Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

TFSI je turbo motor, TSI novija verzija TFSI-a, a FSI je N/A motor.

 

TFSI - Turbo fuel stratified injection

 

FSI - to isto samo bez turbo :D

 

TSI- se inace u vw grupi oznacavaju ovi novi motori sa turbo i kompresorom, ali takoder i obicni FSI motori s turbom aka TFSI samo kao noviji ;)

Link to comment
Share on other sites

To je danas trend, ljudima je ipak prioritet da se voze a onda tek dolazi ono koliko se brzo voze. Kad vidim da u A6 meću 2.0 TDI, u Passata 1.6TDI ili u 608 1.6HDI sve mi je jasno :)

 

Nemaju svi volje/želje/potrebe/novaca voziti se brzo i imati (pre)snazan auto. Kako je meni i tebi A6 2.0TDI preslabo motoriziran tako je isto tvoj S3 velikoj vecini ljudi premotoriziran i ljudi (obicni ljudi, ne clanovi autoforuma i entuzijasti) uglavnom ne vide smisao kupnje auta velicine A3 s motorom od 280 ili koliko vec ks ima S3-jka. Kuzis, ovisi kako na to gledas...s koje tocke. Ti gledas sa svoje i tebi je S3 prosjecno snazan auto...meni je poprilicno snazan a mom starom ili polovici mojih prijatelja nepotrebno presnazan.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, zato sam i napisao to, recimo A6 2.0 TDI je idealan za nekog penzića, bolji auto ne može kupiti, stisnut će gas nikad a vozit će se udobno i štedljivo. Svaki auto ima svojeg kupca ;). Ista stvar i sa ostalim navedenim limuzinama sa malim motorima - nekima stvarno nije potrebno više od 100ks jer nikad ne pretiču niti se voze preko 130 na autoputu, za njih je takav combo odličan !

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

I to je neki optimum za "obicnog" covjeka...auto klase Golf/Astra/Megane...1.6 benzin ili 1.7/1.9 dizel...100-110 konja...covjeku dovoljno da se ugodno vozi, moze u nuzdi pretjecati autobus, na autoputu odrzava 140-150 km/h uz ok potrosnju, po gradu isto umjerena potrosnja i ne trubi ti nitko...nije jurilica al nije ni peglica. Sad idu ti trendovi da ce biti umjesto 1.6 benzinca 1.2turbo...umjesto 1.9 dizela 1.4 dizel...uz istu snagu. Dobro ili lose, pokazat ce vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...