Jump to content

Recommended Posts

Imam pitanje...

Sogorica bi htjela u Brazil, sljedeći tjedan, karte su kupljene itd...

Raspravljamo dosta o toj temi ovih dana, jel netko išao, boravio mjesec dana dolje?

Ugl svodi se sve na to da ima 19godina i da ide prvi put dolje, s deckom, ima netko kakav savjet?

Da, nek nejde...

+1

znaci fakat los izbor drzave za "odmor".

nema setanja okolo po kvartovima, sve sa vodicem, sve dragocjenosti, novac i ostalo ostaviti u sefu. okolo hodas sa novcem koliko tocno ti treba za to sta trebas obavit i bok.

prika mi je na brodu i kaze da kad su stali u nekoj luci da nisu niti izlazili u grad,tako su ih savjetovali jer je trenutno luda kuca. cak i bez ovog svjetskog prvenstva doli je opcenito velika sirotinja i velika stopa kriminaliteta.ja i cura smo tili ic prije 3 god. kad nam je tip iz turisticke agencije poca davat savjete (ono nesmis nosit nakit na sebi da te ne bi opljackali,nemoj vadit kameru ili mobitel iz istog razloga,pazi u koji kvart ulazis,nemoj gledat neke tamo redikule u oci jer to svacaju ka izazivanje) bla bla. odusta san jer sigurno ima 10x boljih mista za posjetit a di ne riskiras toliko

100 razlicitih prica,npr kolega sta smo skupa bili na brodu seta je najnormalnije po favelama i pia sa njima...nakit naravno ne nosit i satove....ako te ko pocme gnjavit bacis sitnis i idu za njim a ne za tobon

100 razlicitih prica,npr kolega sta smo skupa bili na brodu seta je najnormalnije po favelama i pia sa njima...nakit naravno ne nosit i satove....ako te ko pocme gnjavit bacis sitnis i idu za njim a ne za tobon

Ali OBAVEZNO dobro sveži žnirance-pertle-špigete, jer nikad neznaš kad ćeš morat gibat. Ha ha ha.

p.s. U Tunisu je isto sranje pa ekipa idalje uredno ide i uživa. Sve do jednom....

Da, nek nejde...

+1

znaci fakat los izbor drzave za "odmor".

nema setanja okolo po kvartovima, sve sa vodicem, sve dragocjenosti, novac i ostalo ostaviti u sefu. okolo hodas sa novcem koliko tocno ti treba za to sta trebas obavit i bok.

Ovo iz vlastitog iskustva govorite ili su to reklakazala naklapanja?!

Ja planiram ici na svjetsko ako se nasi plasiraju

Mislim da su ove price o opasnosti potekle od skepticnih ljudi koji nisu nikad mrdnuli nosom van svog dvorista..

Bio mi krizmani kum tamo, pa mi je pricao - na copacabani klinci zakopani u pijesak s puskama, bande pokradu cijeli auto usred guzve i zapale ga, nitko nista...

Reko mi je da ne idem nikako tamo, da je užas, jedino je priroda divna, ali to su obi helikopterom isli okolo. A takav put košta za njih 4 pola milje kuna za 2 tjedna ;)

Pa recimo ovako:

Planiras "odmor" 14 dana...skratis na 8, a u tih 8, bivas 2 puta opljačkan i 2 puta pritvoren = neprocjenjivo :D

Postoji određena vjerojatnost da će joj odmor bit nezaboravan ak ništa drugo :D

Edited by Misek_Chipsy
Ovo iz vlastitog iskustva govorite ili su to reklakazala naklapanja?!

Ja planiram ici na svjetsko ako se nasi plasiraju

Mislim da su ove price o opasnosti potekle od skepticnih ljudi koji nisu nikad mrdnuli nosom van svog dvorista..

krivo mislis

kaj te zanima točno, frend i ja smo bili više od 2 mjseseca u Riu, manje po Copoabani, Ipanemi i Leblonu, najviše samo proveli u Bhara da Tijuki, krenuli smo brodom po Amazoni tj neka tura prašumom.. kaj te sve zanima, di se jede, pošto, kak se živi, di izlazi, kolko je opasno u favelama, di ima Hrvata tamo, pitaj

Ono, Copacabana, valjda najpoznatija plaža na svijetu i dešavaju se ovakve stvari...

http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-21990788

Tak da, možda i nije najpametnija destinacija trenutno.

