Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
21 minutes ago, DiscoVolante said:

Rainsport 3 je premekana guma za tući kilometražu.

Nakon 15 k km već žice vire iz rubova.

I da i ne. 

 

Pišem ovo jer smo ih imali na 3 auta. 

 

206 1.6 16v u 195/50/15, otišle jako brzo. Ni 2 ljetne sezone cini mi se (tako oko 15kkm)

 

206gti u 205/45/16, zadnje se iznutra malo pojele ali inače izdržale vise nego ove u 15".

 

X5 F5 u 255/50/19, nakon prijedenih skoro 9000km gume imaju 8mm mesa!! Zimske Pirelli Scorpion su već na ispod 7mm a nisu napravile ni 7000km još. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2019 at 10:57 AM, Kevin said:

Trebat cu uskoro kupit 4 ljetne gume ca Colta u dimenziji 205/45 R16.

Koje preporucujete za ljeto i kišu na kojima mogu tuč dobru kilometražu?

-Cijena nebitna

 

 

U toj dimenziji imas Dunlop SportMaxx RT i Bridgestone Adrenalin RE002... Samo sto su to UHP gume pa se brze trose... Mozda ovaj Continental Premium Contact 6 koji je  Srele predlozio, iako Continental je poznat da se isto brzo trosi, ali ovo je touring guma, pa bi trebala biti nesto izdrzljivija... Tu bi ti se uklopila i Bridgestone Turanza T005, imas ju u toj dimenziji, a po testovima je na prvim mjestima, kao i Conti...

 

https://www.bridgestone.hr/psr/ljetne-gume-turanza/t005/tyre-sizes/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 hours ago, Vlado206 said:

Stigle nove ljetne za RSa :)

 

Pošto ne postoji PS4S u 225/40/18 izbor je pao na Pirelli PZero PZ4 model :)

 

IMG-8ab878f10a6913d8138b9e6f5a536466-V.j

ja sam htio bas te PS4S gume za f1 ali nije ih bilo u dim 245/40-19, pa sam uzeo 245/35-19. prethodno sam pitao decka koji radi na tehnickom i svoje osiguranje.

Edited by jaykay
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Može neke preporuke, uzeo sam nove felge 17". Zanima me koja dimenzija izgleda najviše "niskoprofilno" 205/50/17, 205/40/17 ili 225/45/17. 

Pretpostavljam da je ova zadnja najjeftinija pošto je dosta česta. E sad koju gumu izabrati? Ne bi htio da mi se potroši u jednoj sezoni. Vozim između 15-20tkm. NE vozim ko babica, volim ga potegnut u zavoju, koj put sam divljak. Dakle treba mi nešto kaj neće plesati nego će me ekšli držati za cestu. Dobio sam dosta preporuka za pilot sport 4 i PC6. Ima nešto drugo osim ovih premiuma? Nokian, Vredestein, Hankurac, Bridgestone, nešto deseto? 

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za 235/35/19 s kojima cu prijeci bar 20kkm normalne voznje, prioritet drzanje na mokrom/klizavom/izlizanom i kontinuitet, ne da mi budu 5kkm prejebene a onda sranje.

 

Sad imam Nexen N8000 i htio bi na bolje. Nisu Nexenice toliko lose ali nije to to.

 

Da postoji u 19" mislim da bi Conti Premiumcontact bila idealna guma za mene.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...