Jump to content

android 2din iskustva..


Dinko

Recommended Posts

Moja preporuka ide erisinu...imao sam u bmwu najjaci model a da je oem look...odlicna stvar, 5.1 android je bio gore, ako se dobro sjecam 7" ekran, mislim da je bio 1gb rama ali nikakve zamjerke na brzinu nisam imao, naravno ne trebaju se ocekivat cuda oko brzine...

 

Narucen je sa erisinove stranice, radila je ekipa group buy, pa me izasao 2250kn...

Link to comment
Share on other sites

ja ne bih uzimao te s 1GB RAM i rezom 800x480..

 

kod nekih sellera se može nadoplatit jači proc, više RAM-a i 1024×600 pa kad je bal nek je maskenbal, nije da to kupuješ svaki dan..

 

LG-D855 on Tapatalk

 

Cisto ok radi za sve kaj mi je potrebno, a to je muzika, bluetooth i navi sa speed kamerama. Nije da bum gledal filmove unutra pa da mi treba kvalitetniji. A i kinez je pa jos uvijek uzimam to sa rezervom kolko dugo bu radilo. !50€ bum preboljel ak krepa, a za 300-400€, to bi mi bilo zao baciti

Link to comment
Share on other sites

Ova varijanta je i meni full interesantna...duže vrijeme već razmišljam da si složim 2DIN umjesto 1DIN u Clia i onda ovako nešto, da spojim npr.VEMS display sada na njega.

 

Jesi vidio ovo?

https://www.carjoying.com/joying-latest-automotive-2gb-single-din-7-inch-touchscreen-pip-car-radio-new-android-5-1-1-lollipop-os-bluetooth-4-0-audio-gps-navigation-multimedia-system-support-auto-sleep-mode-mirror-link-steering-wheel-control.html

 

1-din, sa odvojivim ekranom, po dimenzijama bi sjelo taman, pokrilo bi samo dio gumba za toplo/hladno na klimi...

S time da ga možeš sa bracketima micati gore/dolje malo...

Link to comment
Share on other sites

Jesi vidio ovo?

https://www.carjoying.com/joying-latest-automotive-2gb-single-din-7-inch-touchscreen-pip-car-radio-new-android-5-1-1-lollipop-os-bluetooth-4-0-audio-gps-navigation-multimedia-system-support-auto-sleep-mode-mirror-link-steering-wheel-control.html

 

1-din, sa odvojivim ekranom, po dimenzijama bi sjelo taman, pokrilo bi samo dio gumba za toplo/hladno na klimi...

S time da ga možeš sa bracketima micati gore/dolje malo...

 

Taj i ja pratim i samo cekam neku akciju da si to upiknem. Bas zato sto je 1din, a ima 7, 8 i 10" display po zelji.

Link to comment
Share on other sites

nismo svi isti, meni je to preslabo, povučem usporedbu s nekim 1GB android telefonom, radi on, ali kako..

 

LG-D855 on Tapatalk

 

Kako radi? surfas prek njega, koristis whatsapp, viber, sms, pozive, slike, facebook, messenger, online banking, email.. itd... Kak tocno bi trebao raditi?

Tu koristim radio, navi, bluetooth i muziku. radi odlicno i slika nije losa

Link to comment
Share on other sites

nismo svi isti, meni je to preslabo, povučem usporedbu s nekim 1GB android telefonom, radi on, ali kako..

 

LG-D855 on Tapatalk

 

Više nego dosta, ja npr istovremeno imam waze u pozadini da me alarmira, here maps kao navigaciju, radio ili mp3 s usb pa niš ne šteka...

Link to comment
Share on other sites

Jesi vidio ovo?

https://www.carjoying.com/joying-latest-automotive-2gb-single-din-7-inch-touchscreen-pip-car-radio-new-android-5-1-1-lollipop-os-bluetooth-4-0-audio-gps-navigation-multimedia-system-support-auto-sleep-mode-mirror-link-steering-wheel-control.html

 

1-din, sa odvojivim ekranom, po dimenzijama bi sjelo taman, pokrilo bi samo dio gumba za toplo/hladno na klimi...

S time da ga možeš sa bracketima micati gore/dolje malo...

 

Ne sviđa mi se da pokrije sve, a imam jednu ideju kako odraditi 2DIN u autu samo moram naću drugu centralnu konzolu.

Jedna mi je kod Bege već nekih 5god na presvlačenju u karbon. Rekao je nabaviti drugu. Čekam još. :lol:

Link to comment
Share on other sites

I koliko traje da se boota android otkad upališ auto? I kako se gasi? Da li samo ostane bez struje i krepa ili ima neki shut down mehanizam?

 

mislim da nekih 10, sekundi moral bi tocno izmjeriti.

