Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Podijeli razliku na 2-3-4 godine pa ces vidjet da je razlika u tom slucaju nikakva.

 

Guma,pogotovo zimska je po meni najbitnija stvar u ovo doba godine radi sigurnosti.

 

Sve 5, ali ja sad za to nisam imao tolko gotovine jer sad imam jos hrpu drugih stvari. Bitno da sam nove kupio. Makar kazem, nisam imao problema sa S3 dosad. Kako sam napisao, bas sam jucer imao tu dramu i cak sam se iznenadio kako se ukpao. Nije da cu poginut na S3. :D

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam nove S3,kupio sam nove UG8,kupio sam nove TS860,kupio nove Eskimo HP,vozio polovne TS850

I svaka kuna koliko je TS skuplji vrijedi.

Po mome načinu vožnje ljestvica je ovakva.

Conti

UG

Sava

Pogotovo iz razloga što je tu kod nas snijeg na cesti tek dan dva a većinom je mokro i po mokrome S3 pliva dok ove skuplje gume drže bez problema.

Meni one vrijede svaku razliku koliko god da je velika ta razlika.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kolko se ti vozis po kisi, ali jucer padala bas jace kisa kad sam se vozio i na 100 km/h na 1550 kg teskom autu nisam primjetio "plivanje" o kojem ti pricas.

Ponavljam, Conti je jebena guma, ali ako vozis bas trke onda je Sava problem. Posto se ja u tim uvjetima vozim normalno, nemam drame na S3.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam nove S3,kupio sam nove UG8,kupio sam nove TS860,kupio nove Eskimo HP,vozio polovne TS850

I svaka kuna koliko je TS skuplji vrijedi.

Po mome načinu vožnje ljestvica je ovakva.

Conti

UG

Sava

Pogotovo iz razloga što je tu kod nas snijeg na cesti tek dan dva a većinom je mokro i po mokrome S3 pliva dok ove skuplje gume drže bez problema.

Meni one vrijede svaku razliku koliko god da je velika ta razlika.

 

 

A koji auto voziš?

Link to comment
Share on other sites

DUNLOP Winter Sport 5 225/50R17 94H

GOODYEAR UltraGrip Performance Gen1 225/50R17 94H

CONTINENTAL WinterContact TS860 225/50R17 98H XL FR

 

Meni su ove 3 u užem izboru, razlika je zanemariva..10-20kn po gumi

 

Iskustva ? Preporuke?

Link to comment
Share on other sites

meni je s3 bila ok dok se nije potrošila 30ak %, nakon toga mi je bila drastično gora po mokrom. nikad nisam imao takva iskustva s drugim gumama, a imao sam 3-4 seta eskima. obično nove budu ok, pa trošenjem progresivno postaju lošije. S3 bude ok, pa za k...ima profila, a ne drži.

Link to comment
Share on other sites

A koji auto voziš?

S3,Eskimo HP,UG8 = Passat 35i FWD 1320 kg

TS 850,TS 860 = isto FWD ali sporiji i 1305 kg

Oba auta su sa cca 60/40 (58/42) rasporeda mase ako je bitno za raspravu.

Vožnja normalna,nikakvo divljanje nije u pitanju tako da to odmah anuliramo :cool:

Link to comment
Share on other sites

DUNLOP Winter Sport 5 225/50R17 94H

GOODYEAR UltraGrip Performance Gen1 225/50R17 94H

CONTINENTAL WinterContact TS860 225/50R17 98H XL FR

 

Meni su ove 3 u užem izboru, razlika je zanemariva..10-20kn po gumi

 

Iskustva ? Preporuke?

Ne mozes fulati s nijednom...cini mi se da je dunlop cak u sirim dimenzijama bolji na testu...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja dosta mijenjam brand guma i od ljetnih sam probao vise modela, dok od zimskih i nisam tako puno.

Sava S3, GY UG8 i sada proslu zimu TS850.

Neznam zasto ali continental mi nikada nije upadao u vrh odabira kao proizvodac, ali je bilo puno pohvala za TS850, pa reko, budem probao.

