Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Brba - jel ova cetka za kozu dovoljno dobra za jako trljat po plastici u unutrasnjosti ili nesto drugo preporucas? Ima li kod tebe tog Multistara (al da je manje pakovanje, 10L mi je previse)?
 
I molim te ponovi kod za popust. hvala
Dovoljna je ta cetka, skinut ce sve a da ne ošteti. Ima Multistar pakiranje 1L na webu

Hrawebph10 popust kod

[mention=122]brba[/mention] jedno pitanje, da li je nakon poliranja bolje staviti glaze+sealant+vosak (neki kvalitetniji) ili keramika? onako jedan neutralan odgovor, ne da gledaš zaradu
A gle , keramika je dugotrajnija al nije ni to bulletproof .
Recimo poliranje i dobra zastita tipa Angelwax ti22 titanium sealant , sonax pns , gyeon cancoat ....
Topat to sa nekim top quick.detailerom kao sto je Angelwax Enigma QED , i to je to , trajat ce jako jako dugo.
Ako preko sealanta ide neki vosak jos bolje , da da jos topline sjaju.
Glaze prije ne bi preporucio zato kae bolje da se prima zastita na cisti lak a ne na filere .
  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=122]brba[/mention] - da li imaš info kada ovo dolazi kod tebe u ponudu?
Navodno da je jako dobra stvar... čuo/piše po netu
sonax-xtreme-ceramic-quick-detailer-863341_1000x.jpg?v=1609251997
Iskreno, 100% sam uvjeren da nije bolji od Angelwax Enigma QED , ali ok.

Danas je hype ceramic natpisa , ceramic je danas kao sto je nekad bio nano . Sve je bilo nano i wow , sljedeca stvar nakon ceramic je graphene , zapamti kaj sam rekao

Ne sumnjam da ce bit los , sve novo od sonaxa je super roba zbilja , al ono...

A bude dosao , nema se jos tocan datum ali bude ubrzo , hr je zadnja rupa u europi za novu robu jbg.




Inace mala novost , napokon u hr , Bead maker , bead juice i optimum no rinse šampon

Pogledaj malo.reviewe bead makera . Nisam jos testirao ali budem ubrzo.

e5a2e0be11aebe19feb38b0fb4e2ed6b.jpgb3b2a2c30cfd2d917315538bbf85b8d2.jpgc3d42608735ee324f0295c8c4672996a.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, brba said:


Inace mala novost , napokon u hr , Bead maker , bead juice i optimum no rinse šampon emoji41.png

Pogledaj malo.reviewe bead makera . Nisam jos testirao ali budem ubrzo.

e5a2e0be11aebe19feb38b0fb4e2ed6b.jpgb3b2a2c30cfd2d917315538bbf85b8d2.jpgc3d42608735ee324f0295c8c4672996a.jpg

@brba oce dolazit na web one njihove spuzve za ONR ili se moze jednako dobro i sa obicnom mf rukavicom oprat ??

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jednom tjedno usišem i prebrišem mopom i izgleda vrh
Lakse od očekivanog iskreno, a kod mene prolazi prosjecno mislim 5 auta tjedno nutra tak da se zbilja koristi .

[mention=122]brba[/mention] koje lampe si ugradio ?
Ove okrugle kinez neki , 70ak kn komad sa popustom.
3 modea , palis gasis tak mijenjaju funkcije , samo plavo, samo bijelo, oboje.
@brba odlicno izgleda salon cestitke. Kad cu trebati takve usluge javim se
Hvala , puno truda, love i vremena je ulozeno stvarno, imam jos planova al lagano mi ponestaje ideja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Goertosing said:

da svijetli plavo

?

 

ozbiljno pitam, jel vise iz fore, ili ima neki trik u detailingu gdje plavo svjetlo pomaze?   

super je radnja, vjerujem da je uzivo jos bolje nego na slikama.

Link to comment
Share on other sites

Brba, mozes li sad nakon nekoliko tjedana napisat par rijeci o ovom? Hvala
Iskreno, mislio sam da je americko smece overhypano. Zaista sam ga uzeo ono ajde , da probam da ih izhejtam .

Na kraju mi je to detailer br 1 , toooliko jednostavan za koristit , malo na krpu , namazem cijeli bok i sa drugom prebrišem. Ekstremno gladak , bas drugaciji od svih, u rangu mi je jedino Angelwax Enigma QED ali je ona malo teža za radit ipak za amatere .
Trajnost iskreno ne znam, mažem mušterijama na svaku zastitu koju stavljam bas zbog tog slicknessa koji ostavlja . Moram testirat na svom autu.

Uglavnom 10/10 od mene ! Definitivno proizvod bez kojeg vise ne zelim radit !


Jedini problem je kaj smo rasprodali sve u roku odmah , 100+ komada je na putu iz Amerike i stiže ubrzo


Btw. Dobili smo Ewocar rucnik za susenje , nije jos na webu bit ce kroz dan dva , al rucnik upija 3 auta odjednom valjda . 6 klasa iznad fecksa meni.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Može li kakva preporuka a sljedeće;

 

1. obnavljanje gumenih površina; konkretno gumeni tepisi su onako malo posivili pa ako ima kakvo sredstvo za vraćanja boje.

 

Dobio sam preporuku za CG no nigdje ga lokalno ne (pro)nalazim

 

61yDgEHn7sL._AC_SX425_.jpg

 

2. sredstvo za obnavljanje apšisalih vanjskih plastičnih površina (lajsni, plastika ispod brisača i sl.). Znači želim da se vrati u što crniju moguću varijantu i naravno da to traje dulje od par pranja/kiša. Nešto provjereno ako netko može preporučiti da je i sam zadovoljan učinkom.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...