Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Sonax PNS , bilt hamber double speed wax ,gtechniq c2v3, i meni najbolji gyeon cancoat

 

Svi navedeni mi puno drazi od fussoa fusso pocetnicima radi probleme i ostaju fleke dosta na tamnijim autima , double speed wax jako slican al laksi za radit , a traju podjednako npr

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gabre said:

Hrabra izjava. Ne traje ni približno toliko koliko sam istraživao... :(
A da ne pričamo kolko košta...

 

Ti si 'istraživao' po internetu a ja se igram s keramikom odkako ju je Gtechniq izmislio...

 

9 minutes ago, ND4SPD said:

 

Je, keramika je definitivno najbolja, ali bome i kosta...

 

Cjenovno nije neka bitna razlika u odnosu na vosak... Crystal Serum Light te košta oko 70-ak EUR što je isto kao neki kvalitetniji vosak tipa Dodo Juice Purple Haze Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sonax PNS sam za probu stavio na pola haube u 9-om mjesecu. Vidjet cemo na sto lici na proljece kad operem auto. No vec sad ne primijetim nikakvu razliku na haubi, niti voda vise bjezi, niti prljavstina se manje hvata... 

Just now, Goertosing said:

 

Ti si 'istraživao' po internetu a ja se igram s keramikom odkako ju je Gtechniq izmislio...

 

 

Cjenovno nije neka bitna razlika u odnosu na vosak... Crystal Serum Light te košta oko 70-ak EUR što je isto kao neki kvalitetniji vosak tipa Dodo Juice Purple Haze Pro

 

da ti budem iskren, vise vjerujem par detailing foruma, nego tebi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gabre said:

Sonax PNS sam za probu stavio na pola haube u 9-om mjesecu. Vidjet cemo na sto lici na proljece kad operem auto. No vec sad ne primijetim nikakvu razliku na haubi, niti voda vise bjezi, niti prljavstina se manje hvata... 

 

da ti budem iskren, vise vjerujem par detailing foruma, nego tebi.

 

Vidim, zato ti voda ne bježi s haube niti se prljavština manje hvata. Pa ti vjeruj...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ND4SPD said:

Da li koristi netko Soft99 - Fusso Coat?

 

Da li izdrzi 12 mjeseci, kako reklamiraju?

 

Sve ti to ovisi od održavanja.

Imaš garažu ili ne?

Koliko km radiš?

Kako pereš auto i sa kojim kemijama?

Iskreno 12mj može izdžati u idealnim uvjetima na show/project autu, no unatoč tome ima još uvijek jako dobar omjer performansi/cijene/trajanja i i među najboljim proizvodima tog tipa je.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio skeptičan prema keramici ali to je najbolja stvar koju sam do sad imao na autu. Više mi ne pada na pamet stavljati nekakve voskove jer em ne traju ništa em je zajebancija sa nanošenjem. 

I pošto nemam baš ni vremena, a ni volje lickati auto sa keramikom nemam uopće problema. Operem ga na praoni bez spužve i u 90% slučajeva je čist. U godinu dana koliko imam auto jednom sam ga sa spužvom oprao.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ND4SPD said:

Da li koristi netko Soft99 - Fusso Coat?

 

Da li izdrzi 12 mjeseci, kako reklamiraju?

 

Nisam ga testirao 12mj, ali je držao cijelu zimu i desteke pranja na samoposlužnim sa njihovim šamponima, i na proljeće sam se fino namućio da bi ga skinuo dole...

 

Tako da drži jako dobro, ali priprema je najbitnija, ako ti površina ostane masna ili kontaminirana, neće ti se ni keramika primit kak spada...

 

 

U svakom slučaju treba bit oprezan jer kao što su već dečki rekli zna ostavljat fleke ako ga se imalo deblje nanese...

 

 

Meni se npr Collinite 476's pokazao kao odličan za zimu, i dosta otporan...

 

 

 

13 hours ago, Gabre said:

 

glina, 2 step polish, i onda pns, nesto sam preskocio?

 

Da, preskoćio si odmaščivanje od paste sa izopropilnim alkoholom, ili nekim proizvodom za tu namjenu...po meni je to i najključniji korak...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ZaX said:

 

Sve ti to ovisi od održavanja.

Imaš garažu ili ne?

Koliko km radiš?

Kako pereš auto i sa kojim kemijama?

Iskreno 12mj može izdžati u idealnim uvjetima na show/project autu, no unatoč tome ima još uvijek jako dobar omjer performansi/cijene/trajanja i i među najboljim proizvodima tog tipa je.

 

 

OK, ovo je logicno sto pises, sve ovisi u kojim je uvjetima auto...

 

Vidim tu ima dosta oprecnih misljenja, nekome traje duze, nekome ne... 

 

Ja bi to stavio na dva automobila, jedan radi malo km i u garazi je, drugi radi vise km i vani je... Vjerujem da bi na ovome garaziranom izdrzalo 12 mjeseci... Na kraju krajeva vosak kosta 179 kn, nije neka lova, pa se moze isprobati, pa makar trajao par mjeseci...

Link to comment
Share on other sites

Neces pozaliti, dobar je za taj omjer cijene/kvalitete/trajnosti, ali velim, pazi da pripremiš dobro površinu i da ne nanosiš predebelo da ne ostanu fleke...

 

Također kad završiš sa panelom, prije prelaska na drugi, napravi finger test pa ako je vosak suh možeš odmah brisati, da nebi kasnije  kad završiš sa cijelim autom išao puno teže dole...

Link to comment
Share on other sites

On 22/02/2018 at 12:04 PM, lux.4 said:

Da, preskoćio si odmaščivanje od paste sa izopropilnim alkoholom, ili nekim proizvodom za tu namjenu...po meni je to i najključniji korak...

 

 

Kad se već spominje, da li izopropilni alkohol skida vosak? Negdje, možda čak i ovjde, sam pročitao da skida prirodne, ali ne baš i sintetičke voskove. Uzeo sam ga u chipoteci u cilju da dobro očistim šoferku i onda na nju rain x, ali već dugo čekaju sunčan dan. :) 

 

ps. o kojim se iznosima radi za keramiku, nekakav uobičajen tretman za auto star 3 godine, poliranje + zaštita?  

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...