Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Recommended Posts

U planiram se ove godine zaputiti prema Grossglockneru pa me zanima kojim putem je najbolje do tamo i kad je zbog vremena uopce najbolje za otic? (6,7,8 mjesec)

Znam da ima dosta vas koji ste bili jednom ili vise puta pa je svaki komentar dobrodosao

kak ideš,motorom ili autom?

ja sam išao od Villacha prema Spittalu,na Mallntiz i tamo se ukrcao sa motorom na vlak za Bad Gestain i gas gore prema Kaprunu i penjanje za Gross

u biti tako pređeš cijeli Gross i spustiš se dole na Heiligenblut

ove godine ak idem (a idem) bi vjerojatno išao u suprotnom smjeru + imam još nekih zamisli di šta i kako

od kraja šestog pa na dalje,poželjno je u tjednu ići jer su vikendom velike gužve,par dana prije gledaš prognozu i gas prema gore

prati si i ovu stranicu za prognozu i live cam https://www.grossglockner.at/gg/en/index makar možeš doći gore da sunce pići i u 15 minuta dođe kiša i opere te (doživio) :D

ako ideš na više dana,ima puno toga za vidjet i u okolici...ja jedva čekam da idem opet,meni je to najbolji odmor za dušu i telo :D:D

p.s. vožnja pod ograničenjem je obavezna,snimaju na svakom kutu i čestitke dolaze doma na adresu nakon par mjeseci

Edited by viktor04

a ono činilo mi se fora,presjeko sam jedan dio umjesto da idem okolo :D

2mdrqc3.jpg

možeš i tako a možeš i ovim putem sa "donje" strane

4i0wgx.jpg

Thx!

Autom se ide

Nisam skuzio ovo za vlak, kak to da si isao dio puta vlakom?

Vlak ti ide kroz tunel ispod brda, pa izađeš na drugoj strani

Napadni ga sa sjeverne strane svakako, od Zell am See! Odi preko Spitalla na Obertauern pa tamo prema Zell, prespavas i ujutro gas gore.

Napadni ga sa sjeverne strane svakako, od Zell am See! Odi preko Spitalla na Obertauern pa tamo prema Zell, prespavas i ujutro gas gore.

svakako bi prespavao jednu noc ili eventualno dvije

u kojem ste mjesecu vi isli?

Edited by x3m

Krajem 6og, u 7om, 8om haha, prati prognozu, nema tamo garancije, mozes i u 6om potrefit savrsen dan. Mi uvijek spavamo u Wagrainu, od tamo si brzo u podnozju na sjevernoj strani. Prvi dan odes do Trzica po autoputu, prebacis se u Aut i tamo prema Villachu, stignes Villacher alpenstrasse, Maltatal, Gmund Porsche muzej i preko Obertauerna do smjestaja. Drugi dan Gross pa na Hermagor, Nassfeld, u Ita na Tarvisio, preko u Slo, stignes i Mangart mozda pa preko Bovca prema Tolminu i Idriji i tamo na autoban prema Hr. Ili ako si još jednom spavao (preporucam Weisensee kod Hermagora) onda umjesto na autoban na Ilirsku bistricu pa na Rijeku...

Samo oprez, prepuno je kamera po selima i kazne dolaze u Hr bez pardona.

Prvu spavaj u Gmundu (tam imaš Porše muzej) pa sljedeći dan odmah napadni Malta Hockalmstrasse kad si već tamo i onda na Gross :D

vidim da je Bruno bio brži i detaljniji,tak sve sam i ja riješavao tim redom :D:D

To je premalo za prvi dan haha, a onda si jos i daleko od Zell am see, prvi dan do Wagraina bez prob, mi jos i Nockalm prodemo usput hehe

Nisam jos razradio rutu, al nekako mi je plan bio spustit se do Hallstatt-a i preko Graza doma

To je premalo za prvi dan haha, a onda si jos i daleko od Zell am see, prvi dan do Wagraina bez prob, mi jos i Nockalm prodemo usput hehe

joj znam,koliko vi u jednom vikendu obiđete ja to riješim u dva :lol:

ma ja sve laganini sa brdo stajanja,klopanja,uživanja...penzija :D

al kako sve više pišem o tome,odmah mi u glavi idu kombinacije i jedva čekam samo da odem nekam :cool:

ma ja sve laganini sa brdo stajanja,klopanja,uživanja...penzija :D

ovak nekak i ja planiram :)

Krajem 6og, u 7om, 8om haha, prati prognozu, nema tamo garancije, mozes i u 6om potrefit savrsen dan.

Baš

Prvi dan ljeta prošle godine grudanje

982cf7bed166a9cb39189b88c44ce430.jpg

lol .. E to bi htio izbjec ako je ikako moguce

Da ne odem gore s ljetim gumama, a ono prek noci mecava

8.6.2015. Prokuhao. Ja, KTM je bio OK :D:D:D

11ien45.jpg

2yl4f43.jpg

E da, sto se ogranicenja tice...vozili smo kao da nas svi vrazi gone, vise u lijevoj nego u desnoj traci (i kroz slo i austriju), jos nijedna cestitka nije kuci stigla :D:D:D

Edited by Nero

Mi smo znali da će ta tri dana biti čupavo ali samo smo tada mogli ići, na kraju ispalo dobro osim na samom vrhu gdje je bila magla i slabi snijeg ali je asfalt bio zgrijan toplim svibnjem i dijelom lipnja da se ništa nije primalo i brzo se sušilo...gore je bilo prije Klagenfurta gdje smo vozili pola sata po pljusku....

Nisam jos razradio rutu, al nekako mi je plan bio spustit se do Hallstatt-a i preko Graza doma

Hallstatt je i meni trn u oku kak se kaze :D

Imam sestricnu u Grazu pa si nekak mislim u 6 mjesecu kad skola zavrsi do nje pa do Hallstata

Ekipa, mozete baciti kakve troskove da znam cisto okvirno racunat..

Znam da ste isli motorima, al ono, preporuke za smjestaj, hranu i to :)

Ak je netko isao autom, slobodno napisite okviran trosak kad se ide autom

Thx!