Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

po zimi je vrijeme uvijek slinavo pa ako si normalan ne ludujes ako nemas prave gume i siguran si u auto, a najcesce je kao i uvijek da ti neko izleti ili naglo zakoci,i najbitnije je imat s cim stat. drugo je bmw i sl di bez zadnjih nemozes krenut a bez prednjih stat.a ovdje se i tak radi o nijansi razlike drzanja. to je moje misljenje. ja imam sve 4 nove jer nisam karakter pa da se vozim po propisu

 

dok neki se voze ko po jajima kad vide kisu i njima su samo felge dosta.

 

meni je opcenito lakse paziti na promet nego vremenske uvjete, tj. lakse je vidjeti i predvidjeti smotanu babu na cesti nego poledicu u zavoju;) izmedju ostalog prije x godina sam imao ringispil na autoputu pri mozda 100kmh koji zavrsio totalkom jer sam stavio prednje nove gume, od tada samo sve 4 i to najbolje koje mogu naci/platiti jer kako si rekao nisam karakter:happy:

Link to comment
Share on other sites

Michelin: When tires are replaced in pairs in situations like these, the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front.

New tires on the rear axle help the driver more easily maintain control on wet roads since deeper treaded tires are better at resisting hydroplaning.

 

 

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da su rezultati ovog testa mnogo manje pristrani nego ADAC-ovi. Dvije gume u koje bih imao najviše povjerenja, i koje su mi bile u najužem krugu izbora. Realno.

 

 

 

Nije mi jasan taj ukrajinski test (ili ciji vec)...

Ko da su skupljali gume po okolinim vulkanizerima tko kakvu ima

WRD4 DOT 0615, TS850 DOT3012, YOKOHAMA DOT 2813 itd

 

sta je problem uzet sve friske gume i testirati ih

 

Saraju ko milanovic...

 

 

Mudro zboriš. To sam već primjetio ;)

 

 

 

Kupio i montirao ts850 (205/55/16) iznenadilo me kako je tiha guma, obicno su zimske bucne, za sad sve preporuke iako nije jos hladno...

 

Da kvotam sebe :

 

Vidim. :) Kao kamion.

 

E pa toliko o naljepnici. EUSLAVIJA, zemlja besposlenih birokrata. Jer kako inače objasniti propis o zakrivljenosti banane, kobasice i krastavca kao i deklaraciju o kupusu.

 

Michelin je bio glavni potivnik te usrane naljepnice jer nisu definirani UVJETI pri kojima se testira guma. Onda je pronađeno solomonsko rješenje da se testira samo 2 i pol parametra (od kojih je bar jedan apsolutno besmislen) i to po tako smješnim uvjetima da svaki čoban uhvati bar B.

Link to comment
Share on other sites

Vi ste nesto krivo shvatili. Znaci ova GY nisu celave jer vi opisujete situacije sa mrtvim starim i celavim gumama. Znaci guma je KO NOVA! Jedino me zanimalo to sto kazu da S3 nije skroz dobra po kisi, pa sam ju mislio stavit otraga bas zbog kocenja koje je u gradu jako cesto zbog idiota koji ozletavaju. Znaci necu vozit trke po zavojima gdje ce mi guzica na 120 km/h u zavoju otic van. Znaci sve 4 gume su sada odlicne samo me zbog njihovih performansi zanimalo koje da stavim naprijed. Ne znam, mozda sam ja nesto krivo objasnio, pa ste krivo shvatili, ali niti jedna guma mi nije izlizana, tvrda ili nesto trece.

 

Prvo, pretjeruješ sa izborom guma nego pameti.

Veliš da si balkanac, a živiš u centru. Ajmo sve karte složiti na stol.

Koliko doživiš kišne godine po Zagrebu nego neočišćen snijeg??

Tvrdiš da su GY su KO NOVE i zašto ne staviš naprijed zbog sigurnost od proklizavanja od kiše? Vozit će one dobro nego Sava na snijegu. Ne živiš na Gorskom Kotaru brdima.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato sam i pitao jer ima vise kise u Zg nego snijega.

 

Jedino mi nisu jasne ove provokacije sa balkancem i sto zivim u gradu i kakve to ima uopce veze sa pozicijom guma? :huh: Sigurno imas neko zanimljivo razmisljanje... :doh:

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Pa zato sam i pitao jer ima vise kise u Zg nego snijega.

 

Jedino mi nisu jasne ove provokacije sa balkancem i sto zivim u gradu i kakve to ima uopce veze sa pozicijom guma? :huh: Sigurno imas neko zanimljivo razmisljanje... :doh:

 

Kad si pravi bosanac, jos ti fali lancina i zlatni prsten pečatnjak i ruka kroz prozor i one gucci velike naocale preko pola bulje :D

 

I onda ces bit glavni baja u centru

Link to comment
Share on other sites

Da, taj razlog bi mi bio jasan od kolege, ali ne kostruktivni odgovor vezan uz pitanje koje gume gdje staviti. :D

 

Konstruktivni odgovor za gume si znao odavno prije nego što si postavio pitanje. I sada čudiš što te napadam nakon tvog petog drobljena posta u ovoj temi?

Molim te, uozbilji se.

 

Ne pitam ja svaki dan koje tenesice ću obući da ne prokližem. Za tvoj info imam jedanaest tenesica. Okay?

 

 

zimske gume su za pickice

 

preblago, bolje zvuči placipickice

 

 

 

Pa zar bi me trebalo biti sram sto sam balkanac? :huh:

 

Nisi pravi dalmos cim zivis u Zg. ;)

 

A ća san ja kriv, nisan zva vraga? Ne sramin ni ja svog podrijetla.

Link to comment
Share on other sites

Znaci ti si onda onaj koji jebe ekipu u prometu i stvara guzvu jer se po snijegu odlucio vozit sa ljetnim i ne moze krenut na semaforu jer je uspon od 1%? :doh:

 

Ovo sa brojem tenisica (da, tenisica, ne tenEsica) ne znam sta da ti kazem? Odi se hvalit u topic o tenisicama.

Link to comment
Share on other sites

Dottore ma i meni ide na živce

kad ima Audi onda je audi najbolji, u svakoj temi Audi. tu i tam ubaci tog seata kaj je imao. a najgore kad stavi sliku onog ružnog Koranda il kaj je već to bilo, i kakve ripne je imao na gumama :doh:

svaki auto je super kupio od nekog poznatog koji savršeno održava aute, prvi vlasnik :yucky:

u svakoj temi....

 

Dex-

napusti_internet.jpg

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Zamisli kako bi bilo da imam 11 (slovima jedanaest) Audija. Jaoooooo :rofl:

 

I na sve to jos i dimiiiiii. Kazu da je oblacno iznad Centra od mog auta. Ne znam dal si dosad uspio izluftat garazu? :D

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Znaci ti si onda onaj koji jebe ekipu u prometu i stvara guzvu jer se po snijegu odlucio vozit sa ljetnim i ne moze krenut na semaforu jer je uspon od 1%? :doh:

 

Ovo sa brojem tenisica (da, tenisica, ne tenEsica) ne znam sta da ti kazem? Odi se hvalit u topic o tenisicama.

 

Nisam peder. Jesi li ti? OK? Smetaju mi balkanici koji voze 30 km/h zbog obične pljuske kiše.

Ne smiješ ispravljati Dalmoša jer će naljutiti ;) #bonton

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...