Jump to content

Recommended Posts

Ne vjerujem da nema topica o Sarajevu :)

Ajmo par preporuka gdje jesti osim Hodžić, Mrkva & Željo :) Ja sam za cevape pet puta dnevno ali ne vjerujem da ce i cura biti :) Dakle preporuka za neke restoran oko centra koji su OK i trebam preporuku za neki restoran za navečer, da ima neka živa muzika, nešto tipa Sofra kod nas ali u Sarajevu!

Takoder može preporuka i za neke fora kafiće, bio sam tri puta do sad ali bi htio otkriti još koji zanimljivi! Plan za nedelju je izvor rijeke Bosne, jel ima netko još nešto pametno za predložiti u Sarajevu ili oko Sarajeva?

I preporuka za neki izlazak, bio sam u onom nekom discu u podrumu (mislim da je Jež) ali bi nešto drugo, nešto poput Mareda kod nas :)

Edited by Veky

Ako si s autom, obavezno kod Mujanića na teleće ćevape...

Hrana... tradicionalno Bosansko obavezno kod Kibe

Zanimljivo mjesto je i 4 sobice gospođe Sofije

Pivnica HS ti je isto super, a u centru je...

Kafići... Cheers, City Pub u centru... Bagdad... Opera... Izlog... ali to je sve onako urbanija shema... ove cajke i sl. ti ja baš ne znam...

• 5 months later...

Evo samo da dam kratki osvrt na put u Sarajevo ovaj vikend...

Išao sam prijateljima u Hotel Pino Nature (čiji i je zapravo hotel) na Trebeviću, svaka preporuka, predobar je, unutrašnjost predivno uređena, cijene su ok, a zna biti i popust na kupime.hr i drugim takvim portalima...

Vrijeme je bilo koma, kiša oba 2 dana. Na ćevapima bili u Hodžiću, htjeli u Ferhatovića ali nas je bilo previše pa ne bi svi stali. Također, bili i u onom njihovom ogromnom Shopping centru, zgrada je zbilja impozantna, staklena, ogromna...

Cijene odjeće su tu negdje kao u Zagrebu, eventualno se isplati zbog mervera (-17%). Bili smo i na bob stazi izgrađenu za Olimpijadu 1984. Staza je u derutnom stanju, zbilja šteta. Bilo bi fora s bikeom se spustit po njoj, naravno uz dozu opreza jer ne znaš što te čeka :)

a83266af8feda551b365b37323cb0294.jpg

89fa856e15d9dfe1d3ce8a29165e97be.jpg

112d3e77b06715a90d4cb444ef0b2f19.jpg

01f3c3c53014f422952a5d73dd24a1cc.jpg

bc527a966250479fb887ccd8027092ff.jpg

A sada onaj ružni dio... Upozoravali su me svi da nije pametno ići u Sarajevo s autom, pogotovo novim, ali eto, pazio sam maksimalno a ipak mi se dogodilo sranje. Auto je bio čuvan ispred Hotela Pino preko dana/noći od zaštitara, kad smo išli do grada prvi dan sam bio parkiran u garaži u Hotela Europa, drugi dan u ovom Shopping centru.

Sranje se dogodilo nakon izlaska iz Hotela Europa oko 15h, usred bijela dana, po kiši. Vozeći se prema hotelu uz Miljacku, najednom čujem udarac (u auto), ali ne znam od čega - ispred/pored mene bio tramvaj. Cura na suvozačkom kaže da joj se učinilo da je nešto doletilo. Ne stajem zbog gužve i kiše, vozim dalje, skrećemo preko Miljacke, vozimo prema hotelu i skrećemo zatim lijevo kad s desne strane dolazi crveni Golf 2 pored mene, govori da spustim prozorom i da sam ga udario s retrovizorom i strgao njegov retrovizor. Ja rekao nemam pojma, ali stajem sa strane da vidim o čemu se radi. Lik maksimalno kulturan i pristojan i objašnjava da je bio iza tramvaja, da sam ga zakačio s retrovizorom, da mu je palo staklo i da sam slomio njegov retrovizor ovo ono, auto od gazde bla bla bla, da dam nešto da ne zove murje i te spike... Sve maksimalno ono uljudno i ja mu dam 30 maraka da me pusti na miru i mirna bosna... Oštećenja na mom autu nisam vidio, bio he mokar i zmazan, ali rekoh čuo neki udarac pa ko ga jebe... Sjednem u auto, vozim dalje i razmišljam i nema šanse da sam ga udario i ok, frajer me digao na foru... Ali s čim me pogodio...Rekoh a valjda s lopticom (tenis recimo) pa krenuo za mnom i zaradio nešto... I ajde, jebes 30 maraka, bitno da nije ništa autu...

