Jump to content

Ugradnja muzike?


Xman

Recommended Posts

Zaboravljate da su OEM komponente optimizirane za uvjete u kojima rade. Ugradi bilo koji high end sustav, a da ne pljusneš još hrpu para za tretiranje auta i svirat će za qrac.

 

optimizirane su za qrac, a ne za uvjete u kojima rade

Link to comment
Share on other sites

sta bi u golfu 6 trebao mozda kupovati 1din ladicu za neki alpine radio jer je on realno bolji od rns-a ?

 

Mislim neki ovdije su jos uvijek u 90ima sto se tice toga.

 

Pa valjda je jasno zasto je ICE scena skoro pa nestala u zadnjih 5 godina. Zato sto su originalni sistemi i multimedije na takvom nivou da jednostavno nema smisla ici onim linijama sub, pojacalo, skretnice, zvucnici itd.

Link to comment
Share on other sites

s

 

Pa valjda je jasno zasto je ICE scena skoro pa nestala u zadnjih 5 godina. Zato sto su originalni sistemi i multimedije na takvom nivou da jednostavno nema smisla ici onim linijama sub, pojacalo, skretnice, zvucnici itd.

 

Ne nego zato što aftermarket jedinice izgledaju za kurac u novim autima.

Link to comment
Share on other sites

sta bi u golfu 6 trebao mozda kupovati 1din ladicu za neki alpine radio jer je on realno bolji od rns-a ?

 

Mislim neki ovdije su jos uvijek u 90ima sto se tice toga.

 

Pa valjda je jasno zasto je ICE scena skoro pa nestala u zadnjih 5 godina. Zato sto su originalni sistemi i multimedije na takvom nivou da jednostavno nema smisla ici onim linijama sub, pojacalo, skretnice, zvucnici itd.

 

Prakticniji sigurno nije, ali realno svirat ce daleko bolje od RNS-a. BTW ima Alpine i dobrih 2din rijesenja

 

480x360_Golf-7-iPod-Music-Navigationupgrade-AlpineStyle-X901D-G7.jpg

 

ili ovo...

http://soundinmotion.com.au/product/volkswagen-8-alpine-vw-hex-x800d-x800d-u-navigation-perfect-fit-solution/

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam tko dizajnira te HU od alpine, ali meni to izgleda katastrofa..moze svira 10x bolje od rns-a..

 

Ne kuzim zasto je tesko firmi poput alpine napravit nesto u oem stilu?

 

Meni jedino onaj dynavin ili kak vec, koji rade aftermarket hu, i izgleda jebeno za aftermarket, skoro ko oem, i full integracija sa svime kao oem..

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj konkretno ima 9incni displej...ne ostavlja to previse prostora za neki dizajn. Mada ne vidim sta je tu ruzno.

 

Pa rade koji inch manji display, a vise gumbica.

 

Ja svoj radio iako ima

Touch display koristim pomocu gumbica fizickih, jer prckat po touch screenu gdje moram gledat gdje stiscem dok vozis nije bas najbolje rjesenje.

 

Nadalje, osobno mi je najvise ruzno, jer se odmah na prvi pogled skuzi da to nije oem,

Ne uklapa

Se u ostali dizajn unutrasnjosti.

 

A na kraju, cijena za alpine od 2800$..mislim wtf

Link to comment
Share on other sites

Pa ne nego aftermarket proizvodi nude neke kompromise. Samo je pitanje da li svima pase.

 

Adapter da mozes koristit tipke na volanu kosta xy kn.

 

Boja i nijansa boja tipki i osvjetljenja ne odgovara 100% interijeru vozila.

 

Tipke i sve na HU nisu identicne kao u vozilu jer je logicno aftermarket HU.

 

 

Pa u BMW-u evo imas harman kardon ili individual muziku i to svira bas ono neznam cemu ici na bolje iskreno i vaditi multimediju koju je netko platio 3 tisuce eura ? Imas strimanje sa moba, spotove sa usb-a, dvd, hard 120 giga , i onda mi netko prica o aftermarketu ? Pa dajte se zbrojite.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne nego aftermarket proizvodi nude neke kompromise. Samo je pitanje da li svima pase.

 

Adapter da mozes koristit tipke na volanu kosta xy kn.

 

Boja i nijansa boja tipki i osvjetljenja ne odgovara 100% interijeru vozila.

 

Tipke i sve na HU nisu identicne kao u vozilu jer je logicno aftermarket HU.

 

 

Pa u BMW-u evo imas harman kardon ili individual muziku i to svira bas ono neznam cemu ici na bolje iskreno i vaditi multimediju koju je netko platio 3 tisuce eura ? Imas strimanje sa moba, spotove sa usb-a, dvd, hard 120 giga , i onda mi netko prica o aftermarketu ? Pa dajte se zbrojite.

 

Vi u londonu ste navikli na fino, mi smo sirotinja ovdje pa nemamo za harman :)

Link to comment
Share on other sites

nije poanta potrošiti 3-4000€, nego potrošiti isto ili manje za dobiti bolje. nisam slušao harmana još od trice e46, pa ne znam kolika je danas razlika, ali ono je bilo očaj za nešto što ima potpis na svakom dijelu interijera. ne znam koliko je plaćeno.