Moram pruznati da sm se odusevio, daleko najbolja zimska guma koju sam vozio i definitivno preporuka

Link to comment
Share on other sites

Sava je ok naprema Hankooku, Fuldi, Nexenu i ostalim glupostima, ali u usporedbi s Continentalom, GY, Nokianom je slaba...

 

Ja na jednom autu imam Savu i s obzirom na voznju, sasvim ispunjava zahtjeve, jos ovu sezonu, a onda ce sjesti neka bolja guma :D... Na drugom je Bridgestone, koji je negdje u sredini, bolji od Save, a losiji od svetog trojstva :D...

Link to comment
Share on other sites

GY UG9 ili Conti TS860... Razlika izmedju recimo Save i ove dvije je cca. 100 kn po gumi... Po meni se definitivno isplati uzeti ove bolje gume...

budem razmislio, ali razlika mi je oko 50%, 38 naspram 56 eura tako da je to ipak dosta

 

sad vidim da je nokian WR D3 po 45 eura :whistling:

Edited by File
Link to comment
Share on other sites

DUNLOP Winter Sport 5 225/50R17 94H

GOODYEAR UltraGrip Performance Gen1 225/50R17 94H

CONTINENTAL WinterContact TS860 225/50R17 98H XL FR

 

Meni su ove 3 u užem izboru, razlika je zanemariva..10-20kn po gumi

 

Iskustva ? Preporuke?

 

Sve 3 su vrhunske...

 

budem razmislio, ali razlika mi je oko 50%, 38 naspram 56 eura tako da je to ipak dosta

 

sad vidim da je nokian WR D3 po 45 eura :whistling:

 

Taj Nokian je dobar, radje onda to...

 

Od ove tri koje si naveo, Sava je naj, ali njoj nakon prve godine ocajno padnu karakteristike/perfromanse... Za snijeg je dobra, kisa i suho osrednje, pa cak i lose... To je iskustvo iz prve ruke...

Link to comment
Share on other sites

Na tyrereview ljudi imaju super iskustva sa WR D3 i cak je na nekoj akciji bio kod nas, ali treba vidjeti i kakav je DOT buduci da vec postoji WR D4 (koji nije bas prosao super zapazeno kao D3).

 

Ja sam isto nedavno uzimao neke 14". Razlika je bila 130kn izmedju Save i GY UG9, ali buduci da se po Zagrebu vecinom vozim po kisnom i sluzavom, a manje po snijegu, nisam se bas razmisljao.

 

Vjerujem da kad se radi o vecoj dimenziji da je razlika u cijeni za 4 gume vec osjetna, pa se eto, covjek malo vise premislja :)

Link to comment
Share on other sites

Na tyrereview ljudi imaju super iskustva sa WR D3 i cak je na nekoj akciji bio kod nas, ali treba vidjeti i kakav je DOT buduci da vec postoji WR D4 (koji nije bas prosao super zapazeno kao D3).

 

Ja sam isto nedavno uzimao neke 14". Razlika je bila 130kn izmedju Save i GY UG9, ali buduci da se po Zagrebu vecinom vozim po kisnom i sluzavom, a manje po snijegu, nisam se bas razmisljao.

 

Vjerujem da kad se radi o vecoj dimenziji da je razlika u cijeni za 4 gume vec osjetna, pa se eto, covjek malo vise premislja :)

 

Po cemu zakljucujes da WR D4 nije prosao super zapazeno? Pratim te testove, na par je bio pobjednik, na onima na kojima nije, tu je pri vrhu... Pratim i druge forume, vidim da ljudi dosta uzimaju i nju i vecinom su zadovoljni... Listaj dolje do Awards and magazine reviews:

 

https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-wr-d4/

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Auto-Express-Winter-Tyre-Test.htm

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ADAC-Winter-Tyre-Test-185-65-R15.htm

 

WR D3 nisam imao, ali bas taj WR D4 imam i po nekom mom dojmu je dosta dobra... Da sad uzimam, uzeo bi Conti TS860, GY UG9 ili Dunlop Winter Sport 5, cisto jer volim tako neke stvari isprobavati i da vidim da li bi osjetio razliku :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam, iskreno, gledao reviewove korisnika, a ne testove.