Kad sljedeći dan napokon dodjemo u Hrvatsku, odmah Tifon benzinska, konačno suho... idem gledati auto i odmah vidim na suvozačkim vratima oštećenje i skužim da me netko pogodio KAMENOM u vožnji.. čistim vrata, na vratima 4 rupice od kamena (3 bi se dale ispolirati), ali 1 je skroz bez boje.... ta je ujedno i udubljena.... Uglavom, nisam nikad čuo da se tako nešto nekom dogodilo, pa eto, možda nekom pomogne da lika prebije na licu mjesta i ne nasjeda na tu foru, a kamoli da mu još daje lovu jer mu je oštetio auto... Možda će sad reć netko da sam naivan, ali zbilja u tom trenutku čovjek ne razmišlja baš da je nešto takvo moguće, a i 30 maraka da se rješim budale nije puno...

Edited by Lovrek

Ja uvijek idem u hotel Art, naslonjen je na hotel Europa znaci najuzi centar, ima vlastiti parking iza, ograden i cuvan a cijene su normalnije od Europe

http://www.hotelart.ba/?jezik=bos&x=2

Edit: imas ga na bookingu ali nekad se isplati nazvati s obzirom da je to bosna i rec da ces sad rezervirati preko bookinga za tolko i tolko dal mogu sta bolje direktno hehe :)

Edited by BM0021
Odvedi ženu u restoran Kibe, vrhunski je! Ali rezerviraj prije, vrata su zaključana i nema ulaza bez rk

ezervacije...

Ja sam tamo bio na vratma da je sanitarna zatvorila, covjek radi knaauf unutra a restoran radi.

Samo smo se okrenuli i nazad

Zadnje bio prije kojih god dana čini mi se, bilo sve ok. Uvijek sam s autom išao ali obavezno u garažu ili čuvani parking pa taksijem po gradu... I da, nije mi grad neka ludnica, draži mi Mostar ali isto parking ili privatno zatvoreno ili kod crkve.

• 3 weeks later...

Evo vratio se iz Sarajeva. Dva noćenja za 2 osobe me izašlo 50E (+4E one takse) preko booking-a. Apartman je 300m od katerdrale srce Isusovog, 600m od samog centra Baščaršije. Imaju jednu garažu, ali auto sam držao na ulici (parking) ispred apartmana.

Autu se ništa nije dogodilo, a vozio sam ga cijelom Sarajevu.

Ja zbog vaših napisa odustao od Sarajeva i Beograda ovog ljeta kao road trip i odlučio se za Barcelonu...

Blesav si:doh:

Cura mi ovih dana u Španjolskoj konkretno Barcelona ali otišla i par dana u Valenciju za koju kaže da je puno bolja od Barce pa eto istraži ;)

Edited by Exfreerider
Blesav si:doh:

Cura mi ovih dana u Španjolskoj konkretno Barcelona ali otišla i par dana u Valenciju za koju kaže da je puno bolja od Barce pa eto istraži ;)

Jbga, avionske karte kupljene, apartman plaćen također.

Eventualno vlakom ujutro rano pa napraviti jedno/dvodnevni izlet.

• 1 month later...
jel ima neki granični prijelaz nakon A1 da odma izbijem na ljubuški tj. mostar?

gledam po kartama, i google mapsu, i sve je zbrčkano...

na ljubuski ako hoces ides prvi izlaz nakon vrgorca,i ulazis na crveni grm,a mozes i na vrgorac izaci,pa na gran prijelaz orah i udes u Vitinu i nakon nje je Ljubuski

Rene, kad si u Barceloni? Ja idem u 8 mjesecu, 4 tjedna road trip... Iz Zagreba, preko italije na Route des grandes alpes, spuštanje u Monako, preko azurne obale skroz do Barce, tamo 3-4 dana pa onda trajektom do Citavecchia i u Rim. U Barci bi trbeao biti negdje oko velike gospe ili tjedan kasnije(još nisam odlučio koji tjedna krećem)

Ja zbog vaših napisa odustao od Sarajeva i Beograda ovog ljeta kao road trip i odlučio se za Barcelonu...

Pa da se ljudi useru na svaki post ne bi iz kuće izlazili...evo upravo se vratio iz BG i živi i auto i ja...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...