Jump to content

Renault GrandScenic 1.9 DCI - troši ili gubi ulje


Recommended Posts

Frend prošle godine uzeo GrandScenica 1.9 DCI, mislim da je 04' (uglavnom tu negdje), nekih ~130k km na satu.

 

Tada obavio servis, bla bla, otad prešao ~10k km i neki dan vidi da fali ulja. Nadolije litru i na mjerenju na štangi pokazuje tek onu drugu crticu (po mojoj procjeni to je 1/3 skale više-manje). A motorni prostor komplet mastan :drink:

 

A najviše masno i vidljivi tragovi curenja kod ova dva dijela

150620141316.jpg

 

150620141317.jpg

 

150620141318.jpg

 

150620141319.jpg

 

Pa da li mi netko može pojasniti što je to točno, da li je to OK da barem malo slini (znam da pišem glupost :)) te što napraviti te koliko otprilike očekivati cijenu zahvata (popravka)? Da li je to kakav znan kvar kod tih 1.9 DCi-a te da li su ti motori poznati da troše ulje (kao što je u VAG svijetu normala)?

 

Koliko uopće ide ulja u tu mašinu te koje ulje i kojih specifikacija preporučujete te koje ulje ide originalno?

 

Ovo je trenutno u autu

150620141320.jpg

 

 

I druga stvar automatska klima uopće ne radi niti reagira. Znači nikakav klik se ne čuje kada se upali a kamoli da se puhanje išta promijeni. Kaže da je ovih dana naručen za pregled klime pa me eto zanima što sve može tu biti osim da je kompresor riknuo (pregledao osigurače i svi OK)? To da ništa nema plina svejedno bi se trebala upaliti ili? Imaju li ti modeli inače problema s klimama?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...