiti toga

9 hours ago, Swendija said:

Ja sam se recimo preporodio s Airoh u odnosu na HJC u tom cjenovnom rangu do 250€

Ja sam ih probao barem 3 razlicite ali jednostavno mi ne pasu. 

Steta, jako mi se svidjaju. 

HJC je dosta tjesan pa dosta traje dok legne. 

Imam Karbonsku RPHA70 i dobra je kaciga samo je malo bucnija, odnosno stvara neku cudnu frekvu pa je cudna ali opet to ovisi i o motoru. 

Na zx10r nije bilo tih problema dok na MT10 je katastrofa. 

Na Tuonu je bolje. 

Ocito ima veze sa nastrujavanjem zraka na kacigu. 

Imam jos HJC kompozitnu Jet kacigu i vrhunska je i ne puse pod vizir. 

Mana je sto je prokleto uska i malo skripava ali sto ocekivat od kacige od 200€.

Do sada, najbolja koju sam imao/imam je Suomy Sr Sport, samo je to trkaca kaciga koja puse na sve strane te nije za hladnijih dana. 

Zanimljivo je da je jako udobna i relativno tiha, cak tisa od RPHA70. 

Davno sam imao Marushin Karbonsku koja je bila jako dobra i lagana, 1040gr.

Da je mogu nabavit kupio bih je opet, samo broj manju. 

Znaci nisam se zeznuo 🙂

Lijepo mi je izgledala a trebala mi je i jedna integralna kaciga pored jetice i flip-up. Vidjet cemo kad zatopli kakva je u akciji. Sad mi se neda ni do auta kako je hladno vani 🙂

Uzeo sam i jedne hlace od jeansa sa protektorima i pojacane kevlarom isto na akciji za neku sitnu lovu. Biti ce dobre za skutera. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Announcements

• Create New...