Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

1 hour ago, Bezimeni said:

Tak je, tražim neki quickwax do 150kn :) Ovaj dosta hvale na netu, pa reko da i to probam....

Ak hoces nekaj kaj super funkcionira, moja preporuka bouncers done&dusted.

Svako malo probam nekaj novo, al uvijek se vratim na taj bouncers

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
pa ja sam ga stavio sam na opla i radi posao  
 
a trajnost je neusporediva sa ovim all in one rjesenjima. je skuplje u startu, ali dugorocno je bolje 
Kolko komplicirano odraditi to, jel moguce to odradit u dvoristu ili mora bit ono dobro osvjetljena garaza?
Koja si sredstva koristio prije nanosenja kako bi ocistio povrsinu?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, marin2405 said:

Kolko komplicirano odraditi to, jel moguce to odradit u dvoristu ili mora bit ono dobro osvjetljena garaza?
Koja si sredstva koristio prije nanosenja kako bi ocistio povrsinu?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
 

 

opro auto. glina opro opet osusio dobro. pogledo par YT diy filmica namazo obriso ostavio prek noci u garazi :D 

Link to comment
Share on other sites

Kolko komplicirano odraditi to, jel moguce to odradit u dvoristu ili mora bit ono dobro osvjetljena garaza?
Koja si sredstva koristio prije nanosenja kako bi ocistio povrsinu?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Zahtijeva jebenu pripremu laka, obvezno poliranje, odmašćivanje, nesmije biti vlage u zraku prilikom nanošenja, temp min 15, barem 3 nove mf krpe i jako dobra rasvijeta... U glavnom nije za svakoga ali da vrijedi svake kune vrijedi

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zahtijeva jebenu pripremu laka, obvezno poliranje, odmašćivanje, nesmije biti vlage u zraku prilikom nanošenja, temp min 15, barem 3 nove mf krpe i jako dobra rasvijeta... U glavnom nije za svakoga ali da vrijedi svake kune vrijedi

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Kolko dode onda takav tretman (poliranje i zastita)?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Damba said:

Zahtijeva jebenu pripremu laka, obvezno poliranje, odmašćivanje, nesmije biti vlage u zraku prilikom nanošenja, temp min 15, barem 3 nove mf krpe i jako dobra rasvijeta... U glavnom nije za svakoga ali da vrijedi svake kune vrijedi emoji6.png

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
 

 

Jesi ti kad stavljao to na auto? Kompliciras bezveze, po ovome kaj je @Dario napisao, uopce nije problem ?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kroky said:

 

Jesi ti kad stavljao to na auto? Kompliciras bezveze, po ovome kaj je @Dario napisao, uopce nije problem ?

 

apsolutno nikakva nauka, komplicirate bezveze 

napravio sam kako sam napisao i gle jebenog cuda radi ono za sto je namjenjeno :bye1: 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzis, hidrofobnost ce imat taman da nisi ni oprao auto, nego je stvar u tome da se postavlja sa odgovarajucom pripremom, kontrolom postupka i da u odgovarajucim uvjetima moze proc cure time. A ti nisi osigurao nista od toga (i ne, samo gliniranje nije dovoljno IMHO). 

I najbitnije od svega, ako i skuzis da si negdje zeznuo, nije to qd ili sl da ces uzet ipu i skinut ga, pa popravit.

Ok, to nije CSB da ga mogu postavljat samo akreditirani "detaileri" al svejedno ne znaci da ces ga kupit i ajmo to namazat

Link to comment
Share on other sites

kak onda nema nikakvih fleka nicega na laku i odbija vodu isto ko i kako je na golfu. radi aspolutno identicno

 

ja ti kazem iskustvo iz prve ruke DIY doma u garazi kako sam napravio i jos je miš siva boja, nije bijela pa da se ne kuzi negdje ako je fulano

Link to comment
Share on other sites

Pomagajte,

Ovo mi je prvo auto koje ima koža/alcantara/tkanina unutrašnjost pa me zanima kako to čistiti.
Ništa extra profesionalno nego da održavam, pobrišem prašinu i to.
Kožna je armatura
Alcantara umetak na armaturi
Tkanina/koža sicevi

Slike:

bb60efab86a96b4b89e85a743d4e0710.jpgbd4aa83b97043bf4b97192feea1ab99a.jpg
3ccf064b9d06e8bb953947434b366ec4.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...