Jump to content

Recommended Posts

On 07/05/2017 at 4:05 PM, Raptor6767 said:

Meni se dogodio prije koji mjesec LJU-LTN i popušili smo 30€ po torbi tamo i 20€ po torbi natrag jer sam nadoplatio za large cabin bag. A obje povratne karte sveukupno 52€.

Još sam rekao - tko ga jebe, ne budu me jebali radi 2cm veće torbe. A oni nas odmah na stranu i pokušaj stavit torbu. emoji3.png

Meni nikad niti jedna od low cost kompanija nije gurala kuferčić u kalup (a veća je par cm), ali svejedno bi uvijek stavio jednu veliku vreću za odjeću, pa ako krenu kenjat samo sve prebacim u nju i stavim u kalup kako želim. Vreća bi dobro došla za stavit prljavu odjeću, ako se na putovanju ne stigne oprat. Iako otkad je stigla žena i dijete, checkiramo bar dva 120L kofera pa nemam potrebu razvlačit decilitre na koferu za kabinu, imam jedan skroz malen, u njega stavim samo najosnovije, ako izgube checkirani. 

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Slikano prije mjesec dana na Svalbardu Najsjevernije naseljeno mjesto na svijetu.      

Pozdrav, Zivim i radim na Islandu preko ljeta, tokom ljeta iznajmljujem svoj auto s kojim sam došao, radi se o Toyoti hilux 4x4. Ako imate u planu posjetiti Island u low budget varijanti i zelite is

Pa jasno, da te se rijesi barem na par dana

1 minute ago, darko_st said:

Meni nikad niti jedna od low cost kompanija nije gurala kuferčić u kalup (a veća je par cm), ali svejedno bi uvijek stavio jednu veliku vreću za odjeću, pa ako krenu kenjat samo sve prebacim u nju i stavim u kalup kako želim. Vreća bi dobro došla za stavit prljavu odjeću, ako se na putovanju ne stigne oprat. Iako otkad je stigla žena i dijete, checkiramo bar dva 120L kofera pa nemam potrebu razvlačit decilitre na koferu za kabinu, imam jedan skroz malen, u njega stavim samo najosnovije, ako izgube checkirani. 

Ni meni. Sve do tada. Prvi i posljednji put.

14 hours ago, detroit said:

Pozdrav,
Zivim i radim na Islandu preko ljeta, tokom ljeta iznajmljujem svoj auto s kojim sam došao, radi se o Toyoti hilux 4x4. Ako imate u planu posjetiti Island u low budget varijanti i zelite istraziti otok mimo ring roada i vidjeti čari highlanda, javite mi se pa cemo dalje o detaljima. Uvjet je da imate hrvatsku vozačku dozvolu. Cijena je 50e/dan. Ostale detalje na PM.

Jedna bivša cura je stjuardesa, sada Emirates, prije Ryanair. I kaže da te kofere idu odokativnom metodom, odnosno, vuku te na stranu ako vide da bi mogla bit prevelika. I obično ne vuku na stranu ekipu sa  mekanim torbama jer znaju da ih možeš nagurat. 

I da, većinu vremena im se ni ne da zajebavat s time, strože su kad im je glavna tamo i kad je netko od putnika nepristojan, glasan i slično, e onda ga nagaze :D 

• 1 month later...
On 5/6/2018 at 7:19 PM, detroit said:

Pozdrav,
Zivim i radim na Islandu preko ljeta, tokom ljeta iznajmljujem svoj auto s kojim sam došao, radi se o Toyoti hilux 4x4. Ako imate u planu posjetiti Island u low budget varijanti i zelite istraziti otok mimo ring roada i vidjeti čari highlanda, javite mi se pa cemo dalje o detaljima. Uvjet je da imate hrvatsku vozačku dozvolu. Cijena je 50e/dan. Ostale detalje na PM.

Imas pm

Edited by doggy
  • 4 months later...
  • 1 month later...

S obzirom da volim zimu i veselim se da je napokon pao snijeg, ove godine je tema doline

prvo u 4 valles https://www.bergfex.com/veysonnaz-4-vallees/

a onda u 3 valles https://www.bergfex.com/val-thorens/

Nego jel netko bio na skijanju u Americi?? Planiram slijedece godine otici na 2-3 tjedna tamo na skijanje pa me zanimaju iskustva

Nekakav idejni plan je let do Denvera i tamo rent-a-car, prvih 10-tak dana Colorado - Vail, Aspen, Beaver Creek, Beckenridge... onak 2-3 dana svugdje i onda Utah Park City, i aaaako ostane vremena otici na sjever u montanu na Big Sky. Iako je to najvise zbog posjeta Yellowstoneu

Jel ima neka agencija koja bi nam dobru ponudu slozila ili ako idemo sami

• kad je najbolje uzeti karte i jel ima nekih dobrih popusta
  • preporuke za spavanje i rezervacije istih
  • najbolje stranice za gledati rent-a-car
  • 2 weeks later...
Slikano prije mjesec dana na Svalbardu
Najsjevernije naseljeno mjesto na svijetu.

ECMKNLp.jpg

Molim te samo fotke destinacija koje si prosjecni gradjani mogu priustit, ne sad ove neokapitalisticko provokatorske.
Jos ce htjet da i oni mogu tako pa ce htjet trzisnu ekonomiju, seliti van HR i prigovarati vladajucem hdz :D
  • Haha 1
  • 5 months later...