 

s druge strane, neki auti imaju takav kokpit da je stvarno šteta ubaciti bilo što aftermarket, kao npr bmw f10. ali neki shit kao golf/megane/bravo koji ima 2 din u koji ide bilo što sa 7"-8" ekranom, ne vidim zašto ne. jedini opravdani razlog je da ti zvuk nije bitan i da te zadovoljava postojeće stanje u 2nd hand autu i ne namjeravaš dalje trošiti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bas to.. Ja imam peticu rabbit oprema, 8 zvučnika i rcd 300.. Ne znam koja je marka zvučnika, ali predobro svira..

Kad se sjetim prije DLS ultimate komponenti i koliko love bačeno na to, bolje da sam odmah uzeo peticu LOL

 

 

Sent from my i5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

trebam savjet ili još kakvu opciju jer sam u dilemi/trilemi....

 

znam da nije najsretnije rješenje, ali trebam neki hi to low converter jer nemam rca izlaze na oem radiju kojeg bi htio zadržati zbog komandi na volanu i 3.5mm aux ulaza za mjuzu s mobitela, bez da ulazim u nepotrebne troškove s dodatnim adapterima. cilj je bio low budget upgrade, ali sam već na rubu prvotno zamešljenog budžeta :D

gledam malo po netu i kako stvari stoje, ovi jeftini osim što imaju malo volti na izlazu (1.5-2.0) daju dosta šuma pojačalu. budući da mi treba 3 kanala,  imam opcije: 2x 2ch konverter ili 1x 4ch i sad, ono što sam našao da se nudi su ovi jeftiniji

 

Caliber LT3

 

Dietz 902

 

i nešto skuplji, koji mi je ujedno i gornja granica, pod uvijetom da vrijedi tu razliku (nisam našao ništa na netu)

 

DLS HLC4.2

 

 

ima još 2 opcije,  to su od pac audia lp7-4 za koje sam našao dobre testove/review-e, ali je iz usa, tako da tko zna kad će mi stići ili audiocontrol lc6i koji je žešći+usa, pa sa poštarinom i carinom ispadne blizu 1000kn, što nema šanse jer si za manje nađem polovan alpine s pripadajućim adapterima za volan i aux

 

 

 

 

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 3/18/2018 at 10:26 PM, Bubi said:

trebam savjet ili još kakvu opciju jer sam u dilemi/trilemi....

 

znam da nije najsretnije rješenje, ali trebam neki hi to low converter jer nemam rca izlaze na oem radiju kojeg bi htio zadržati zbog komandi na volanu i 3.5mm aux ulaza za mjuzu s mobitela, bez da ulazim u nepotrebne troškove s dodatnim adapterima. cilj je bio low budget upgrade, ali sam već na rubu prvotno zamešljenog budžeta :D

gledam malo po netu i kako stvari stoje, ovi jeftini osim što imaju malo volti na izlazu (1.5-2.0) daju dosta šuma pojačalu. budući da mi treba 3 kanala,  imam opcije: 2x 2ch konverter ili 1x 4ch i sad, ono što sam našao da se nudi su ovi jeftiniji

 

Caliber LT3

 

Dietz 902

 

i nešto skuplji, koji mi je ujedno i gornja granica, pod uvijetom da vrijedi tu razliku (nisam našao ništa na netu)

 

DLS HLC4.2

 

 

ima još 2 opcije,  to su od pac audia lp7-4 za koje sam našao dobre testove/review-e, ali je iz usa, tako da tko zna kad će mi stići ili audiocontrol lc6i koji je žešći+usa, pa sa poštarinom i carinom ispadne blizu 1000kn, što nema šanse jer si za manje nađem polovan alpine s pripadajućim adapterima za volan i aux

 

 

 

 

 

@Bubi

 

Vadim ovo iz naftalina jer i meni treba neki koverter za radio u Peugeotu 208.

jel si uzeo šta od ovoga gore šta si napisao?

 

Ja škicam DLS HLC4.2 jer jedini daje 4V na izlazima.

ostali su slabiji.

 

Link to comment
Share on other sites

@Silvester nakraju sam uzeo pac audio lp7-4, ali nisam imao dobar signal, sub je svirao, ali jedva čujno.  nisam otkrio je li do konvertera ili do cinch kablova koji su bili neki xy s ebaya. isprobavao sam i s drugim kablovima, ali jedini koji su mi bili pri ruci su bili oni tanki 10-kunski crveno-bijeli, tako da ni tu nisam bio baš uvjeren.

toliko sam se najebao s provlačenjem od centralne konzole, da sam na kraju popizdio i kupio kenwood s BT-om i 5m ground zero cincheva i proradilo je kako treba.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam počupao instalaciju iz Megana prije nego što je otišao novom vlasniku tako da imam sve od Rockforda.

Jedino mi treba taj konverter pošto radio baš ne mogu zamjeniti a nema RCA izlaze.

Koliko vidim, pac audio ima 4V izlaz na prva dva kanala, a za sub 2V.

e, sad... kaj bolje uzeti, DLS koji ima 3V na oba ili ovaj pac audio...

Link to comment
Share on other sites

da si bliže,  dao bi ti ovaj moj, ali sad me žena ne pusti u poštu jer sam tek prebolio upalu pluća i tvrdi da imam slab imunitet, a ona nema šanse da bude išla :D

ne znam koliko ti je hitno

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...