Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Imam doma 4 auta, plus povremeno me i buraz i sestrične zamole da im sredim auto jer su vidjeli kako ih sredim :D

 

Ali ovo da se polirka može unajmit je dobra info, gdje i po kojoj cijeni se to može?

 

Makar, kaže, moram prvo na jednu kliniku da se naučim radit s tim

Link to comment
Share on other sites

Luky, koju polirku si uzeo?

 

Ja mislim uzet kod Sviga, ali prvo ću svakako otići na jednu dvije njegove klinike da naučim s njima radit...

 

Uzeo sam Alpha Tools iz Bauhausa, bila neka akcija 369 kn.. 5 godina garancije.. To je rotaciona polirka..

 

Dosta dečki sa cro-detailing foruma je koriste i svi su zadovoljni.. Lagana je i ok radi.. Bio sam mislio uzet nešto skuplje, ali ja ću možda 3 auta godišnje ispolirat pa mi se ne isplati..

 

A, frend je uzeo kod Sviga DA(Dual Action), tako da i od njega mogu uzet ako mi kad što zatreba..

 

@ Rene: da sam u zg možda bi i unajmio, ali ovako mi je najjednostavnije..

 

Al nije to samo unajmit polirka, trebaš i spužve kupit/unajmit.. one se naravno troše, a komad je u prosjeku 150 kn..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

Imam doma 4 auta, plus povremeno me i buraz i sestrične zamole da im sredim auto jer su vidjeli kako ih sredim :D

 

Ali ovo da se polirka može unajmit je dobra info, gdje i po kojoj cijeni se to može?

 

Makar, kaže, moram prvo na jednu kliniku da se naučim radit s tim

 

Partes.

 

To ti je dobra fora...ja da si nisam sjebao nogu, upravo bih to napravio sada, a ovako moram dati Saši da mi sredi auto i time uz jedinu osobu koja mi je prala auto postane i prvi koji ga je polirao. Nadam se da će biti izvrsno, kao i do sada. :P

Link to comment
Share on other sites

Partes.

 

To ti je dobra fora...ja da si nisam sjebao nogu, upravo bih to napravio sada, a ovako moram dati Saši da mi sredi auto i time uz jedinu osobu koja mi je prala auto postane i prvi koji ga je polirao. Nadam se da će biti izvrsno, kao i do sada. :P

 

a kod tebe neće imat nekog posla kad je auto dobro održavan.. :)

Link to comment
Share on other sites

a kod tebe neće imat nekog posla kad je auto dobro održavan.. :)

 

Tek se kod takvih auta vidi koliko dobro/loše je odrađen posao jer točno znam šta gdje treba odraditi i po pitanju čega je auto manjkav. Mogu pokušati sakriti voskom, ali ni to dugo ne traje. ;)

 

Ja svake godine odradim auto barem jednom sa glina/politura/vosak kombinacijom, a glina/vosak 4x godišnje. Sad, nažalost, ne mogu solo pa ću njima dat da vidim kak dečki rade taj dio priče. :naughty:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Just for info, METRO C&C ima akciju od četvrtka za SONAX proizvode.

 

XTREME NANO PRO voskovi/politure (bilo koja 'gradacija' 1,2 ili 3)

454-457-large.jpg

 

CIJENA NA AKCIJI: 29,99 kn (Inače su oko 45-50kn iz mog osobnog isksutva)

 

SONAX EXTREME čistač alu felgi (SONAX XTREME PLUS - iliti taj koji 'krvari' i odlično pere felge)

 

SONAX-Xtreme-Felgenreiniger-Plus_lightbox.png

 

CIJENA NA AKCIJI: 37,49 HRK (inače oko 55 kn ako se ne varam, nešto manje kod Renea)

 

 

 

I još imate Sonax mikrofiber krpe za unutrašnjost i za lak, 24 odnosno 25 kuna 2 komada

Link to comment
Share on other sites

daj mi pls uzmi jedan i meqs šampon ultimate wash & wax manje pakiranje

ovaj http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.505.025

 

posalji sms kad da dodjem do garage :)

 

Preksutra, Dario te upravo shebao, dolazi po 2kom a to mi je sve šta imam od sprejeva za felge.

 

 

S tim da sam sjebao kod pisanja cijene, 49kn je MPC, a ne 42kn koliko sam mislio da je.

 

 

Cijena s popustom i PDVom je 39.20kn, ali budem vama dao po onoj cijeni pošto sam shebao. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
... gdje u splitu ima za kupiti ovu glinu za poliranje...

 

s glinom se ne polira. Ona služi za čišćenje laka. Sonaxovu glinu možeš kupiti u Bauhausu skupa sa lubrikantom za cca 160+kn. Ne znam jel ima di drugdje u splitu. Općenito je užasno loša ponuda bilo kakvih ozbiljnijih proizvoda.

Još znam da možeš pitat gazdu praonice na sirobuji jer je imao neke sonaxove gline bez lubrikanta. cijenu sam zaboravio al je ispod 100kn.

 

Isto tako sam se nedavno na svoje oči uvjerio kako glina može oštetit lak ako se nestručno koristi, a netko tko nema puno iskustva u startu neće ni skužit da radi štetu, a nakon takvog tretmana auto je spreman za poliranje.

Link to comment
Share on other sites

... gdje u splitu ima za kupiti ovu glinu za poliranje...

 

Za Split ne znam ali možeš naručiti od Sviga (partes) ili sada novi proizvođač kod nas na tržištu : http://www.dls.com.hr/shop

 

Sa glinom možeš napraviti štetu ako ti padne na pod i pobere "prljavštinu" (tada je praktički za baciti) i ako ne koristiš nikakvi lubrikant (ponekad je dovoljno voda+šampon) a inače ne bi trebalo biti većih problema....uostalom ima po youtube gomila uputa

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...