Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Test zimulja na miceku... Ti nije puno mjerodavan.... Jer to ide po svemu :)

 

A i cijenom je Nokian u gornjem razredu, pogotovo ako je V index brzine i XL bocnica. Tako da ne bi bas bilo ni u redu da zaostaje previse.

 

Taj zadnji model Nokiana jos nisu napravili u vecim dimenzijama.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, NFSPD će istestirati :)

 

Nisu ove moje nista posebno siroke, 225... Sasa prica o jos vecim dimenzijama :)

 

Test zimulja na miceku... Ti nije puno mjerodavan.... Jer to ide po svemu :)

 

A i cijenom je Nokian u gornjem razredu, pogotovo ako je V index brzine i XL bocnica. Tako da ne bi bas bilo ni u redu da zaostaje previse.

 

Taj zadnji model Nokiana jos nisu napravili u vecim dimenzijama.

 

Tu si u pravu :D

 

I da, najsiri D4 je 245/45 R18, za ostalo imas Nokian WR A3, to je njihova guma za vece dimenzije...

Link to comment
Share on other sites

Vidim. :) Kao kamion.

 

E pa toliko o naljepnici. EUSLAVIJA, zemlja besposlenih birokrata. Jer kako inače objasniti propis o zakrivljenosti banane, kobasice i krastavca kao i deklaraciju o kupusu.

 

Michelin je bio glavni potivnik te usrane naljepnice jer nisu definirani UVJETI pri kojima se testira guma. Onda je pronađeno solomonsko rješenje da se testira samo 2 i pol parametra (od kojih je bar jedan apsolutno besmislen) i to po tako smješnim uvjetima da svaki čoban uhvati bar B.

Link to comment
Share on other sites

Nokian je definitivno best-buy po pitanju zimulja.

 

slazem se djelomicno... imao na OPC-u one prve Nokian WR prije 6-7 godina, odlicne bile... platio ih na Jankomiru u zastupnika oko 1000 kuna 235/35/19... kad sam par godina kasnije htio uzeti opet, nabili su cijenu bili da se smrznes pa sam uzeo neke druge...

 

 

.

Edited by Fox
Link to comment
Share on other sites

Kad sam kupio karavana 2013-te, kupio za tu zimu Michelin Alpine Pilot PA3 polovne DOT 1509 sve cetiri, bile su ocuvane da su imale 5-6 mm mesa... Toliko su dobre bile da ih na ljeto nisam skidao, a imam 4 skoro pa nove ljetne Nokian G2 gume i vozio citavu godinu na njima zimskima, a nisam se starom cestom nikad vozio k'o baba i opet zima 2014/2015, dvaput u sijecnju po najvecem snijegu prosao Gracac - Plitvice - Karlovac, savrseno drzale i evo vozim citavu 2015 i mislim da im je lagano dosao kraj...

 

Ako nadjem opet neke povoljne, kupim iste. I preporucam. Iako nije pravilo da je guma dobra na nekom autu, dobra i za drugo...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...