Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

svi pričate o vremenu provedenom s gumama, a nitko ne spominje kilometre. ja sam na i20 stavljao nove gume 1 godišnje (svakih 30.000km). sada na meganeu imam neke ljetne mišelinke koje sam dobio s autom prije godinu dana, napravio sam isto 30.000 km, dot 2012. :lol:

sutra savljam zimske,a za ljetne mi se čini da će bez problema izdržati još jedno ljeto :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prošle godine kupio Nokian WR D4 225 50 17, taman izašla guma. Odvezao sam 8000km s njima i na prednjim gumama su se počele raspadati ripne na vanjskom i unutarnjem rubu, obje gume. Špur ispravan, tlak ispravan. Poslao na reklamaciju i dobio puni iznos. Zaključio sam da su gume odlične i ponovo ih kupio. Nadam se da će se ovaj puta nakon 8000 km raspasti sve 4 :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja i vec smo bili komentirali to...

 

AWD i 2000kg prazan kod mene. Gume su 225/55/17.

 

Jel ti odgovarajuci index brzine/mase?

 

Ja vise nisam ziher koliko sam odradio ali sigurno 7-8kkm. Bas poslikam gume dok ih budem stavljao drugi tjedan...

Link to comment
Share on other sites

ja recimo ne bih ni da je 50% jeftinija.. jeftinije su nove gume nego limarija za mazdu..

 

nedavno sam baš čitao članak na temu koju spominješ i zaključak je da lagano gube svojstva bez obzira gdje i kako su skladištene, to je i dalje "samo" guma..

 

vjerojatno ovi agensi u novoj gumi pomažu u većoj mjeri dok se guma još nije zakotrljala po cesti, ali već druge sezone se osjeti pad performansi..

 

to sam osjetio na savi s3, gy ultra gripu 7-8-9, dunlopu wintersport 4D, bridgestone blizzaku, a najosjetnija razlika je bila na michelin alpine koje su mi ostale u najgorem sjećanju.. toliko su bile loše nakon dvije sezone da sam ih usred zime skinuo i stavio ug8+..

 

LG-D855 on Tapatalk

 

Odnosilo se na nove nekoristene gume... Naravno da se kod koristenih jos vise osjeti pad performansi... :)

Link to comment
Share on other sites

Uz napomenu da imas tesko vozilo. ;)

 

Imam i ja i vec smo bili komentirali to...

 

AWD i 2000kg prazan kod mene. Gume su 225/55/17.

 

Jel ti odgovarajuci index brzine/mase?

 

Ja vise nisam ziher koliko sam odradio ali sigurno 7-8kkm. Bas poslikam gume dok ih budem stavljao drugi tjedan...

 

AWD i 1950kg prazan, gume su odgovarajuće, 98 index nosivosti, XL model gume.

 

Njihovo obrazloženje je greška u proizvodnji / nedovoljno vulkanizirana guma.

 

Osim tog raspadanja sa strane, gazni sloj se ravnomjerno trošio i naprijed i nazad, točno 2 mm u 8000km što je sasvim ok po meni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

jeli ima netko iskustva sa Michelin Pilot Alpin PA4? u nekoj siroj dimenziji slicno mojoj 225/40/18

 

imao sam prije sadasnjih continentalki, Michelin Pilot Alpin PA3 i i guma je bila jedna od najboljih zimskih guma, ako ne i najbolja koju sam imao dosad, meni se tako pokazala pa bih rado opet uzeo ali ih nema a sara na PA4 potpuno je drugacija nego na PA3 i ne uljeva mi povjerenje sa smjerovima zljebova i lamela

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

jeli ima netko iskustva sa Michelin Pilot Alpin PA4? u nekoj siroj dimenziji slicno mojoj 225/40/18

 

imao sam prije sadasnjih continentalki, Michelin Pilot Alpin PA3 i i guma je bila jedna od najboljih zimskih guma, ako ne i najbolja koju sam imao dosad, meni se tako pokazala pa bih rado opet uzeo ali ih nema a sara na PA4 potpuno je drugacija nego na PA3 i ne uljeva mi povjerenje sa smjerovima zljebova i lamela

 

 

.

 

Imam ali u 15" na Polu i mogu reći da mi je na njemu odlična guma....

Link to comment
Share on other sites

jeli ima netko iskustva sa Michelin Pilot Alpin PA4? u nekoj siroj dimenziji slicno mojoj 225/40/18

 

imao sam prije sadasnjih continentalki, Michelin Pilot Alpin PA3 i i guma je bila jedna od najboljih zimskih guma, ako ne i najbolja koju sam imao dosad, meni se tako pokazala pa bih rado opet uzeo ali ih nema a sara na PA4 potpuno je drugacija nego na PA3 i ne uljeva mi povjerenje sa smjerovima zljebova i lamela

 

 

.

 

ja ju imam sad na Giulietti u 225/40R18, guma je za sad super, suho/mokro je super

 

nisam imao nekaj snijega da isprobam ali čini mi se ok za taj zadatak(ono malo kaj ga je i bilo)

Link to comment
Share on other sites

ja ju imam sad na Giulietti u 225/40R18, guma je za sad super, suho/mokro je super

 

nisam imao nekaj snijega da isprobam ali čini mi se ok za taj zadatak(ono malo kaj ga je i bilo)

 

I ja imam 17", jedna od najboljih zimskih guma koju sam ikad vozio, isprobana na snijegu a odlicna i po suhom/mokrom

Link to comment
Share on other sites

Neki toyo je imao susjed na imprezi prije koju godinu i jedino on i ja s MLom smo isli iz ulice unutra/van... nizbrdo je stajao bez problema koliko sam vidio.

 

Ja s nokianom npr za sad uopce nemam problema s stajanjem, ali ajde gume imaju friski dot i 6mm mesa, iako je automatic pa ga malo tjera naprijed staje bez problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Nešto novo nešto dobro dolazi uskoro? 

 

Polako gledam zimulje, ove koje su bile na autu su rubovi stvarno potrošeni bili kao sto je kolega @BM0021 rekao za X5, 3mm su imali a sredina oko 5mm.

 

Uglavnom, 255/50/19. Išao bi možda na Nokian WR SUV4, ili na nešto "starije" tipa Conti TS850P, Pirelli Scorpion Ice&Snow i slično. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...