Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Zanima me koje je najbolje sredstvo za vratit originalni sjaj ovakvim lajsnama?

 

10238210_1381.jpg

 

10238211_1383.jpg

 

pa pranje za prvu ruku ne bi škodilo :D

 

a sjaj možeš vratit samo poliranjem, trebaš 75cm pad s debelim backing plateom, grublju pastu tipa fast cut plus i za kraj ultra fina ili #205 ili slično, grublji pad tipa zelenko 3M, i finiji, i dosta pik trake da zaštitiš lak od grebanja rubovima

ako je to metal, inox/aluminij/sl. onda ćeš padove kasnije bacit u smeće (tj. postat će crni neće bit dobri za daljnju upotrebu) pa je fora to odradit s nekim već potrošenima

Link to comment
Share on other sites

Uhhh, po opisu ispada malo pre-strucno za moje znanje o poliranju... prije svega slike su preuzete sa neta, tako da nisu moje lajsne bas u ovakvom stanju, al zelim ih spasit od ovoga... mislio sam da to mogu izvesti sa nekim jednostavnim poliranjem kroma/aluminija... postoji li bas sredstvo za odrzavnje sjaja kod kroma*?... ili je ovo gore jedini nacin?

Inace, hvala na opisu ;)

Edited by CooleR
Link to comment
Share on other sites

Pa ovo što sam napisao je jednostavno (i brzo). Možeš krom lajsne i ručno s krpom i fast cut+ ili nekom jačom pastom, pa deri, samo što ćeš se tako puno namučit a izvući ćeš jako malo. Zapravo sve ovisi o tome kako to stvarno izgleda, pošto kažeš da je to gore slika s neta

za samo održavanje sjaja (tj. prikrivanje manjka sjaja) i zaštitu koristiš vosak, ali ako to izgleda otprilike ovako kao na gornjoj slici onda je najbolje prvo strojno polirat jer nije neki problem za odradit a rezultat bi bio vau...

Link to comment
Share on other sites

Zanima me koje je najbolje sredstvo za vratit originalni sjaj ovakvim lajsnama?

 

Za takve i sl. stvari se meni pokazao odličnim ovaj Sonax baš za poliranje tih krom površina.

 

74243-sonax-krom-i-alu-pasta-75-ml-308000

 

http://www.protis.hr/products/details/sonax-krom-i-alu-pasta-75-ml/74243

 

Na kojoj god da sam krom površini radio na krau bi dobivao efekt ogledala. Lako e polirati njime, nikakva posebna priprema nie potrebna kao niti neko preznanje & iskustvo. Samo prethodno opereš željenu površinu, staviš te paste na finu krpicu i udri miško s poliranjem. Taj sonax ti je inače u kauflandima na akciji -50% (što će reći nešto sitno ispod 20kn) pa eto probaj za početak s njime.

Link to comment
Share on other sites

Da pohvalim gliptone cleaner i gliptone conditioner za kožu. Prije toga sam upotrebljavao mequeiras...cca 3 puta bolji efekt. Koža izgleda i miriši kao nova

 

Nemaš mi što zahvaljivati što sam ti dao taj savjet :D

Link to comment
Share on other sites

Za takve i sl. stvari se meni pokazao odličnim ovaj Sonax baš za poliranje tih krom površina.

 

74243-sonax-krom-i-alu-pasta-75-ml-308000

 

http://www.protis.hr/products/details/sonax-krom-i-alu-pasta-75-ml/74243

 

Na kojoj god da sam krom površini radio na krau bi dobivao efekt ogledala. Lako e polirati njime, nikakva posebna priprema nie potrebna kao niti neko preznanje & iskustvo. Samo prethodno opereš željenu površinu, staviš te paste na finu krpicu i udri miško s poliranjem. Taj sonax ti je inače u kauflandima na akciji -50% (što će reći nešto sitno ispod 20kn) pa eto probaj za početak s njime.

 

to je dobro eventualno ako je taj krom u dobrom stanju

ja sam s tom pastom žuljao 2 sata po lajsnama koje su imale nekakve tragove kamenca bez sjaja, i skoro pa ništa nisam napravio. onda uzeo fast cut+ i za 2 minute sve lajsne došle ko nove

Link to comment
Share on other sites

elite car care ima najbolje cijene za to

evo kod za 5% popust: DW

 

matira i daje miris kao da je nova koža

 

Matira i tako je fino omekša da je to strašno i uz to miriši kao nova. Meni je uspjelo da suvozačev sic i zadnja klupa izgledala kao nova iako mislim da bi bilo još bolje da me kiša nije potjerala 5 puta...a u garaži nemam dovoljno svjetla.

Link to comment
Share on other sites

AKo ce netko narucivat Gliptone - najvjerojatnije bi i ja sudjelovao u tom groupbuy-u!

 

Goertosing - taj fastcut + ==> di ga je najjeftinije za nabavit?

 

najjeftinije u HR je 220 kn preko Mirze (samo on je sad izvan hr)

a u engleskoj je najjeftinije u i4detailing, oko 230 kn

 

to ti je 1kg paste a tebi za to ne treba nego malo samo, nađi nekoga ko polira da ti to rješi ili se dogovori za kupnju "mjerice" :)

s njome skidaš sva sranja i vraćaš sjaj, a ako želiš maknut i swirlove i dobit super sjajnu površinu onda bi trebao preći i sa extra finom ili sa megsovom #205

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...