Da ne otvaram novi topic, da li netko zna po Istri u koje se sve vinarije može doći bez neke posebne najave i rezervacije, i popiti čaša vina, gricnut neki finger food?

Pred par tjedana bili u Kozoloviću i to nam je bilo vrh, a sad kad googlam ostale vinarije, vidim da imaju degustacije al treba rezervirati i imaju neke minimume osoba, dakle nije samo dođe, popiješ vino i dalje... 

Pa ak netko zna koje su dobre vinarije, sa lijepim ambijentom i da se može uzet par čaša vina i chillat... 

1 hour ago, msporis said:

Da ne otvaram novi topic, da li netko zna po Istri u koje se sve vinarije može doći bez neke posebne najave i rezervacije, i popiti čaša vina, gricnut neki finger food?

Pred par tjedana bili u Kozoloviću i to nam je bilo vrh, a sad kad googlam ostale vinarije, vidim da imaju degustacije al treba rezervirati i imaju neke minimume osoba, dakle nije samo dođe, popiješ vino i dalje... 

Pa ak netko zna koje su dobre vinarije, sa lijepim ambijentom i da se može uzet par čaša vina i chillat... 

ja ist bio u Kozlovicu nedavno, odlicno bilo.

Konoba pored Stari podrum, odlicna klopa.

Nakon toga otisli vidjeti Kabolu, isto prekrasna vinarija.

Groznjan kao grad odi vidjeti...

Meneghetti sam cuo da je top, ali nisam stigao otici...

• Like 1

Roxanich u Motovunu...

Novootvoreno, pogledati, vjerujem da je dobro, na slikama izgleda vrh... Provjerio s vlasnikom, moze se doc nenajavljeno...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Baš taj Kabola, vidli smo ga kad smo se vozili, bilo zatvoreno, i na stranicama piše da treba min 5 ljudi i najava... Ti si uspio uletit nenajavljeno, samo onako usput?

Velim, pred jedno 3 tjedna bili, spavali u Motovunu, obišli Oprtalj, Grožnjan, Kozlović. Stari Podrum je bio krcat, a znam da su super, bio već par puta i meni uz Agroturizam Nežić jedan od najboljih resotrana u Istri. 

Sad bi napravili sličnu turu, samo bi spavali u Grožnjanu, jer nam se jako sviđa a i da ne bude baš opet Motovun ko zadnji put.  Dakle, smještaj će biti Grožnjan, vjerojatno ćemo večeru rezervirat u Starom podrumu, i sad trebamo popuniti dan sa vinarijama :) 

Menegethi se dakle može samo svratiti bez najave, sjest, popit vino i pojest malo pršuta i sira? Ako da, ide na listu :) 

Coronica

Trapan

Kabola

Catunar

Clai

Kozlović

Benvenuti

Fakin

Meneghetti si nazovi ranije da ne odeš a imaju vjenčanje pa te neće pustit unutra

Što se klope tiče..u Limskom kanalu ima dobrih mjesta, Stari podrum je naveden..u Vodnjanu je Vodnjanka dobra pa Puli Jurića u Jurićima kod Žminja, Nono u Petroviji

• 1 year later...

Ima šta novog oko Buja za pogledat, pogotovo sa klincem od 2 i pol sa ne pretjerano setanja jer žena rikne nakon 10 metara?

Vjerojatno idemo sredinom četvrtog, ak će trudnoća dozvolit.

Istra generalno nije za šetnju (meni) 😄 

Hrpa malih mjesta, al pripremi auto i lagani obilasci.

Sve ti gore piše, Istra je raj za gurmane. 

Jedva čekam opet.

• Like 1

Ako ideš s cuprom, preporučio bi ti da kad dođeš na kružni u dolinu mirne (ponte porton) skreneš desno na staru cestu za buje. Onda u bujama skreneš za novigrad, prošćeš malo uz more i istim putem preko buzeta doma 😁

1 hour ago, Jasa said:

Ima šta novog oko Buja za pogledat, pogotovo sa klincem od 2 i pol sa ne pretjerano setanja jer žena rikne nakon 10 metara?

Vjerojatno idemo sredinom četvrtog, ak će trudnoća dozvolit.

Kao što su već spomenuli dečki, šetnje možeš odraditi po tim starim gradićima, uključujući Buje, i to su onda kratke šetnje OK i za slabije šetače. 

U principu, obilazak Istre ti najbolji bude autom, pa od vinarije do vinarije, od gradića do gradića. Kod Buja imaš Kozlović i Kabolu, meni osobno je Kabola top, Kozlović isto super al sad već brutalno komercijaliziran i bude gužva. Od šetnji, realno, Grožnjan je najljepši za bacit đir, i Oprtalj, a ako hoćeš i malo egzotike, onda Završje kod Grožnjana također, mali ghost town za kratku šetnjicu. 

Na Uskrsni ponedjeljak je Gračišće uvijek bilo place to be, ne znam sad sa koronom doduše dal se event odvija - imali su vinski festival, zatvorili bi grad, platiš 70kn za čašu i ideš od konobe do konobe i testiraš vina... čak dobiješ knjižicu pa možeš križat kućice kod svakog kojeg si probao i bilježit si ocjene... 🙂 

• Like 2

Danke ekipa.

Nismo baš od hodočašćenja po vinarijama jer će bit u osmom mjesecu trudnoće, a neko treb ai vozit...al za klopu nikad nije problem 🙂

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Announcements

• Create New...