Jump to content

Tlak ulja u motoru - Q&A


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Znači pumpa ulja uzima ulje iz kartera i tjera ulje u motor.....bypass ventil raterećuje sistem između pumpe ulja i motora i kad otvori to isto ulje koje pumpa gura u motor sad ide u karter..na koji način si ti sad povećao protok pumpe molim te?

 

Pa pogledaj video koji je profesor stavio. Ako "čitaš između redaka" vidiš da je profesor stavio leteće ležajeve od Honde 1.8l a ti leteći ležaji imaju premaz za veću toleranciju. Tolerancu protiv ljudske gluposti valjda.

Link to comment
Share on other sites

Na xe-a/let-a se stavlja pumpa od zlet-a skupa sa sitom, što fire nije napravio. To su neke od osnova kad se krene u tuning xe/let motora. Evo i usporedbe:

 

dsc0753.jpg

dsc0757.jpg

 

Fire šta se čeka sa accusump-om i preradom kartera? Kad je prekasno je prekasno.

Link to comment
Share on other sites

Znači pumpa ulja uzima ulje iz kartera i tjera ulje u motor.....bypass ventil raterećuje sistem između pumpe ulja i motora i kad otvori to isto ulje koje pumpa gura u motor sad ide u karter..na koji način si ti sad povećao protok pumpe molim te?

 

Mogu napraviti ispitivanje sa umjerenim etalonima nije bed, imam više vrsta pumpi ali nisu uljne. Kad si me vec tako lijepo zamolio :)

Forum je druženje, ne treba dizati tenzije :)

Link to comment
Share on other sites

Tolerancije se ne povećavaju zbog debljeg uljnog filma.

 

pricamo o toleranciji na lezajevima

znaci ljudi u srbiji sta slazu jugice za kup zele izvuci svaki postojeci ks iz motora

kako je to kup motor mora ostati serijski

radilica se brusi leteci i temeljni lezajevi skoro skoro na prvu specialu da bi dobio tanji veci zazor ili ti ga deblji film ulja

cak se uze lezajevi kako bi se sve lakse okretalo i smanjili gubici

 

mislite da pricam gluposti, akuto kao takav kad je hladan radilica samo sta ne tuce, kad se zagrije na radnu temp auto radi najnormalnije samo se treba ohladiti prije nego se ugasi jer zacvika

na krugu je razlika skoro sekunda sa tako slozenim motorom

pricvamo o 1.1 motoru na jednogrli karb

Link to comment
Share on other sites

Znači pumpa ulja uzima ulje iz kartera i tjera ulje u motor.....bypass ventil raterećuje sistem između pumpe ulja i motora i kad otvori to isto ulje koje pumpa gura u motor sad ide u karter..na koji način si ti sad povećao protok pumpe molim te?

 

protok pumpe je ostao isti. povećao se protok ulja kroz motor. dali je to dobro neću ulaziti u to.

Link to comment
Share on other sites

Znači pumpa ulja uzima ulje iz kartera i tjera ulje u motor.....bypass ventil raterećuje sistem između pumpe ulja i motora i kad otvori to isto ulje koje pumpa gura u motor sad ide u karter..na koji način si ti sad povećao protok pumpe molim te?

 

Pretpostavljam da je mislio na to da je povecao protok ulja na radilici i lezajevima, jer dio ulja koji bi inace otisao kroz bypass sada ide u radilicu...

Link to comment
Share on other sites

pricamo o toleranciji na lezajevima

znaci ljudi u srbiji sta slazu jugice za kup zele izvuci svaki postojeci ks iz motora

kako je to kup motor mora ostati serijski

radilica se brusi leteci i temeljni lezajevi skoro skoro na prvu specialu da bi dobio tanji veci zazor ili ti ga deblji film ulja

cak se uze lezajevi kako bi se sve lakse okretalo i smanjili gubici

 

mislite da pricam gluposti, akuto kao takav kad je hladan radilica samo sta ne tuce, kad se zagrije na radnu temp auto radi najnormalnije samo se treba ohladiti prije nego se ugasi jer zacvika

na krugu je razlika skoro sekunda sa tako slozenim motorom

pricvamo o 1.1 motoru na jednogrli karb

I ja pričam o tolerancijama na ležajevima. Još jednom, ne povećavaju se zbog debljine uljnog filma, nego da bi ih uopće imao jednom kada se sve pošteno zagrije.

