Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

13 minutes ago, drahic said:

 

Ja imam sada Michelin Pilot Sport 4 u dimenziji 225/40/18 i prezadovoljan  sam. 

Prije toga sam imao Pilot SuperSport i drzala je fantasticno ali isto tako se i trosila -jako brzo.

 

Jel znas kakva je tocno razlika izmedju PS4 i PS4 4S? Ful me ti nazivi zbunjuju, mislim da je 4S vise za stazu, meksa mjesavina.

4 minutes ago, Dario said:

ja narucio assy3 meni top guma all around za te pare 


Odlicne su, pogotovo udobnost i tisina, meni je bila bitna razlika kad sam presao na GY F1.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YellowBellow said:

Idem bas u Subotu kod Boruta u Sloveniju po nove Michelin PS4 4S, 199 Eur/kom u dimenziji 225/35/19. Po svemu sto sam citao trebale bi biti vrh ponude. Imam negdje jos sa bivseg auta dobre GY F1 Eagle Assym., odlicna tiha guma, ako nekome treba nesto takvo mogu i prodati.

Riješim ti

MICHELIN Pilot Sport 4S 225/35R19 88Y XL

1450kn kom

imam top cijene za Michelin pa se javite ;)

 

 

Edited by Exfreerider
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Exfreerider said:

Riješim ti

MICHELIN Pilot Sport 4S 225/35R19 88Y XL

1450kn kom

imam top cijene za Michelin pa se javite ;)

 

 

 

A sad sam vec dogovorio sa covjekom i stigle su tamo, tako da prvom sljedecom prilikom, u kontaktu smo. Potrudim se spaliti gume cim prije. :D

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

 
Strah te kakva će Sava bit za vozit novom vlasniku dogodine?
Ponavljam za one koji ne citaju, gume idu i na drugi auto.
I eto, ja novom vlasniku hocu dobre gume ostavit, ako vam bas to drma kavez.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iskustva sa Bridgestone Potenzom RE070? @ND4SPD možda? Trebam nove ljetne 225 45 17.   Pošto auto imam od ljeta, vozio sam ga samo na Conti premium contact 5 na cca 50% pa mi to nije mjerilo.

 

Možda netko ima nešto drugo za preporučiti? Za imprezu 2005 god... nije mi bitno da li je guma bučna, tak i tak je sve na autu bučno :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Japanac said:

Iskustva sa Bridgestone Potenzom RE070? @ND4SPD možda? Trebam nove ljetne 225 45 17.   Pošto auto imam od ljeta, vozio sam ga samo na Conti premium contact 5 na cca 50% pa mi to nije mjerilo.

 

Možda netko ima nešto drugo za preporučiti? Za imprezu 2005 god... nije mi bitno da li je guma bučna, tak i tak je sve na autu bučno :D

 

RE070 u toj dimenziji imamo buraz i ja na 147 3.2 špera, gewinda i ostala čuda

 

guma je poluslik, po suhome JEBAČKA, Grobnik joj paše, vrhunska guma,

 

samo kad padne kiša moraš JAKO paziti :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Branx i @_DEX_ kakav se pokazao taj Nexen / Hankook? 

Ako se ne varam tu se pisalo za Hankook da nekon godinu-dvije dosta slabije drži

 

zadnje su mi još onak možda za jednu sezonu izvrtit pa možda neću kupovat nove.

 

pa razmišljam prednje kupit neke bolje- michelin/conti/goodyear...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, JosipZG said:

@Branx i @_DEX_ kakav se pokazao taj Nexen / Hankook? 

Ako se ne varam tu se pisalo za Hankook da nekon godinu-dvije dosta slabije drži

 

zadnje su mi još onak možda za jednu sezonu izvrtit pa možda neću kupovat nove.

 

pa razmišljam prednje kupit neke bolje- michelin/conti/goodyear...

 

 

 

 

Ja imam N8000 dvije ljetne sezone za sad, bez ikakvog pomaka u držanju na lošije, na Mondeu 235/40-19... vozit ću ih još dvije godine sigurno...

Hankook nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JosipZG said:

kolko km cca si napravio na njima? 

kakve su po mokrom

 

 

 

Mislim da 20-ak kkm trenutno, žena vozi Mondea od prošle godine...

Po mokrom se ne nateravam, u svim normalnim situacijama nemam nikakve zamjerke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Japanac said:

Iskustva sa Bridgestone Potenzom RE070? @ND4SPD možda? Trebam nove ljetne 225 45 17.   Pošto auto imam od ljeta, vozio sam ga samo na Conti premium contact 5 na cca 50% pa mi to nije mjerilo.