World cup je druga priča, tada će osiguranje vjerojatno biti enormno ali sada... ne hvala

Jel ti znas koliko silovanja se desi u Indiji godisnje pa opet ljudi idu tamo...i to milijuni ljudi

Prema tome ni Hrvatska nije sigurna zemlja jer..ubijena i silovana Meksikanka, pa ona crna mala od Paravinje, pa Slisko da Cvjetnom u sred bijela dana..najbolje se ko Korade zabetonirat u klet s mitraljezima i cekat..

Sve to stoji, ali ovo je samo jedan od primjera kriminala u Brazilu, dok u Hrvatskoj veće šanse ima da je opljačka kumica na placu nego drogeraš u parku.

Da ne govorimo da su dolje trenutno prosvjedi, nemiri, a ni inače nije bog zna kako sigurno.

S agencijom, ako se ne odvaja, ne bi trebalo bit problema, ali solo ne bi baš išao.

Agencije su glup nacin putovanja..platis puno vise da bi gledao ono kaj vecina zeli gledat a ne ono kaj te stvarno zanima..al dobro..ja imam malo drugacije poglede na putovanja..

Ni ja ne putujem agencijama, ali decku i curi od dvadesetak godina nije bas preporucljivo solo u brazil. Osim ako si Chuck Tuco , onda mos i u Irak i Siriju, nije bed.

Da..bili bi sigurniji da imaju 40ak godina..nek pricekaju jos malo da odrastu pa nek onda idu..

Tebi je ocigledno Slovenija avanturisticko putovanje...

U Juznoj Africi u Jo'burgu ima kvart koji se zove Soweto i isto je preporuka da bijelac nejde tamo, da se skine nakit itd itd...bio sam tamo i guess what...nis mi se nije dogodilo...teta mi zivi tamo vec 40 godina i opljackana je jednom...i kaj bi to sad trebalo znacit da nejdem tamo jer bi mogao bit opljackan...

Dajte izadjite izvan svojih zadrtih okvira i pocnite razmisljat glavom jer bi onda mogli zapravo shvatit kolko su Hrvati primitivan narod

Da..bili bi sigurniji da imaju 40ak godina..nek pricekaju jos malo da odrastu pa nek onda idu..

Tebi je ocigledno Slovenija avanturisticko putovanje...

U Juznoj Africi u Jo'burgu ima kvart koji se zove Soweto i isto je preporuka da bijelac nejde tamo, da se skine nakit itd itd...bio sam tamo i guess what...nis mi se nije dogodilo...teta mi zivi tamo vec 40 godina i opljackana je jednom...i kaj bi to sad trebalo znacit da nejdem tamo jer bi mogao bit opljackan...

Dajte izadjite izvan svojih zadrtih okvira i pocnite razmisljat glavom jer bi onda mogli zapravo shvatit kolko su Hrvati primitivan narod

Ne bi bili sigurniji sa 40, isti k.... ali cemu si zvat sranje ako je to nepotrebno, ako planiras ici na godisnji.

To sta si bio u JAR-u i prosao kako si prosao... ne znaci da ti se samo nije taj dan posrecilo. Meni kolegi s posla su u Johanseburgu silovali kcer dok je isla kuci iz skole i sta sad rec, zasto, jer je bijela, pa ti salji sutra svoju 20-godisnju kcerku na izlet tamo.

Da se razumijemo, putovao sam svuda radi posla, po svakakvim vukojebinama na svijetu, radio sa poludivljacima iz kojekakvih plemena, nisam imao nikakvih problema nikad, ali pazis sta radis, kud ides i u koje vrijeme ides van iz hotela... sta nosis na ruci i oko vrata... koliko novaca u novcaniku itd.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...