Jump to content

**CROATIAN DRIFT CHALLENGE Rd.2, Osijek 24-25.08.2013.**


Toninho

Recommended Posts

Po meni - preticanje je pobjeda kao svugdje na svijetu. Prosto ko pasulj.

Jer bodove nose kut, linija i brzina - ako jedan pretekne drugoga očito linija i brzina nisu tu.

 

Tonči - sam si rekao - Zax ima brzinu i full lock.

pa ne driftaju bezveze oni sa slickovima. Da drugi auto "mora" pratiti prvi sve Save S3 bi izvozili u Japan.

 

edit: Brklja će sigurno slijedeci put biti ići na veću brzinu :) Auto ima, znanje ima, jedino što je ružan brateeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pajdo, nisi u pravu.

Ako se traži da se prati putanja prema cliping pointovima (tu je vanjski u prvom zavoju, ali na KoE u tandemima mislim da to nije obaveza, nego proizvoljna linija)

tada prateći auto nema što biti brži niti uzimati plitku liniju bez obzira na kut i količinu locka.

Brklja je isto tako mogao uzet plitku, defanzivnu i kako je ja zovem "pizdunsku" liniju kada si vodeći autio, ali je vozio liniju kao na kvalifikacijama.

Plitka linija pratećeg auta se tolerira isključivo kada zaostane i radi tu žrtvu u bodovima da ipak došao blizu vodećega jer je tada manje negativnih bodova nego da je ostao dosta otraga.

Prateći auto prati, ne prestiže.

Bez obzira što gledatelji to sigurno vole vidjeti, ali to nije takav sport.

Suci sankcioniraju vodećeg ako griješi u korist pratećega.

To je sukus svega.

 

Opet ponavljam, to je KoE vožnja, njihovo suđenje.

Na CDC-u da ja sudim bi bilo obrnuti rezultat.

 

I rest my case.

 

Dođite na CDC, bit će super. )

Link to comment
Share on other sites

u tom trenu je Zax već bio prvi auto, pa ako uzmeš Tonćijevu logiku Brklja se trebo njemu prilagodit, a ne ga napucat u dupe, samo Brklja to voli pa je zato to napravio ... vozio se ja s njima dvojicom u twinu, znam kak oni to rade :)

Link to comment
Share on other sites

Ne Tomi, nego mi imsmo svoja pravila koja se

naslanjaju na FD i D1.

KoE se skriva iza telemetrije, štrikaju rezultate kako im odgovara, a kriteriji su

sve samo ne ljepota drifta.

Da malo pratis drift opcenito i scenu mislim da

ne bi trosili vrijeme na ovu prijepisku.

Ovo pisem samo zato da na CDC-u ne bi bilo

nesporazuma i nedoumica.

Da ja sudim na osnovu one serije fotki 10:0 za Brklju.

U KoE domeni Zax je pobjednik i to mu nitko ne osporava.

Link to comment
Share on other sites

U jako rijetkim situacijama.

Oni su nijansu manje striktni od amerikanaca jer je to japanski mentalitet

koji sudjenje i autoritet ne dovodi u pitanje.

Pogledaj na YT Driftstream kanalu top 16 ove sezone FD-a i puno ce ti biti jasnije

Edited by Toninho
Link to comment
Share on other sites

EDIT:

 

U jako rijetkim situacijama.

Odnosno bolje reći da je pobjeda kada ovaj ispadne sa putanje jako, pa ovaj prođe dalje ("pretekne" ga), ali na način da cijelu stazu odveze.

Oni su nijansu manje striktni od amerikanaca jer je to japanski mentalitet

koji sudjenje i autoritet ne dovodi u pitanje.

Uvijek bilo nedoumica oko "pretjecanja" zato su ameri napravili jako striktno pravilo.

Još je gore suditi kada vodeći gubi zbog sporosti ili greškica, posebno kada je zbilja bez jako puno ponovljenih snimaka teško reći što je točno bilo.

Sličnu situaciju smo imali kada je na Mićevcu Kurbalija pogodio Sedlara u prvom zavoju.

Da li je Sedlar bio spor, dirnuo bremzu ili je Boki bio prebrz?

Ja tada nisam sudio i bilo mi je jako drago da nisam.

Pogledaj na YT Driftstream kanalu top 16 kroz dosadašnju sezonu FD-a i puno ce ti biti jasnije.

Link to comment
Share on other sites

odličan vikend iza nas... toliko dobrih auta i još boljih vozača nisam još vidio na jednom mjestu u HR. Naravno, u ovim "našim" sportovima. Toliko dobrih i atraktivnih vožnji, te pozitivne vibre u boksovima sam viđao samo na našim SR utrkama. Do sada.

 

Francuzi su došli još u utorak upoznati grad, Irci su tek danas navečer otišli jer smo se cijeli dan družili, Noor Daoud koja je doletjela iz Palestine da bude na QOE utrci, M3 GTR 2JZ 1000ks koji u boksu zvuči kao Edo Galić a u vožnji zbog brutalnog anti-lag sustava kao da ga goni 100 vragova, domaći dečki koji su pokazali zube svima, i još gomila od ovog vikenda je meni napravila uspomenu dok sam živ.

 

Hvala vam svima koji ste došli i družili se s nama, nadam se da nije bilo dosadno...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...