Samo ostane bez struje i krepa, al ima neki shutdown u pozadini vjerojatno, jer kad upalim auto navigacija mi nastavi gdje je stala i aplikacije koje su bile otvorene isto tako

Link to comment
Share on other sites

Nije trenutno upaljen kao obični radio, to je jedini minus makar na RNS kad stisneš Nav čim se upali on pak pokreće navigaciju onda tako da u konačnici i nije neka razlika. Ugasi se isto ko i original kad izvadiš ključ, imaš u postavkama delay do mislim 20min nakon vađenja ključa ako to želiš iz nekog razloga...

Link to comment
Share on other sites

Ne sviđa mi se da pokrije sve, a imam jednu ideju kako odraditi 2DIN u autu samo moram naću drugu centralnu konzolu.

Jedna mi je kod Bege već nekih 5god na presvlačenju u karbon. Rekao je nabaviti drugu. Čekam još. :lol:

 

Kako misliš da pokrije sve? 7" ne pokriva ništa, osim mrvicu donjeg dijela gumbi od klime... ovako cca:

 

uRq9xzx.jpg

Link to comment
Share on other sites

ovo je gadno, a da se malo poigrate s centralnom konzolom?

 

DSCF6274.jpg~original

 

Ne stane full 2-din u konzolu nikako, makar micao klimu... ovo je CarPC, pa je tamo samo tanki touchscreen.

Ne vidim gdje je spustio gumbe za zaključavanje/start-stop/sva-4...

 

Ima nekih što su stavljali cijeli 2-din gore umjesto malog displaya:

15da62c38074e28244439c42fe2bb697.jpg

 

Ali ni to mi nije baš...

Link to comment
Share on other sites

hvala kurcu da ti je onda zvuk iz kineskog tableta loš :D zato provučeš kabel do pojačala i rokaš. ono s crashanjem je vjerojatno bilo povezano s nekompatibilnošću neke shit navigacije i os-a (pretpostavljam windows, kao i na sadašnjim modelima bp-a). zato je prednost androida jer ima veći spektar aplikacija koje možeš isprobati.

 

trenutno sam u fazi ubacivanja tableta u meganea, pa ćemo vidjeti koliko sam u krivu/pravu :lol:

ali nikako da nađem adekvatnu masku za pokriti rupu u konzoli. sve su gadne, a ne znam nikoga tko bi mi mogao napraviti po narudžbi

Taj HU koji sam uzeo od BluePower je imao samo centralni kanal u sebi. Eve ostalo je islo preko OEM ampa. I dalje ej zvuk bio koma.

 

Nisi razmisljao da si nekakav Raspberry ili Beaglebone zabijes u auto? Tablet ipak ima LiPo batt koji nije bas pametno imati na suncu u autu.

Link to comment
Share on other sites

 

Nisi razmisljao da si nekakav Raspberry ili Beaglebone zabijes u auto? Tablet ipak ima LiPo batt koji nije bas pametno imati na suncu u autu.

 

da ti pravo kažem, nisam. tada bi mi trebao monitor, a nisam našao ništa normalno ispod 1700 kn s poštarinama/carinama itd. ovo za bateriju znam, ali imam neki "nacrt" u glavi kako bi napravio masku s neodimijskim magnetićima koja bi se lako skidala, a dosta su jaki da ništa ne pobjegne (megane ima dosta jednostavnu konzolu, nije im se dalo skrivati vide kao u volvu, tako da to ne bi trebao biti neki bed :D )

tako da bi ga mogao u 2-3 sekunde izvaditi i koristiti van auta, a zbog toga ne bi ni isfuravao napajanje, eventualno preko upaljača kad zatreba. navečer ili općenito kad bi auto dulje stajao, tablet bi bio vani

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

da ti pravo kažem, nisam. tada bi mi trebao monitor, a nisam našao ništa normalno ispod 1700 kn s poštarinama/carinama itd. ovo za bateriju znam, ali imam neki "nacrt" u glavi kako bi napravio masku s neodimijskim magnetićima koja bi se lako skidala, a dosta su jaki da ništa ne pobjegne (megane ima dosta jednostavnu konzolu, nije im se dalo skrivati vide kao u volvu, tako da to ne bi trebao biti neki bed :D )

tako da bi ga mogao u 2-3 sekunde izvaditi i koristiti van auta, a zbog toga ne bi ni isfuravao napajanje, eventualno preko upaljača kad zatreba. navečer ili općenito kad bi auto dulje stajao, tablet bi bio vani

To je odlican plan. Ja sam mislio da ga ucijelosti mislis "zarobiti" u konzoli.

A punjenje si rijesi da ti je pri ruci jer ta govna vole potrosit struje kada ih koristis stalno.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...