Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Sign in to follow this  
Boro

Koji maxi skuter?

Recommended Posts

Najbolje s tim motorima pricekati jos 2-3 mjeseca pa onda u shoping. Cijene su jos uvijek "ljetne" a ljeto na izdisaju...

Nije yamaha nesto izdasna s popustima.

S druge strane u bmw-u dijele popuste sakom i kapom za salonske/lager modele.

Edit.

Ako koga zanima Tmax 500, 2012godiste, 1.vlasnik sa 4,500km, puno opreme. Kontakt inbox.

Edited by Sasaa

Apsolutno, meni je totalni idiotizam dati za skuter 86k kad za 83k Kn imaš Yamahu MT-09 Tracer, za razliku u cijeni još pukneš kofere i voziš se ko čovjek sa zdravih 115ks i 3 cyl...

... ali netko jednostavno ne zeli motor i saltat brzine, nego jednostavnost maxi skutera s kojim se moze povremeno izgustat i na otvorenoj cesti i to ce platit bez obzira na cijenu ...

Ja prezadovoljan sa Nexusom 250

skuter serijski isao po urici 142 u blokadi

gore je polini vario karbonski remen i druga opruga na polutkama Auspuh LV SBK skuter sad ide 160+ po urici

Ako je prazna cesta vozim se isto ko T Max sa variom i akrapom, ako je guzva i puno preticanja T Max mi ode dosta

skuter leti od 0-120 ali ako ides na 100 pretec to je mucenje nikad ubrzat

Najbolje ide kad ne pustas gas :)

Evo recimo meni sta se tice skutera super mi je ona kada ispod sica stanu dvije kacige i jos imam kofer 54litre tako da kad s curom idem negdje par dana stanu nam sve stvari kad se lijepo posloze ispod sica i u kofer a osobne stvari stravim u tank torbicu

odrzavanje stvarno nikakvo ono na pocetku sezone svijecica ulje filter rolini i jos jednom kroz sezonu ulje filter ako se vozim vise

iskreno gledao sam da bi uzeo gp800

nije mi problem rega ni odrzavanje

skuter se vozi ko nexus samo sta je za razliku od nexusa divlji

nisam strucnjak za tu vasu ciklistiku i abs

ali kako skuter ide i kako koci to je fenomenalno

ostavi te bez daha kad ga odvrnes muski u zavoju daje neopisiv osjecaj srece i zadovoljstva kad pocne ici bokom

... ali netko jednostavno ne zeli motor i saltat brzine, nego jednostavnost maxi skutera s kojim se moze povremeno izgustat i na otvorenoj cesti i to ce platit bez obzira na cijenu ...

Dobro, ali taj skuter ne može koštati više od u ovom slučaju jako dobrog motora sa skupljom tehnologijom cilindrom i 300ccm viška...taj T-max da je 65k bio bi previše a kamoli 86k...sve to može i sa X-max 400 za puno manje novaca...

Edited by maredo
I

Dobro, ali taj skuter ne može koštati više od u ovom slučaju jako dobrog motora sa skupljom tehnologijom cilindrom i 300ccm viška...taj T-max da je 65k bio bi previše a kamoli 86k...sve to može i sa X-max 400 za puno manje novaca...

Moze kostati koliko god oni hoce dok se prodaje kako se prodaje. U tome je stos...skuter kosta 11000 eura a prodaje se ko da je 5500...u Splitu se rade predbiljezbe kad ide novi model a rabljeni otkupljeni od strane dealera odu prije nego stignu do njuskala. Jel bi ti na mjestu Yamahinog zastupnika za EU korigirao cijenu na niže nečemu sto se tako prodaje...?

Xmax 400 je žešći fail...totalno nepogođen skuter, samo su na Xmax našarafili staru mašinu od Majesty-a i to jako nespretno. Auspuh strši 20 cm iza skutera. Da mi netko stavi 250-tku i 400-tku i rece da biram - uzeo bih 250.

Edited by Coupe VD

Ja sam imao aeroxa ko klinac....nikad nista do 45000 koliko sam ja napravio s njim

Jedino kad padnes razleti se u miliardu dhelova za razliku od runnera

Meni je ovaj moj scarabeo 500 super.

Nekom je možda ružan, no to je subjektivan dojam.

