Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

najjeftinije u HR je 220 kn preko Mirze (samo on je sad izvan hr)

a u engleskoj je najjeftinije u i4detailing, oko 230 kn

 

to ti je 1kg paste a tebi za to ne treba nego malo samo, nađi nekoga ko polira da ti to rješi ili se dogovori za kupnju "mjerice" :)

s njome skidaš sva sranja i vraćaš sjaj, a ako želiš maknut i swirlove i dobit super sjajnu površinu onda bi trebao preći i sa extra finom ili sa megsovom #205

 

kod za 7,5% popust DWX u i4detailing-u

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ako je felga zaštićena voskom kvalitetnim ili nano zaštitom ne treba ništa jako tipa taj Sonax, dovoljno je blagi omjer APC-a, ako nije zaštičena ili nije dugo prana onda treba Sonax extreme ili Iron X.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

mene zanima sto sve treba napravit po autu da bi dobio ovako stakleni izgled, losa je slika ali da se dobije dojam

eurp_1008_16_o%2Breaders_rides%2B2002_vw_jetta.jpg

 

prije jedno dva tjedna sam odradio glinu, compound, polish i vosak sve od meguiarsa, sa DA polisherom, i nije ni blizo ovome...

 

sto jos namazati po autu da se ovako blesciiiii :D

Link to comment
Share on other sites

@Gabre- pitao sam bio jednog sta je pola bio polirao, al nije koristio meguiars, nego 3m , svi ga vise i hvale nego meguiars, znam da je spominjao kao pasta za grubo poliranje, pa pasta za fino poliranje, i onda pasta protiv holograma. Kaze decko na pola je potrosio 9sati

Link to comment
Share on other sites

nisam ja njub bas po pitanju ovoga, ali jednostavno mi fali taj bling bling efekt. nekako sam iskreno razocaran tim proizvodima, i glina njihov ai vosak mi nisu sjeli, puno bolje rezultate sa dobio bio sa turtlewax glinom i voskom kad sam radio leona, on se bas jebacki sjajio a auto srebrne boje gdje se bas ni ne moze jako iskazati,

 

a tamno plava ( sada jetta) bi trebala bas da lijepo izgleda ali nije mi to to.

 

stavim koju sliku ali se vec bio smracilo pa se slabo vidi

Link to comment
Share on other sites

Koji je to BF?

 

Ja koristim 26ticu i meni je super. Kad je potrošim prelazim na NXT za probu.

 

next gen kaže frend ne drži više od par tjedana,navodno jako loš

 

 

inače za više sjaja ako baš želite izvući nakon poliranja koristite sealent za lak pa tek onda tvrdi vosak,daleko veci sjaj se izvuče na kraju...

 

Moj auto isto friško polakiran,čim se lak stegne slijedi brušenje s 1500 3M na vodu,zelena,plava i žuta 3M pasta čekaju te meguiers sealent...i isto vjerovatno megs tvrdi vosak ultimate,možda se isprsim za swissvax pa da vidmo jel vrijedi :)

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...