Jump to content

Škripe kočnice


Recommended Posts

Bok dječaci i djevojčice, trebam pomoć!

 

 

Čudno mi škripe kočnice, nije klasična škripa pločica nego ko da se nekaj rasteže, evo ko u ovom videu

(na 1:50 sec se najbolje čuje)!

 

Sva četiri diska nova, pločice nove, čak sam reparirao prednje čeljusti komplet, opet škripi i to kolko kužim prednji desni, zadnji desni dio jače!

 

Inaće auto koči izvrsno, ali to škripanje me nervira, pogotovo kad se još duže vozim kako se zagrije, čuje se dosta!

 

 

 

Koji penis!? Poludio sam :doh:

 

 

Vidim u komentarima od videa ekipa piše Backing plate, jel moguće?

 

 

 

 

LP

Edited by BABA
Link to comment
Share on other sites

Zavisi od plocica do plocica. Backplate je vise kao izolator temp.

Uzeo sam Brembo sport pločice cijena babaroga. Skripe li ga skripe. Ajde prestat ce s voznjom. Ne prrstaje. Skidaj ih dolje na brus papir slajfaj stavljaj gore isto.... Uzeo nove diskove plocice druge marke sve 5

Link to comment
Share on other sites

Al ne vjerujem da su ni diskovi ni pločice! Počelo mi se čut i sa starim diskovima i pločicama, onda sam promijenio diskove i pločice, nakon toga još 2 garniture pločica i ništa, škripi i dalje!

 

Da napomenem...samo kad kočim, čak ako kočim jače kad se zaletim, ne čuje se, tek kad normalno kočim i stajem npr na semafor, čuje se to škripanje, rastezanje kao!

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, znaci culo se to sve i prije novog seta diskova i plocica i reparacije celjusti? Plocice da su tvrdje smjese kao kod mene, isto skripe, ali drugacije, stavim link kada dodjem doma... Ne znam kaj je ovo ako je sve novo i ako sve radi kako treba... Glavcina kotaca?

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, znaci culo se to sve i prije novog seta diskova i plocica i reparacije celjusti? Plocice da su tvrdje smjese kao kod mene, isto skripe, ali drugacije, stavim link kada dodjem doma... Ne znam kaj je ovo ako je sve novo i ako sve radi kako treba... Glavcina kotaca?

 

Da, taman je počelo to škriputanje, zadnji desni, a kako je bilo vrijeme da promijenim sve, nisam se dugo vozio tako i stavio sve novo i eto, škripi i dalje iza :)

Link to comment
Share on other sites

To mi nikako nije jasno... da bar onda napisu, tipa Trw plocice ne idu na Ate diskove.

Bas tu gore navedenu kombinaciju ja imam na Lancii, to je strasno kako to struze, kao da je kamen izmedu plocice i diska.. 3 puta sam sve rastavljao, cistio, brusio i dva dana je dobro i opet pocne strugat.

Link to comment
Share on other sites

Mario84 je imao Trw pločice na Ate diskove i full je bio zadovoljan, čak smo jednom stali na vrbanima na semaforu, a tolko se dimilo iz kočnica da je izgledalo da će se auto zapaliti.

 

Ako pločice škirpe a stavljene su bolje marke ( ate, trw, textar, brembo) onda ne škripe zbog materijala.

Link to comment
Share on other sites

To mi nikako nije jasno... da bar onda napisu, tipa Trw plocice ne idu na Ate diskove.

Bas tu gore navedenu kombinaciju ja imam na Lancii, to je strasno kako to struze, kao da je kamen izmedu plocice i diska.. 3 puta sam sve rastavljao, cistio, brusio i dva dana je dobro i opet pocne strugat.

200 razlicitih smjesa plocica ima textar.

pa si misli 3 ce skripat 5 nece 7 oce itd...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...