Ide super za skuter, troši malo (3-3.5 otvorena, 4-4.5 po gradu), dosta je udoban, stane jetica pod sic i još naravno kaj god u kofer... novi je koštao s opremom i popustom nekih 43k kn, tmax se možda bolje vozi (nisam vozio ali ga svi hvale pa je valjda bolji) ali jebote ne vrijedi to ni blizu duplo novaca....

Ja sam prije 4 ili 5 godina prodao NExus 500 SP IE iz 2006 za 23500kn, kakva je to cijena za 250 :)

a 500 kako misliš duplo skuplji?

Najveća razlika je u gumama, ostalo sve je možda 10% skuplje na 500 nego 250.

I onda je rabljeni Tmax skup...a Nexus 250 u 10 godina izgubio samo 10000 kuna. 2006. je koštao 36000 kuna a u Piaggia se uvijek mogao dobiti popust. Znam jer sam ga ja kupio dvije godine poslije...

Ja dobio 18 za 2007, prije 5god. Meni je to ili ajd 300 najjace kaj ima smisla kod skutera, iznad toga versys, er6, cbf... Ove fore kak skuter s 40ks prati motor sa 140ks su mi onak za osnovnu skolu

Pa nevidim neki wow efekt u motorima do 140 nije to neka brojka da je babaroga. Ali ove price o Tmaxu kao motoru a ne skuteru i opcenito u tom Tmax klanu su smjesne i njihovim moto uspjesima nad naked ili R motorima

nitko tmax ne poistovjecuje sa R motorom ali je cinjenica da je taj skuter najbolji i najvozljiviji skuter trenutno.

Isto je tako cinjenica da postoje ljudi koji se na vecem i jacem motoru voze sporije nego netko na skuteru nevezano bio to tmax ovaj max ili onaj max

Pa to sve i stoji samo sto u tom Tmax drustvu skoro svaki pojedinac ako ne svako drugi prica o svojim nadmocima nad motorima.

P.S svatko normalan tko je vozio i motor i skuter i općenito nesto na 2 kola ne poistovjećuje to dvoje. Ali vecina tih T max vozaca su došli s manjih skutera bez da su ikad stali nogom na stafne motora odakle i ide ta njihova teorija da je T max motor jel ima ramu u kojoj je motor smjesten medu nogama i to je motor. Steta trebalo bih sjest malo na motor kao suvozace pa provozat

Edited by Snjur

Ja sam dugo vozio skuter i sad prešao na motor...slučajno sam u manje od mjesec dana na jednom i na drugom po dionici ZG - Josipdol - Jezerane - Senj - Pag...to su dva svemira a pogotovo preko Male Kapele na onim silnim zakrpama, smola zmijama..na skuteru mi je izbijalo volan iz ruku, bilo me po cijeloj traci, a na Versysu bez grča 20-ak brže a nisam neki fest vozač + kaj je baba bila iza mene...

Pa to sve i stoji samo sto u tom Tmax drustvu skoro svaki pojedinac ako ne svako drugi prica o svojim nadmocima nad motorima.

P.S svatko normalan tko je vozio i motor i skuter i općenito nesto na 2 kola ne poistovjećuje to dvoje. Ali vecina tih T max vozaca su došli s manjih skutera bez da su ikad stali nogom na stafne motora odakle i ide ta njihova teorija da je T max motor jel ima ramu u kojoj je motor smjesten medu nogama i to je motor. Steta trebalo bih sjest malo na motor kao suvozace pa provozat

... vidis, ja znam puno vise onih koji su nakon dugo godina motora dosli na tmaxa ... i to bas zato jer im je to skuter najblize motoru ...

... i onda dode neki klinjo sa npr. Z750 i ocekuje da ce popeglat takvog vozaca zato jer on ima motor ,a ovaj skuter ... yea, right ...

Ja nisam stariji bajker...nemam ni roditelje koji mi ga mogu kupiti, hehehe.

...onda sam šminker. :D:D:D

Al da, prije Tmaxa bi volio imati sezonu-dvije neki motor. Pa kad dosadi onda swap...

Edited by Coupe VD

Tmax sa burgmanom ne moze u istu recenicu u niti jednom kontekstu, niti lezi ko burgman niti ide, niti je udoban, a ni zavrsna obrada nije kao na burgmanu. Jednostavno je skupa skatulica koja je vise statusni simbol medju gradskim modelima. A price o tehnoloskoj naprednosti su lol zesci, dok god na burgmanu mogu saltat i stisnit power mode. Tmax je klasa kymco....

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned