Jump to content

Formula live stream?


Tin

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Kaj je ovo...nitko ne komentira..nema prijenosa vise ni na Slo i ode sve u kiki...

Uglavnom, sudarili se mercedesi u 1. krugu i oba papa...

Zanimljiva situacija, vidio sam snimku odnaprijed i cini mi se da je Rosberg kriv...

Link to comment
Share on other sites

Gledao live na nekom streamu. Po meni, Hamiltonova krivica. Bio je dosta iza kad je Rosberg krenuo desno, ali nastavio je ići tamo jer je znao da na sljedećem zavoju gubi ako je na vanjskoj strani. A Rosberg ima pravo na jednu promjenu linije i istu je proveo do kraja. U trenutku kad je Hamilton uspio biti uz Rosberga već je jednim kotačem bio van staze, dakle, nije da ga je Rosberg izgurao...

 

Hamilton je išao na silu jer je znao da će teško više dobit priliku kao što je bila ta prilika (jer Rosberg je tada bio sporiji zato što je aktivirao krive postavke motora).

 

Inače, trka je bila super kasnije, Red Bull i Ferrari skroz izjednačeni pa je bilo baš zanimljivo gledati, puno zanimljivije nego što bi bilo sa Mercedesima koji bi odjurili naprijed

Link to comment
Share on other sites

Hamilton je kriv, iz mercedesa kazu da ne mogu okriviti ni jednoga, nniki.lauda je izjavio da je hamilton iskljuvivo kriv je je usao daleko preagresivno

Dok brotanci naravno kude rosberga da je trebao ga "pustit" lol pa utrkuju se, hamilton se zaletio ko sivonja a rosberg zatvorio, hamilton je dosao sa prevelikom brzinom.

A vidi se i po njegovoj reakciji da je sjebo sam.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, zašto bi ga puštao, pa utrkuju se. Krenuo je u desno, ima pravo na to. Hamilton je mogao promjeniti smjer, otić lijevo, a Rosberg više ne bi smio lijevo zatvarati (jer bi to bila druga promjena smjera).

 

Ali Hamilton je znao da bi time bio na vanjskoj strani zavoja i teško da bi onda prošao. Pa se išao igrat kukavice i popušio.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li smo istu utrku gledali, ali rosberg je ispao papak samo takav.

Hamilton je bio0 masu brži od njega na izlasku iz zavoja, zalijepio mu se na samom izlasku toliko je brži bio,a kad mu je ovaj došao do 5 metara iza auta krane ga zatvarati. Ej cca 50 metara od izlaska iz zavoja je on već na desnoj strani, koliko je spor bio...i on ne staje nego ide do crte iako je ovaj u zadnjoj četvrti i nema šanse izbjeći osim na travu.

Kunete se u neke trkače, doduše sporis tvoj je bio poznat po isto tako "njemačkim" potezima, a pravdate papka.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila utrka, a ne popodnevna vožnja parkom. Stoga ne znam zašto bi Rosberg ikoga puštao. Branio je poziciju. Hamilton je mogao promjeniti stranu, i probati napasti s vanjske. Nije, nego je išao do kraja po ovoj. Rosberg nije dao. Krenuo je desno puno prije nego je Hamiltonu jedina opcija bila trava - tako da je taj dio 'nije mogao nego na travu' teški bullshit. Nije da nije mogao, nego nije htio ništa drugo nego napasti po toj strani. Jer je znao da po vanjskoj strani ima puno manje šanse (ako ikakve) u sljedećem zavoju

 

Drugo bi bilo da je Rosberg krenuo desno kad je Hamilton već bio uz njega ali to nije bio slučaj.

 

Jebiga, nije dovoljno bit brži, treba i znat preteći.

Edited by msporis
Link to comment
Share on other sites

Rocky pa ti nebi ni jednu trku dobio da se utrkujes :lol:

Pa ima pravo na jednu promjenu smjera i ovaj iza je taj koji mora paziti na brzinu i prikociti ako nema gdje proci, a kao i sto je Sporis rekao iz Merca su rekli da ne krive nikoga za sudar dok je Lauda rekao odmah odlucno da je Hamiltonova krivica, na sto je Lowe rekao da je Lauda trkac i da za njega nema nego samo crno-bijelo ili si kriv ili nisi, a za njega je Hamilton kriv.

Ja se slazem, obicni trkaci incident, ovaj je bio preoptimistican i mislio da ce se Nico ko kakva peechkica samo maknuti, dok je Nico bio odlucan i nemilosrdan u zatvaranju, tako se i osvajaju prvenstva i polako se vidi da Hamilton gubi zivce.

Odlicna utrka i bas mi drago sto je Verstappen dobio

Link to comment
Share on other sites

Nije to nikakva svapska skola, to se zove uttkivanje i borba za naslov, ali si ti malo subjektivan jel vjerojatno navijas za Hamiltona.

