Jump to content

Slanje paketa u inozemstvo


2fast

Recommended Posts

Imam potrebe poslati jedan paket od cca 10 kg u Veliku Britaniju.

Da li je netko od vas koristio usluge slanja paketa u inozemstvo i što se pokazalo kao najpovoljnije?

 

Gledam sad od HP kalkulator, ispada da me to škoda cca 50€?!

Čini mi se malo prejeftino pa to idem sutra točno ispitati, DHL je preko 200€, Overseas koliko vidim oko 150 €.

Link to comment
Share on other sites

Imam potrebe poslati jedan paket od cca 10 kg u Veliku Britaniju.

Da li je netko od vas koristio usluge slanja paketa u inozemstvo i što se pokazalo kao najpovoljnije?

 

Gledam sad od HP kalkulator, ispada da me to škoda cca 50€?!

Čini mi se malo prejeftino pa to idem sutra točno ispitati, DHL je preko 200€, Overseas koliko vidim oko 150 €.

 

Ako ide u Dover ili London možda ga možeš poslat i busom.

 

ps. ne znam da li ima skrivenih troškova, ali meni izbaci 150kn za 10kg http://www.posta.hr/default.aspx?izracun

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

nije vezano za vaše, ali neka se nađe ako kome zatreba:

 

2.2. sam poslao injektore nazad u UK preko HP Ekspresa. sve super, 3kg za 110kn, stigli jučer, ali ih nisu mogli uručiti jer nije bilo nikog doma. tip mi govori da nije primio obavijest o neuručenju i pita znam li tko je preuzeo dostavu u UK, provjeravam s HP Ekspresom i nemaju pojma, kažu da oni znaju koliko i ja tj, ono što piše u trackingu

 

http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=CE187820295HR&Submit=Submit

 

:doh:

Link to comment
Share on other sites

@Zile - Probaj brodom iako ce to dosta dugo trajati. Ako ti je hitno onda cargom, ali ce brutalno kostati.

 

Cisto za primjer: frendica je prije par godina slala kontejner brodom s Thailanda za Hrvatsku, doslo za jedno 2-3 mjeseca ali mislim da je neka "sica" bila u pitanju (naspram ostalih solucija).

Link to comment
Share on other sites

A ne znam, stvarno. Tim vise kaj ne znam kako to u UK funkcionira. Ali mi je isto bedasto da HP Express ne zna di je ostavio paket? Pa valjda mora postojati neki pisani trag ili im je samo ovaj "kod" referenca?

 

U Dubaiju npr. ne postoje postanski brojevi i imena ulica se uopce ne koriste kad saljes nesto, samo ime zgrade/kvarta i broj stana ili kuce. Meni su sad osobnu radili i samo su mi poslali sms u kojoj posti da podignem, i to je to. Ako se radi o paketu koji saljes nekom firmom, na trackingu pise u kojem DHL uredu (npr.) se isti moze podignuti ako te nije bilo doma; ili probaju dostaviti drugi dan.

 

Probaj kontaktirati Svena koji zivi u UK ako se ne varam, mozda ce on znati kako te stvari tamo funkcioniraju. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

E ali cekaj, vidi sad jos jednu stvar:

 

6.2.2017. 13:08:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela DE24 8AH Unsuccessful item delivery attempt (Inb)

Reason : Addressee cannot be located

Measure : Scheduled for further delivery attempt today

6.2.2017. 15:50:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela DE24 8AH Unsuccessful item delivery attempt (Inb)

Reason : Addressee cannot be located

Measure : Item being held, addressee being notified

7.2.2017. 10:59:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela DE24 8AH Unsuccessful item delivery attempt (Inb)

Reason : Addressee not available at time of delivery

Measure : Item being held, addressee being notified

 

Znaci, kod, postanski broj ili sta vec je isti u sva 3 slucaja, ali 2/3 je "cannot be located" i zadnji "not available". Rekao si da saljes natrag u UK; jel imas adresu s koje ti je paket poslan?

Link to comment
Share on other sites

a to je ista na koju šaljem, sad mi je tip javio da je bio u tom pošanskom uredu i nema ništa....

evo odgovora:

 

The told me to go to big one I going this afternoon. I will find it as long is in uk. Don't wary. Thanks

 

show :D

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

a to je ista na koju šaljem, sad mi je tip javio da je bio u tom pošanskom uredu i nema ništa....

evo odgovora:

 

The told me to go to big one I going this afternoon. I will find it as long is in uk. Don't wary. Thanks

 

show :D

paket je u Nottinghamu, oko 20 km od Derbya.. kurir je Express 24, odnosno Tracking force, ipak nije pošta..

 

1060061c65b7658bc19cb9c99c370ff6.jpg

 

LG-D855 on Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...