Jump to content

Felge različite širine i quattro pogon


Recommended Posts

Do sada sam imao sve 4 felge 8,5x19 sa 235/35, a sljedeću sezonu bih išao na 8.5 i 9.5 s tim da bih nazad stavio gumu 235/35 i sada ne znam što sa prednjim gumama pošto znam da bi radi pogona morale imati isti opseg a pretpostavljam da nije isti opseg na različitoj širini?

Link to comment
Share on other sites

Isto je 100% jer sam mjerio i to ekstemno navučeno

 

225/35 na 9x17

225/35 na 10x17

 

Nije gazeći sloj žvaka da se smanji.

 

ne gazeći sloj, nego bočnica. ne kužim kako si mjerio, ali ako stranica ne ide pod 90°nego pod npr 60° ne može nikako biti ista visina od poda do ruba felge. još ako je to x2 zbog promjera a ne polumjera, razlika je još veća

Link to comment
Share on other sites

ne gazeći sloj, nego bočnica. ne kužim kako si mjerio, ali ako stranica ne ide pod 90°nego pod npr 60° ne može nikako biti ista visina od poda do ruba felge. još ako je to x2 zbog promjera a ne polumjera, razlika je još veća

 

Točno to se i pitam, ako se bočnica rastegne automatski se i promjer smanjiva zar ne?

Link to comment
Share on other sites

ako ja nisam slomio reduktor sa tim kemijama sirina nece nitko.

svega sam imao,ali uvik isto pravilo-FELGA SIRINA SVAKAKVIH- ALI GUME SVE 4 ISTE MARKE I DIMENZIJA.naravno nisam ni aj budala pa sam isa ko guska u maglu nego google i iskustvadrugih sa 4motionom i razlicitim dimenzijama felgi.

nikad ni najmanji problem.

jedino ej na mercedesovim felgama auto isa u bok nenormalno zadnjim krajem jer je nagib bio -4 stupnja.kad sam vratio nagibe i napravio optiku,opet hello tračnice.

 

kada se guma rastegne ,visina ostaje ISTA! provjereno.zvuci prilicno neuvjerljivo,znam,ali mjerio sam i probao.

opseg je 2*r*pi...2pi je konstanta,visina gume je ostala ista, znaci i r je isti.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...