 

Mozda nije bas najrealnije jer i ljudi svasta lupaju, ali i u testovima se svasta pise.

 

Sve u svemu, ljudi su dobro ocjenjivali D3, a D4 bas i ne.

 

No velim, mozda sam preusko gledao reviewove.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam, iskreno, gledao reviewove korisnika, a ne testove.

 

Mozda nije bas najrealnije jer i ljudi svasta lupaju, ali i u testovima se svasta pise.

 

Sve u svemu, ljudi su dobro ocjenjivali D3, a D4 bas i ne.

 

No velim, mozda sam preusko gledao reviewove.

 

Ma ja mislim da je pola tih testova "nastimano"...

 

Reviewi su relativno dobar pokazatelj, ali opet, na tako nekoj stranici kako znati kome vjerovati... I ako se ta guma nekome zamjerila, lako moguce da se isti registrira xy puta i svaki put da losu ocjenu... Kako je ono Sheldon u BBT rekao kad je prijetio jednom restoranu, da je sa reviewima unistio jedan lanac kineskih restorana :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jos uvijek vise vjerujem "placenim" testovima nego reviewvima korisnika.... jer jbg. zna se kak se testira guma, a korisnik je ne testira na te nacine i od kuda da ja znam da je on prije Save vozio Tigar gume i onda mu je Sava vrhunac ili zadnje sranje :D...

 

Ja mogu reci da mi je Sava ok za gradsku voznju i da je ok za prosjecnog korisnika, ne znam tko divlja po snijegu i ledu, a da nije zajebancija, u smislu malo zabacivanja zadnjeg kraja, nitko se sigurno ne spana ko kreten, jer ako imalo ima mozga, zna da bu izletio i da bu razvalio sebe i druge...

Link to comment
Share on other sites

meni su isto dojmovi korisnika puno bolje mjerilo nego neki test koji probaju gumu na 2 dana (karikiram) nego ljudi koji ih voze cijelu godinu dvije tri, pa ako se od 150 korisnika 50 zali na ponasanje na kisi, nemas tu puno razmisljati i ocekivati super ponasanje na kisi jer je neki casopis napisao (1 ili 2 novinara svoja zapazanja)

 

edit: uviejk prije gledam negativne komentare, jebes pozitivne. A placeni testovi sponzorirani nikad ili su rijetko objektivni.

 

tako su za moje Michelin xice3 koje po testovima hvale, dosta korisnika popljuvalo ponasanje u vecem snijegu, i meni se pokazalo 100% tocno, i to na quattru, a kamoli onda na jednom pogonu. (usporedjujem svoje naspram GY ultragrip performance) koje su ono bas kopale kroz snijeg ko da imam lance, dok michelinke na istom autu istim uvjetima bas lose)

Link to comment
Share on other sites

edit: uviejk prije gledam negativne komentare, jebes pozitivne. A placeni testovi sponzorirani nikad ili su rijetko objektivni.

 

Tesko da ce ti netko tko ima pozitivno misljenje ici pisati komentar.... Kaj god da ides googlati, prvo ces naletiti na probleme, isao ti googlati aute, mobitele, bolesti ili bilo kaj drugo... Jbg, takva je psiha ljudi da se pozitivne stvari ne dijele, jer je to onak, ok, prihvatljivo, dok kad je negativno, onda moramo sve obavijestiti o tome...

 

Samo se sjeti kad si zadnji put procitao, imam Renault Clio i vozim se zadnjih 120000km bez problema, ili imam Samsung Note i nemam nikakvih problema, odlican je, ili imam tu i tu bolest, ali mi je super, ili zdrav sam i super sam si.... Takvih komentara nema...

 

A na temelju "placenih" testova, ljudi su izgradili misljenje i zato kupuju Continental/GY, a ne neki kineski brand, jer jbg. u "placenim" testovima je ocijenjen kao ne preporucljivo... i onda kaj je najbolje, posto nema komentara na kineze, moglo bi se zakljuciti da su ustvari ljudi jako zadovoljni :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...