 

Možda netko ima nešto drugo za preporučiti? Za imprezu 2005 god... nije mi bitno da li je guma bučna, tak i tak je sve na autu bučno :D

 

Ja nemam, osim sto sam na kratko probao na Sasinoj Imprezi, ali to nije dovoljno za bilo kakve zakljucke... Serijski su dolazile na Imprezi STi... @Sasaa moze vise toga reci o toj gumi... 

 

Ta guma je poprilicno stara, postoje novije gume od Bridgestonea u toj klasi, Potenza RE-11 i jos novija, Potenza RE-71R, za koju kazu da je fantasticna... Koliko znam ne mogu se kupiti u EU...

 

Postoji mogucnost da se RE070 vise ne proizvodi, tako da obavezno provjeri DOT prije nego sto kupis gumu...

 

Ja trenutno imam Yokohamu ADVAN Neova AD08R, dakle R na kraju, novija verzija AD08... Osobno sam prezadovoljan, guma je odlicna, tvrde bocnice, osjecaj na volanu odlican... Nema takav grip kao pravi poluslick, ali nije niti jako daleko... Po kisi treba biti oprezniji, ali opet ne toliko kao sa pravim poluslickom...

 

3 hours ago, IgoRR said:

 

RE070 u toj dimenziji imamo buraz i ja na 147 3.2 špera, gewinda i ostala čuda

 

guma je poluslik, po suhome JEBAČKA, Grobnik joj paše, vrhunska guma,

 

samo kad padne kiša moraš JAKO paziti :D

 

RE070 nije poluslick... To je hibrid izmedju UHP (Ultra High Performance Summer), MPS (Max Performance Summer) i poluslickova, imaju novi naziv za takve gume, EPS (Extreme Performance Summer)... Bridgestone poluslick je recimo Potenza RE55S, Potenza RE540S... Yokohamin poluslick je ADVAN Neova A048R, odnosno nova verzija A050R...

 

Zaboravih napomenuti, @Branx ima odlicne cijene za tu Yokohamu...

Link to comment
Share on other sites


Ja sam uzeo RE070 za imprezu jos 2015 i dao sam ih starom na scirocco nakon sta sam ja odradio 15000km i dalje imaju puno šare. Jako dobre gume i po kisi nisam imao problema snjima. Drze jako dobro i kad krenu proklizavat znas tocno kad kontru bacit i jako sam zadovoljan bio. Da ih ima u 18 zol inch ili kak vec decki vole rec opet bi mi bile numero uno za kupnju.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ND4SPD said:

RE070 nije poluslick... To je hibrid izmedju UHP (Ultra High Performance Summer), MPS (Max Performance Summer) i poluslickova, imaju novi naziv za takve gume, EPS (Extreme Performance Summer)... Bridgestone poluslick je recimo Potenza RE55S, Potenza RE540S... Yokohamin poluslick je ADVAN Neova A048R, odnosno nova verzija A050R...

 

Zaboravih napomenuti, @Branx ima odlicne cijene za tu Yokohamu...

 

možda nije službeno a i papir svašta trpi,

 

ali po kiši, ako me pitaš, to je poluslik jer se tako ponaša

Link to comment
Share on other sites

Ima ko kakve ljetne gume za zimu, pocelo je padati vani pa da budem u trendu?

Da nisi offtopic a? Hahahhahahahaha bending the rules
 
možda nije službeno a i papir svašta trpi,
 
ali po kiši, ako me pitaš, to je poluslik jer se tako ponaša

Meni su na kisi bile dobre i nisam morao nis pazit, naravno kad pretjeras ce proklizat
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, IgoRR said:

 

možda nije službeno a i papir svašta trpi,

 

ali po kiši, ako me pitaš, to je poluslik jer se tako ponaša

 

Nije samo na papiru, imao sam i pravi poluslick, i to vise vrsta, to je jos opasnije na kisi... Najveci problem je aquaplaning, ostalo je jos OK...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hawkeye said:


Da nisi offtopic a? Hahahhahahahaha bending the rules
Meni su na kisi bile dobre i nisam morao nis pazit, naravno kad pretjeras ce proklizat

 

Ako moze HDZ, mogu i ja. Glupo je pikati krivog medvjeda.

 

59 minutes ago, ND4SPD said:

 

Nije samo na papiru, imao sam i pravi poluslick, i to vise vrsta, to je jos opasnije na kisi... Najveci problem je aquaplaning, ostalo je jos OK...

 

Meni je GY F1 bio najopasnija ljetna guma koju sam ikad imao prilike probati po kisi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...