Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

A sta bi trebalo bit motoru sa 48000 km...osim tri promjene ulja. I ovo sto si promjenio pumpu je previse...to je jednostavno premala kilometraza za ikakav sud o motoru/autu.

 

48 000, vise puta je bio u crvenom nego ispod 3000 rpm, vozim se, ne stedim ga od prve minute, 200 km ne pustim ga ispod 180 km/h ... mislim da mogu bit jako zadovoljan....

Link to comment
Share on other sites

Rene...samo sam se osvrnuo na čestu pojavu po forumima di ljudi (kad se piše o kvarovima, kvaliteti, pouzdanošću...) napišu post tipa "nebih se složio s tobom, evo kod mene taj i taj motor (naprimjer neki 1.6 turbo blabla...) već 37400 kilometara i sve 5, radi ko i prvog dana" a nakon njega doleti još jedan "i kod mene također nema problema, evo baš jučer odvrtio 41000 km" i tako neke priče. To apsolutno ništa ne govori o motoru jer su to tako smiješno male kilometraže (kako god da ga vozili...) da se ništa posebno nebi ni smjelo dogoditi, nebitno jel se radi o VW-u, Renaultu, Opelu ili čemu već. Ono, kad mašina/auto odvrti neku poštenu kilometražu, tad možemo govorit o pouzdanom/dobrom ili kvarljivom/lošem motoru ili samo određenom primjerku, jer znamo da se iste stvari ne pokažu svima jadnako dobre/loše.

Link to comment
Share on other sites

U drugim temama pišeš kako se treba držati teme i onda u temi o VAG-ovim motorima napišeš "pitaj za Clia 200" ?! :huh:

 

Dao sam mu za primjer da to ipak nije mala kilometraža za neke aute. I da se već i na toj km moe dati neki sud o (ne)kvaliteti vozila u današnje vrijeme, a pošto pratim Renault Sport Clio aktualne modele mogu mu jedino taj primjer dat. Nažalost.

 

Da mi je bilo do OTa onda sam mu mogao nabrojati brdo stvari kod gore navedenih modela gdje se jasno vidi koliko je auto dobar/loš, a da nema >50kkm. Naravno, sve potkrijepljeno iskustvima aktualnih vlasnika, a ne rekla/kazala.

 

Meni osobno sve šta se dogodilo na autu se dogodilo unutar 50kkm.

Link to comment
Share on other sites

Al Jaykaya ne zanima izdržljivost Clia već izdržljivost TFI motora... ne kuži gdje se točno Clio spominje. Ako je Mladen napisao da manje od 100.000 nije pokazatelj kvalitete onda stvarno ne vidim gdje si ti tu prozvan.

 

Da se razumijemo, BMK al nije OK da u temi o Polu kad se spomene Clio gasiš raspravu a ovdje sam potičeš istu

Link to comment
Share on other sites

Al Jaykaya ne zanima izdržljivost Clia već izdržljivost TFI motora... ne kuži gdje se točno Clio spominje. Ako je Mladen napisao da manje od 100.000 nije pokazatelj kvalitete onda stvarno ne vidim gdje si ti tu prozvan.

 

Da se razumijemo, BMK al nije OK da u temi o Polu kad se spomene Clio gasiš raspravu a ovdje sam potičeš istu

 

Samo sam htio napisati da u današnje vrijeme 50kkm nije malo za vidjeti kakav je auto. Nažalost. Nebitno na kojeg proizvođača se to odnosilo. Međutim, moja iskustva su sa Clio RS modelima. Da sam imao toliko problema <50kkm sa Combom ili bilo kojim drugim autom, onda bih dao taj za primjer.

 

Mladen to misli da nije manje od 100kkm pokazatelj, ja se imam pravo ne složiti i to potkrijepiti sa argumentima.

 

Međutim, ako auto nema problema, onda to nije pokazatelj kvalitete, ali ako ima brdo problema unutar 50kkm, onda je to valjda neki pokazatelj. Eto, samo moje mišljenje.

 

 

P.S. I sad upravo radimo OT sa raspravom, a imaš moj MSN. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ili dizel CR (znaci ovi noviji) ili GTI (TFSI). Nek ovi VAGovci napisu koji je tocno motor u kojem GTI-u, ali u usporedbi sa 1,4 i 1,2 su milina.

 

Eee da GTI, samo sa svakim minjanjen ulja moraš i cam follower prominit, možda i bregastu, možda i još šta... i nesmiš imat aftermarket xenone jer će ti brisači krepat, možda i senzor za kišu, možda i ECU... itd go fauve :lol:

 

BTW samo prcan :D

Link to comment
Share on other sites

joj daj peras molim te, iz aviona se vidi da si ljubomoran na vw i njihovu bogatu povijest u autosportu a ne tvoj šugavi proton/lotus/mitsubiši hibridi koji nisu ni blizu uspjehu vw-a, pogotovo u rallyu i formuli

 

Kako li sam samo proziran :rofl::D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...