Link to comment
Share on other sites

ako pocne gubiti tlak iznad 6000 vjerojatno uopce nije problem u protoku pumpe a vjerojatno niti u lezajevima, iako se to moze potvrditi jedino kad sve izvadi van iz motora i izmjeri....

Dva su faktora... vecina pumpi uopce ne radi dobro na visokim oketajima jer su napravljene da dobro rade na nizim i zapravo bi ih trebalo usporiti...

Druga stvar i najvjerojatniji problem je da mu se ne vraca ulje u karter kako treba i da zapravo ima PREVELIK protok ulja kroz pumpu i da to ulje nepotrebno razbacuje okolo sto dodatno povecava mijesanje zraka i ulja i smanjuje dotok ulja u pumpu..

 

Opet se moram povljati gdje prolbem meni nastao

 

 

A tu je onaj najbitniji dio, kada uljna pumpa pocinje zrak i ulje vuci.

28wos3r.png

Znaci okretaja ima dosta, protoka dosta, ali pumpa ne vuce samo ulje nego zrak i pocne tlak padati. I tu dolazi do ostecenja lezajeva i radilice. Resenje, suhi karte ili accu sump za smanjenje simptoma.

 

Znaci pumpa je vukla zrak zato jer nije bilo ulja kod sita pumpe, jer je pobjeglo zbog sila u druge djelove kartera.

 

Da, veci tlak ulja u motoru, znaci da moras vise ulja ugurati u motor. Ista stvar vrijedi za manje tlaka, treba manje ulja. A kada se ide na tlak ulja 0bara, onda uopce ne treba gurati ulje u motor.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo ali nigdje u originalnom postu ne spominjes nikakve sile vec samo okretaje...

 

Da bi imao probleme sa otkrivanjem sita u karteru treba ti minimalno 1+ G bocna sila i to u smjeru suprotnom od lokacije sita..

 

1g+ bez problema napravim i eto sranja. Zato kupio accusump.

Link to comment
Share on other sites

I ja pričam o tolerancijama na ležajevima. Još jednom, ne povećavaju se zbog debljine uljnog filma, nego da bi ih uopće imao jednom kada se sve pošteno zagrije.

 

koliko moras zagrijat auto da se radilica pobrusena prakticki na prvu specialu sa std lezajevima dosta zagrije da dodje na tvornicki film ulja?

ov se radi iz totalno drugog razloga

ovdje se povecavaju iskljucivo da se smanje gubici jer je u konacnici ovo tolerancija da motor na hladno radi samo sta ne tuce radilica i moze radit samo na leru

Link to comment
Share on other sites

koliko moras zagrijat auto da se radilica pobrusena prakticki na prvu specialu sa std lezajevima dosta zagrije da dodje na tvornicki film ulja?

ov se radi iz totalno drugog razloga

ovdje se povecavaju iskljucivo da se smanje gubici jer je u konacnici ovo tolerancija da motor na hladno radi samo sta ne tuce radilica i moze radit samo na leru

Ak je radilica napravljena od sira, ne puno.

 

I kako sa užim ležajevima smanjuju trenje, kada ono ne ovisi direktno o površini? Svašta ljudi rade, no to ne znači da je to uvijek i dobro.

 

 

Kad bi ti ja rekao koliko sam povećao tolerancije na svom motoru, vjerojatno bi pomislio da sam lud. A ništa ne tuče ni na hladno, ni na vruće, motor odradio više od 6k km. Nedavno promijenio ulje, usput skinuo karter i bacio oko, sve je kao novo.

Link to comment
Share on other sites

Ak je radilica napravljena od sira, ne puno.

 

I kako sa užim ležajevima smanjuju trenje, kada ono ne ovisi direktno o površini? Svašta ljudi rade, no to ne znači da je to uvijek i dobro.

 

 

Kad bi ti ja rekao koliko sam povećao tolerancije na svom motoru, vjerojatno bi pomislio da sam lud. A ništa ne tuče ni na hladno, ni na vruće, motor odradio više od 6k km. Nedavno promijenio ulje, usput skinuo karter i bacio oko, sve je kao novo.

znaci u kupu od 20 auta prvih 5 ima motor slozenop na ovaj nacin od covijeka koji zna sta radi i zasto

motor je i dalje legalan ako neko ulozi zalbu a ide bolje osjetno

 

kako i sam kazes svasta ljudi rade

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...