Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Sign in to follow this  
Boro

Koji maxi skuter?

Recommended Posts

1 minute ago, DiscoVolante said:

Probaj, ugodno ćeš se iznenaditi. Nema to veze na 80+ s ovim 250 ccm skuterima.

Znam da, ipak ima skoro 10 hp više.

Budem vidio, spustio sam cijenu za versysa i sad je u nekom realnom iznosu bar za njuškalo viđenje pa ćemo vidjeti :). Nije mi ništa hitno, čisto da malo promjenim.

1 hour ago, Rockatansky said:
2 hours ago, Swendija said:
Sym ima zračno hlađenje, to me malo odbija moram priznat.
Zasad mi je favorit medley 150. Vidjet ćemo ak naleti neš zanimljivo u tom rangu

Symphony je zrak, HD je vodeno hlađenje

HD300 je zanimljiv. U 150 ccm sam bliži Medleyu.

Malo sam prošvrljao i ne vidim po čemu je sh150 bolja od madleya za tih 500€ više. Osim ako se povoljno nađe rabljeni 2-3 god. :)

2 hours ago, Fran_Zgb said:

Ja sad prodajem versys 650 i ako uspijem prodat onda bi uzeo beverly 350

Kaj si se već zasitio ili si više skuter tip? :)

1 minute ago, viktor04 said:

Kaj si se već zasitio ili si više skuter tip? :)

Nisam se zasitio, ali sve ima svojih prednosti.  Ako ode ode, ništa ne mislim forsat

Ja sam prije mjesec i pol prodao svojeg Nexusa 250ie 2006 god. sa Malossi prijenosom,.tamnim vizirom, Leo Vinci SBK i i racunima od zadnjih 5 godina koliko sam bio vlasnik za 18 000 kuna.
23 000 km i treci vlasnik. Uglavnom imam samo riječi hvale za njega.
Kymco ti ima najbolji agregat do 300ccm. Sve iznad toga nema smisla, barem meni jer sam pikirao Tmax 530 ali sam za manje love uzeo puno brži Z 750R 2011 god sa 15 000km96c64c839174a7634791a27fa5d814e6.jpg44ea7d1c5e1d4f424bc1add30651ae53.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

• Like 1

Beverly 300 je na akciji, 36tkn. Mislim da ću skočit do salona bacit oko...  
Koliko je 350-tka?

Ovaj 300 je stari Quasar motor od 270-ak ccm...a ovaj od 350 potpuno novi, 10 ks snazniji i s boljom (mokrom) spojkom.

frend je uzel yamahu xmax 300, skuter izgleda iz svih kutova vrhunski a kaže da je i zadovoljan kak se vozi

al zato i košta koliko košta

8 minutes ago, Coupe VD said:

Koliko je 350-tka?

Ovaj 300 je stari Quasar motor od 270-ak ccm...a ovaj od 350 potpuno novi, 10 ks snazniji i s boljom (mokrom) spojkom.

350 nije na akciji, košta 45 tkn. 

Ma gruntam si već mjesecima kaj da piknem za grad... ipak sam 90% vremena u gradu. Nekak sam se nagovoril da ipak uzmem 300 umjesto 150 ccm, iako još važem prema 150 :D  

Koliko je 350-tka?

350ie je bas strojka pogođen u svakom smislu

Sent from my MI 6 using Tapatalk

1 hour ago, Swendija said:

Beverly 300 je na akciji, 36tkn. Mislim da ću skočit do salona bacit oko... :) 

Sačekaj zimsku akciju, biti će 41 000 na akciji.

Vozio sam oba i vjeruj da se svaka kuna razlike isplati.

Na oko imaju isti ovjes, ali 350 mi se puno lipše vozi po krivinama i manje se uvija. Razliku u motoru ne treba spominjati, 350ki je putna brzina po magistrali onoliko koliko 300 ide na punom gasu. 350 ide 8, 8.5 do 100 i zavrti sat do 160. Najnoviji modeli su slabiji par konja, ali to se lako riješi aftermarket auspuhom.

Što se kvalitete tiče, ja ga imam kod kuće, 6 godina star i 35-6 tisuća na satu, dosad je promijenjena 2x lula svićice, kompletan kunplug (jbg, puno vožnje na ler gasu prilikom provlačenja kroz grad) i sad negdi bali ulje malo, baš ću popodne odvesti ga do prijatelja da pogleda i promjeni. Ja ne vidim koji bi novi skuter mogao ga zamjeniti, a da ne košta 50k kn. Na Pirelli Diablo Rosso gumama se vozi super, miljama bolje od tvorničkog City Gripa.

42237921061_94858d548d_b.jpg

41515871324_19aeb76fee_b.jpg

• Like 1

Beverly je 177 kg, nije to toliko teško ni glomazno kao X-max npr. i da se s njim veselo provlačiti kroz grad.

