Jump to content

THP Solutions


Hic

Recommended Posts

Broj iz KNJIZICE JE SNAGA MOTORA MJERENA U TVORNICI NA MOTORNOM DYNOU.

 

 

Nadam se da je to konacno ljudima jasno....

 

E sad sto se tice mjerenja.

 

Bez obzira na konje (njihov broj), naravno da se vidi razlika prije-poslije. Isto tako, dyno ima mogucnost prikaza postotne razlike. Znaci, imas npr. 30% vise od onoga s cim si dosao.

Isto tako pokaze PROCJENJENU SNAGU MOTORA (jer je NEMOGUCE IZMJERITI SNAGU KROZ KOTACU U KONTRA SMJERU KROZ GETRIBU, daj vise shvatite to, a kamoli kod automatskih mjenjaca, dkg-a itd itd, sve je to PROCJENA)

 

Isto tako, moze pokazati snagu kao nor, dynojet, pa se mozete u birtiji hvaliti papirom.

 

Bilo kako bilo, moj dyno je vrhunski alat za tuniranje automobila, motora i ostalih vozila do 5t, i ne sluzi za masiranje nicijeg ega, vec za najbolje moguce tuniranje automobila. Bez obzira na broj, ne mozete otici nigdje drugdje (ja bi htio da probate), pa da netko drugi izvuce bilo sto vise i sigurnije, od onoga sto mu je doslo.

 

Eto, jasniji ne mogu biti.

 

Je li misliš na motocikle ili na mašinu od auta?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice BMW-a i visokih NM, taj graf sa BMW-om ima prikazane Motive Force/Tractive Effort newtonmetre, netko je ocito zaboravio prebaciti na Derived Torque...

 

Tu sve pise kako i zasto:

 

http://mainlinedyno.com.au/images/downloads/DYNO_TORQUE_FIGURES_-_THE_TRUTH.pdf

 

I onda kada se gleda graf sa Derived Torque, na grafu pise dTorque, kao recimo na grafu od Iggy-ja sa Imprezom...

Link to comment
Share on other sites

Hic, tebi i cijelom T.H.P-u cestitam na novoj bebi :)

Tim više što je motorsport kod nas totalnom kurcu. Treba imati muda vidjeti svijetlo na kraju tunela i upustit se u takvo ulaganje. Ali tu vrijedi ona stara: ili jebes, ili si jeben!

 

Samo naprijed lipi moj!

Link to comment
Share on other sites

Hic, tebi i cijelom T.H.P-u cestitam na novoj bebi :)

Tim više što je motorsport kod nas totalnom kurcu. Treba imati muda vidjeti svijetlo na kraju tunela i upustit se u takvo ulaganje. Ali tu vrijedi ona stara: ili jebes, ili si jeben!

 

Samo naprijed lipi moj!

 

Slažem se

 

Svaka čast Hic :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Stvarno reprezentativno i sto je bitno sa odgovarajucom ventilacijom!

 

Sada Rimac/Tajima vise ne moraju kod Akrapovica na mjerenje, nego mogu to napraviti u Hrvatskoj :)

 

Zao mi je, ali premali mu je ?

Concept ima oko 1600 Nm po KOTACU, a Tajima oko 2000 Nm po kotacu....

Hic, pitaj proizvodjaca sta ako pokusas mjeriti toliki moment ?

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je, ali premali mu je

Concept ima oko 1600 Nm po KOTACU, a Tajima oko 2000 Nm po kotacu....

Hic, pitaj proizvodjaca sta ako pokusas mjeriti toliki moment

 

Po kotacu? Znaci Concept ima 1600*4=6400 Nm, a Tajima 8000 Nm?

 

Koliko vidim u specifikacijama pise 1600 Nm...

 

Sto se Akrapovica tice, znam da ima tri Superflowa, ali bas gledam specifikacije i za njih nigdje ne pise za NM, samo peak snaga, najjaci superflow 2500 hp, a Mainline 1200 kakav Hic ima je deklariran na 2280 hp, dok postoji jaci mainline 1800, on je deklariran na 3420 hp...

Link to comment
Share on other sites

Ma ukrao .... :lol:

 

Ne znam na sto aludiras, no to je stvarno veliko ulaganje za takav tip posla u Hrvatskoj, odnosno lijepom nasem Balkanu. Po slikama to izgleda skroz profesionalno, bas kako treba biti.

 

Dakle prostor u kojem ce to stajati, prateca oprema, izolacija.. onak, to je debelo preko 1mil kn, mozda i 1.5mil kn.

 

Ogromni su to novci.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na sto aludiras, no to je stvarno veliko ulaganje za takav tip posla u Hrvatskoj, odnosno lijepom nasem Balkanu. Po slikama to izgleda skroz profesionalno, bas kako treba biti.

 

Dakle prostor u kojem ce to stajati, prateca oprema, izolacija.. onak, to je debelo preko 1mil kn, mozda i 1.5mil kn.

 

Ogromni su to novci.

 

Ma samo sam sarkastican... jer u 90% slucajeva kada netko napravi nesto u Hr ... Ekipa pocne pricati kako je ukrao on ,njegov tata, djed, baba, itd...

Link to comment
Share on other sites

Po kotacu? Znaci Concept ima 1600*4=6400 Nm, a Tajima 8000 Nm?

 

Koliko vidim u specifikacijama pise 1600 Nm...

 

 

Moment na motoru ≠ moment na kotaču

 

Prijenosnici (getribe) su multiplikatori okretnog momenta. Ovisno o prijenosnom omjeru se multiplicira moment sa vratila motora do kotača. Čak i kod električnih automobila.

 

Hic - super da imamo pravi dyno u RH. Nadam se da ćemo ga i sa strujićima moći koristiti :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na sto aludiras, no to je stvarno veliko ulaganje za takav tip posla u Hrvatskoj, odnosno lijepom nasem Balkanu. Po slikama to izgleda skroz profesionalno, bas kako treba biti.

 

Dakle prostor u kojem ce to stajati, prateca oprema, izolacija.. onak, to je debelo preko 1mil kn, mozda i 1.5mil kn.

 

Ogromni su to novci.

 

Nije toliko. Sve skupa oko 180k. Ali sve.

Link to comment
Share on other sites

Eto, kad vec Hic nece kod Mate, mozda se susretnu na valjcima...a usput i rijese koju dvojbu :)

Decki svaka cast obojici, pa i fireu, ali premala smo mi zemlja da bi se svadili...suradjujmo da nam svima skupa bude bolje...

Hic, jos jednom, svaka cast na ulaganju:)

Link to comment
Share on other sites

Moment na motoru ≠ moment na kotaču

 

Prijenosnici (getribe) su multiplikatori okretnog momenta. Ovisno o prijenosnom omjeru se multiplicira moment sa vratila motora do kotača. Čak i kod električnih automobila.

 

Hic - super da imamo pravi dyno u RH. Nadam se da ćemo ga i sa strujićima moći koristiti :)

 

I ja imam 1577 Nm na svakom kotacu... U prvoj brzini... Znaci ni ja ne mogu na te valjke?

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...