Jump to content

Krelci na samoposluznim praonama :)


Recommended Posts

Spuzva uvijek! I da, perem kod CC-a.... i u vecini slucajeva sam prije gotov nego ostali oko mene.... koji samo "spricaju"

 

Koristenje mlaznice tj takav nacin pranja je dovoljno za aute koji se peru 2 ili 3 puta tjedno.... sto kod mene nije slucaj...

Link to comment
Share on other sites

Jucer cekam u redu na praoni kod CC1 i skuzim lika ispred da pere auto ali ne kuzi da se na "pistolju" mora stisnut onaj prekidac da dobijes pravu jacinu mlaza za pranje.

 

I onda dodje baja u relativno novoj S klasi i isto to radi, pere ga s onim slabim mlazom koji ide cim ubacis kovanice :doh:

 

Ne znam kaj se takvima mota po glavi :no2:

 

ja ne kuzim kako neki ljudi znadu i guzicu obrisat, a ovakve debilizme rade.

 

Ja sam tako nekidan vidio frajera kako onom cetkom nasuho zulja po autu, i pazi, novi Mercedes GL. KAKOO??

 

Zasto bi koristio spuzvu na praoni ?

 

To nikad nisam mogao shvatit zašto bi netko spuzvom prao auto kad je glavni smisao/prednost takve praone baš izbjegavanje fizičkog trljanja spuzvom ili nečim po laku punom smeca.

 

mlad si pa valjda budes skuzio s vremenom.

 

Isto kao i za lak nema potrebe za spužvom, ja ako je baš ako su crne spricnem ih dimerom i isperem,nikad ne diram auto spužvom i to se na svim autima doma vidi,nikakvih holograma nema.

 

da mi je vidjeti te tvoje oprane aute :lol: :facepalm:

 

na kojim vi to praonama radite, ili vas bas briga dok vam drugi spominju rodbinu? Ili idete u gluho doba noci na praonu kad nema nikog?

 

naravno da to ne radis ako je guzva ili netko ceka. Ali recimo, ima praona jedna u privatnoj kuci, u biti donji dio kuce je podijeljen u 4 boksa, gore iza Skoda salona na radnickoj, da me ubijes ne znam kako se zove taj kvart. Imas lavabo, spuzve, cak i sampona za koristit.

I pjena dobra prije, praona je fantazija. dobar pritisak, dobar sampon, ljeti hladovina od drveca, mir tisina.

 

Jasa ce znati kako se zove, njemu sam slao, ja sam zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

ček ček..

sve puno ljudi koji brinu o svojim autima a peru aute spužvom ??

 

 

davno me je limar naučil jednu stvar, ak hoćeš oprat auto da si ne sjebeš lak radi to s jelenjom kožom

 

 

spužva upije prašinu i ostale pizdarije i odmah u idućoj ruci s time dereš po laku

 

 

nisam nikakav ljubitelj pranja auta al to su osnove

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

jel ti rekao i da se jebe samo u misionarskom polozaju, pa si ga slusao?

 

bitno je auto dobro saprati prije pranja sa miniwashom, pa imati cistu spuzvu (odnosno ja spuzvu isto ne volim, ali zato one runjave mikrofiber krpe/rukacive) i puno pjene i cesto ispirati. I ne zuljati ko kreten i na suho. I nemas brige. No naravno da ces nakon godinu dvije tri 5 ako ti je stalo morati ispolirati auto.

 

No ako navoskas auto onda je i pranje puno lakse, i lak manje podlozan swirolowima.

Link to comment
Share on other sites

Gabre

 

Savica-šanci se zove kvart

 

Al dobim popizditis kada ubacim 20kn a lik radi uštede ugasi grijanje vode

 

Kao va nije zima, pa jebi se! Ako pise topla voda br. 4 onda hocu toplu vodu!!!

 

 

I vise nisu 4 boxa nego jedan dobar, i jedan pod nagibom na kojem sam se svaki put okliznuo zbog pametnjakovica koji nije stavio protuskliznu podlogu.

 

Tako da je od odlicne praone ostalo samo praona i to za tepihe

Link to comment
Share on other sites

Gabre

 

Savica-šanci se zove kvart

 

Al dobim popizditis kada ubacim 20kn a lik radi uštede ugasi grijanje vode

 

Kao va nije zima, pa jebi se! Ako pise topla voda br. 4 onda hocu toplu vodu!!!

 

 

I vise nisu 4 boxa nego jedan dobar, i jedan pod nagibom na kojem sam se svaki put okliznuo zbog pametnjakovica koji nije stavio protuskliznu podlogu.

 

Tako da je od odlicne praone ostalo samo praona i to za tepihe

 

 

steta, meni je bila jedina gdje sam dobro oprao auto i u miru sve mogao odraditi :( ali eto, nisam bio jedno 3 godine sad barem..

Link to comment
Share on other sites

Meni su najajči ovakvi koji su tu očito polovica foruma, ono u srcu detaileri svi do jednog,imaju sredstava 500 eura minimum,sve znaju ALI...

 

...peru auto jednom tjedno ili jednom u dva tjedna i propovjedaju ova sranja da se ne može auto oprat bez rukavice,spužve i ko zna kojeg k... još.

 

Zaštitite auto kvalitetno i dobrim voskom i čistite ga redovito pa necete trebat pol dana ga ribat da dobijete osnovnu boju.

 

Ja eventualno jednom u mjesec dana prespricam auto sredstvom za pretpranje i onda isperem da se skine sve baš ako je slučajno negdje ostalo masnog ili slično ali nekih 8 godina spužvu nisam koristio ni na jednom autu doma.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam oprao u samoposluznoj e30 samo jednom u zivotu. Dobila je bijele fleke po sebi. Inace auto je hennarot pastelna boja. Izgleda da ju zeza demineralizirana voda u tim praonama. I te bijele fleke sam morao polirat jer nisu isle dolje pranjem. Pa sa pitam da li postoje posljedice i na novim autima koji imaju bezbojni nakon godina pranja u samoposluznim. Najdraze mi je oprat je doma sa slaufom :)

Link to comment
Share on other sites

Meni su najajči ovakvi koji su tu očito polovica foruma, ono u srcu detaileri svi do jednog,imaju sredstava 500 eura minimum,sve znaju ALI...

 

...peru auto jednom tjedno ili jednom u dva tjedna i propovjedaju ova sranja da se ne može auto oprat bez rukavice,spužve i ko zna kojeg k... još.

 

Zaštitite auto kvalitetno i dobrim voskom i čistite ga redovito pa necete trebat pol dana ga ribat da dobijete osnovnu boju.

 

Ja eventualno jednom u mjesec dana prespricam auto sredstvom za pretpranje i onda isperem da se skine sve baš ako je slučajno negdje ostalo masnog ili slično ali nekih 8 godina spužvu nisam koristio ni na jednom autu doma.

 

Ja sam bio detailer kad nisam imao pametnijeg posla u životu i previše slobodnog vremena. Sad svoje vrijeme više cijenim od gubljenja sati i sati na ribanje auta. Operem ga kad je prljav i kraj.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...