Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

Vidiš to mi je baš upalo u oko sad dok tražim što kupiti...koja količina sranja da je za ne vjerovati.

 

...Tako, primjerice, ContiWinterContact TS850 nosi oznaku C, a imao je najkraći zaustavni put na mokroj podlozi od svih 17 testiranih guma u dimenziji 165/70 R14. S druge strane, oznaku C imale su i gume Aeolus Snowace AW02 te Mentor M200 s najdužim putem zaustavljanja na testu. Iako je, tragično, na mokrom asfaltu prilikom kočenja s 80 na 20 km/h Continentalu trebalo čak 13 metara manje od Mentora....

 

 

mislim da ne treba puno komentirati :lol:

ok, cijela priča stoji da nisu definirani svi faktori kojih se treba držati prilikom testiranja, zato vjerojatno i ona razlika od 3m kod Avona, ali stari moj, 13 metara :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Tako, primjerice, ContiWinterContact TS850 nosi oznaku C, a imao je najkraći zaustavni put na mokroj podlozi od svih 17 testiranih guma u dimenziji 165/70 R14. S druge strane, oznaku C imale su i gume Aeolus Snowace AW02 te Mentor M200 s najdužim putem zaustavljanja na testu. Iako je, tragično, na mokrom asfaltu prilikom kočenja s 80 na 20 km/h Continentalu trebalo čak 13 metara manje od Mentora....

 

 

mislim da ne treba puno komentirati :lol:

ok, cijela priča stoji da nisu definirani svi faktori kojih se treba držati prilikom testiranja, zato vjerojatno i ona razlika od 3m kod Avona, ali stari moj, 13 metara :lol: :lol:

 

Što se Avona tiče, ja sam imao samo najbolja iskustva s njom po kiši, a što se ostalog tiče dovoljno je reći da ovaj polu slick ima ocjenu B po mokrome Nankang Sportnex NS-2R 180 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

PS2 i SS, Assy2, Pzero, CSC5P i CSC6 te RE050A mi se nude.

 

Boldano je cjenovno tu negdje, 200-300kn razlike na cijeli set. PS2 je oko 1500kn skuplji, SS oko 2000kn.

 

Koje bi bile najbolje po pitanju trajnosti, drzanja suho/mokro? Testovi trenutno "forsiraju" Pzero i Conti...

 

Ako mi se ponudi Ultrac Vorti u tim dimenzijama, onda 99% da idem na njih jer su zadnji put bile odlicne.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se za iduce ljetne odlucio za Hankook k120 u 215/45/17 pa cemo vidjeti kako ce se ponasati... Ima tko iskustva s trajnoscu, u nekakvom normalnom rezimu voznje?

 

Ja imam Ventus Prime 2, to je K115, 205/50/17. Dvije sezone odvozile, sad će im treća, oko 30 tkm su recimo napravile, teško mi je točno reći. Mislim da će još 2 sezone izdržat... Dosad ih nisam rotirao, al kad sam ih skinuo jesenas, vidim da su prednje potrošenije, na proljeće ću ih prebacit iza.

Link to comment
Share on other sites

PS2 i SS, Assy2, Pzero, CSC5P i CSC6 te RE050A mi se nude.

 

Boldano je cjenovno tu negdje, 200-300kn razlike na cijeli set. PS2 je oko 1500kn skuplji, SS oko 2000kn.

 

Koje bi bile najbolje po pitanju trajnosti, drzanja suho/mokro? Testovi trenutno "forsiraju" Pzero i Conti...

 

Ako mi se ponudi Ultrac Vorti u tim dimenzijama, onda 99% da idem na njih jer su zadnji put bile odlicne.

 

 

Pucaj ovdje link testova.

Koju dimenziju misliš.

CSC6 je relativno nova. Ako se ne varam, već negdje sam komentirao za velike dimenzije.

Link to comment
Share on other sites

u vulkalu ista cijena za Dunlop sport maxx i GY f1 assy2 u dim 205/45/16....

lasic i furlan ista cijena skoro 690 kn i jedne i druge....

 

a na gume.com.hr je 600 kn za ass 2!!!!!

Edited by mary
Link to comment
Share on other sites

PS2 i SS, Assy2, Pzero, CSC5P i CSC6 te RE050A mi se nude.

 

Boldano je cjenovno tu negdje, 200-300kn razlike na cijeli set. PS2 je oko 1500kn skuplji, SS oko 2000kn.

 

Koje bi bile najbolje po pitanju trajnosti, drzanja suho/mokro? Testovi trenutno "forsiraju" Pzero i Conti...

 

Ako mi se ponudi Ultrac Vorti u tim dimenzijama, onda 99% da idem na njih jer su zadnji put bile odlicne.

 

Mozda PZero... Tu kaj god uzmes ne mozes fulati... Jedino ne bi RE050A, to je vec "stara" guma, imas njihovu noviju S001, ali i dalje bi radje PZero, GY ili Conti... BTW vidi i Dunlop ili mozda cak Nokian zLine... I da, izasla je Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel imas uopće Dunlop SP u toj dimenziji? Kad sam ja gledao prije 2 i pol godine nije bilo

 

Inace prvo sam imao Conti Premium Contact a sad Dunlop Blue Response. Čini mi se da je novi Dunlop bio nešto bolji ali da se i brze trosi, a kad se potrosi onda na kisi zajebava tako da ja svoje mijenjam uskoro

Link to comment
Share on other sites

Nije Dunlop Blue Response nego Bluresponse. Blue = plavo Logično?

 

Koliko ga imaš? Vjerojatno ti je stariji model Fastresponse . Bluresponse je novi model tj od 2015

 

Bluresponse je sličan SP Sport 01. Bila je odlična na suhom i mokrom

 

E to sam mislio, ali mi je malo cudno kaj kazes da je novi model jer ih ja imam od 7 mjeseca 2013, puna oznaka sport bluresponse

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...