Meni je jedina mana što ima centralni tunel i ne možeš na njemu privest bocu plina ili gajbu pive kao na Vespi GTS naprimjer.  :D

• Like 1

Beverly 300 je na akciji, 36tkn. Mislim da ću skočit do salona bacit oko... :) 

Ja mislim da ti treba jedan dobar Versys za manje love :D

• Like 1
  • Thanks 1

frend je uzel yamahu xmax 300, skuter izgleda iz svih kutova vrhunski a kaže da je i zadovoljan kak se vozi

al zato i košta koliko košta

Xmax je odlican i ja sam sa svojim super zadovoljan. U oglasniku je ako ode da mozda dodje mt07 ali nisam nimalo tuzan ako ostane i za sl sezonu jer se malo brinem da sam predebel za mt07

Nije tako tezak - 184kg, ali je fizicki velik

20180721-103026-3.jpg

Tomi, ne znam koje si visine, ja sam 186 i polagao sam na mt07, ali meni to premali motor, kad stojim ne mogu se osloniti na njemu, kako da kažem pleše mi oko jaja?.......

Tomi, ne znam koje si visine, ja sam 186 i polagao sam na mt07, ali meni to premali motor, kad stojim ne mogu se osloniti na njemu, kako da kažem pleše mi oko jaja.......
Ma da i meni se cini malen dosta tako da nisam bas jako zagrijan

55 minutes ago, DiscoVolante said:

Na oko imaju isti ovjes, ali 350 mi se puno lipše vozi po krivinama i manje se uvija. Razliku u motoru ne treba spominjati, 350ki je putna brzina po magistrali onoliko koliko 300 ide na punom gasu. 350 ide 8, 8.5 do 100 i zavrti sat do 160. Najnoviji modeli su slabiji par konja, ali to se lako riješi aftermarket auspuhom.

Da nisam 90% vremena u gradu, čak bi i razmislio o 350. Trenutno mi je i 300 overkill, al s njim mogu skoknut 2 puta godišnje do Samobora i sl.

Napravio sam puni krug, 150 je super, al 300 je malo skuplji a puno bolji, 350 je za klasu bolji već ali hej, za te pare imaš već i motor od 500, a vrlo blizu je i 650 pa imaš pravu stvar. Došao sam na Dorsduro 900 i odlučio se resetirat. Kupujem skuter za grad. :D 

Kakav je motor Dorsoduro? Gledam si nesto uzet za slijedecu sezonu, pa sam izmedu ostalih bacio pogled i na Dorsoduro 750.

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Mt07 je imao Rupy sa foruma, probao sam ga jednom prilikom kad smo se zamijenili za motore  i imao sam feeling kao da sam na bicikliću. 

2 hours ago, Sepra said:

nikad to neću razumjeti...te moćne skutere...čemu to služi? ☹️

praktično ;) motor nikad ne bi kupija kao glavno prometalo na 2 kola, da bi iole bija praktičan zahtjeva kufer, a to onda izgleda ko k... ovako na skuteru jednom rukom kočiš i daješ gas a drugom tipkaš na mob ili piješ pivu, ako zatriba udreš turu od 100km, kupiš akumulator i police za wc i to bez frke prevezeš, baciš smeće, itd itd itd.

Da nisam 90% vremena u gradu, čak bi i razmislio o 350. Trenutno mi je i 300 overkill, al s njim mogu skoknut 2 puta godišnje do Samobora i sl.

Napravio sam puni krug, 150 je super, al 300 je malo skuplji a puno bolji, 350 je za klasu bolji već ali hej, za te pare imaš već i motor od 500, a vrlo blizu je i 650 pa imaš pravu stvar. Došao sam na Dorsduro 900 i odlučio se resetirat. Kupujem skuter za grad. :D 

Stvar je u tome što za 5k kn više, koje ćeš brzo zaboraviti dobiješ 50% jači skuter. Doć će lip dan, otić ćeš do Rastoka, Plitvica, Samobora, negdi u đir i tu će ti 300 biti nejak prilikom pretjecanja, dok 350 voziš na kvarat gasa. Autoput da ne spominjem. Nemoj uopće imati dileme između ta dva skutera, plus što na 350 imaš vjetrobran koji će ti dobro doći u hladnijim danima, a u dućanu košta garant 1000 kn.

17 hours ago, DiscoVolante said:

Stvar je u tome što za 5k kn više, koje ćeš brzo zaboraviti dobiješ 50% jači skuter. Doć će lip dan, otić ćeš do Rastoka, Plitvica, Samobora, negdi u đir i tu će ti 300 biti nejak prilikom pretjecanja, dok 350 voziš na kvarat gasa. Autoput da ne spominjem. Nemoj uopće imati dileme između ta dva skutera, plus što na 350 imaš vjetrobran koji će ti dobro doći u hladnijim danima, a u dućanu košta garant 1000 kn.

Ali za još 5k kn više, mogu imat i motor... ;)  :)