Meni je svejedno koji je brzi od njih dvojice, ali objektivno ja nebi nikoga okrivio, ali da moram to bi bio Hamilton

Link to comment
Share on other sites

Kad je Hamilton došao do rosbergove stražnje gume imao je više od širine bolida. Rosberg je tad trebao stati s blokiranjem, ali jebiga švapska škola

 

Aj molim te :doh:

 

jebote, trebalo je nama iz fotelje pogledat snimku više puta i pričekat da dođe snimka iz hamiltonovog bolida da bismo vidjeli da je ovaj bio sa pola kotača uz rosbergov kotač, ali rosberg je to trebao vidjet u retrovizoru od 15cm2 i te milisekunde prekinut svoj potpuno legalni obrambeni potez :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nije to nikakva svapska skola, to se zove uttkivanje i borba za naslov, ali si ti malo subjektivan jel vjerojatno navijas za Hamiltona.

Meni je svejedno koji je brzi od njih dvojice, ali objektivno ja nebi nikoga okrivio, ali da moram to bi bio Hamilton

Ne navijam za nikoga otkad je Kobayashi otišao iz f1, a simpatije gajim prema mlađim vozačima u drugoj polovici poretka, gdje se prave borbe i događaju, a ne ovakvi ego boostevi u vrhu.

Link to comment
Share on other sites

Aj molim te :doh:

 

jebote, trebalo je nama iz fotelje pogledat snimku više puta i pričekat da dođe snimka iz hamiltonovog bolida da bismo vidjeli da je ovaj bio sa pola kotača uz rosbergov kotač, ali rosberg je to trebao vidjet u retrovizoru od 15cm2 i te milisekunde prekinut svoj potpuno legalni obrambeni potez :lol:

Ako blokiraš pretjecanje onda je normalno da ti je pogled u retrovizoru, pogotovo ako je ispred tebe ravnica, i da li previše očekujem kad mislim da bi vozač f1 trebao znati ocijeniti brzinu vozača u retrovizoru

Link to comment
Share on other sites

Ja isto nisam bas nacisto da je Hamilton kriv... Ajmo da se Hamilton nije isao micati, tko bi onda bio kriv?

 

Hamilton je dosao brzo, ali nije imao dovoljno prostora i ovaj naprijed ima pravo jednom zatvarati sto je on i morao ocekivati, al se on nadao da ce kao i sa ovim ostalima kad je preticao u sredini poretka proc na misice i da ce se ovaj maknuti.

Po meni cisti trkaci incident, ali krivica malo naginje na Hamiltonovu stranu, ako bi se moralo nekoga okriviti.

Nisam kasnije pratio jel netko dobio kakvu kaznu od njih, ja je nebi dao nikome.

Link to comment
Share on other sites

Ja isto nisam bas nacisto da je Hamilton kriv... Ajmo da se Hamilton nije isao micati, tko bi onda bio kriv?

 

Nije sve crno bijelo. Lauda je to jasno rekao - Hamilton je bio preagresivan u nadi da će Nico odustati.

 

cotd_email_1463317532_00007.jpg

 

Ovdje je malo nakon početka cijele situacije. Jasno se vidi da je Rosberg već poprilično krenuo desno a i po položaju njegovog bolida vidi sa da ima namjeru još i dalje ići desno.

 

S druge strane, Hamilton i dalje ide desno umjesto da promjeni smjer i proba slijeva. To što je na milisekundu bio uz Rosberga prije nego je otišao na travu po meni ne dokazuje ništa u korist Hamiltona.

Link to comment
Share on other sites

Ako blokiraš pretjecanje onda je normalno da ti je pogled u retrovizoru, pogotovo ako je ispred tebe ravnica, i da li previše očekujem kad mislim da bi vozač f1 trebao znati ocijeniti brzinu vozača u retrovizoru

 

Pa ocjenio je da je brži od njega zato je i krenuo braniti desnu stranu koja je unutrašnja strana sljedećeg zavoja. Po pravilima, nema nikakvu obvezu pustiti nekog zato što bi taj isti bio brži s te strane. Krenuo je u blokadu, i to što je ovaj na milisekundu bio s pola kotača uz njegov kotač ne znači da ga je trebao pustiti. Hamilton je taj koji je trebao pustiti, ili ranije promjeniti smjer i otići desno. Druga stvar da je krenuo gurat ga u desno kad je ovaj već bio uz njega. Ali on je obrambeni potez pokrenuo puno ranije i jasno dao do znanja da brani desnu stranu.

 

Evo što bivši vozač i prvak Formule 1 kaže o incidentu:

 

“Stupid,” Lauda said. “It’s very simple for me. It was a miscalculation in Lewis’s head. I blame him more than Nico. For the team and for Mercedes it is unacceptable. Lewis was too aggressive to pass him and why should Nico give him room? He was in the lead. It is completely unnecessary and for me the disaster is that all Mercedes are out after two corners.”
Edited by msporis
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...