Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Recommended Posts

I on pored ovakvog auta razmislja dal' bi gore isao s nekim žnj obicnjakom :D Isao bi s njom gore makar znao da cu dolje na šlepi.

• Like 1
  • Haha 1

Jučer krenemo gore i dođemo dosta visoko, počne pucat auto na svakom puštaju gasa, inače to zna odradit pri divljanju i kad se propisno ugrije auspuh, i uz to pucanje, počne malo trokirat, reko super... Stanem, ugasim krenemo nakon 10 min, niš. Ide urla ne cuka i ne plaši svizce i penzionere. Jedino objasnjene mi je rijedak zrak na 2500m i smjesa, ali nisam mislio da bi se to moglo primijetiti na tak "maloj" visini. Uglavnom da. Pojeo bi si jaja da sam otišao sa Hyundaiem :D

• Like 4

Mislim da je u ovo doba godine, prognoza za takvu lokaciju čista lutrija. Nemre to nitko pogodit. Na istoj nadmorskoj visini, ali 15ak km udaljenosti smo u subotu imali razliku od 13 C.

I vjerujem da sam jučer i prekjučer vidio više motora (i Porschea :lol: ) nego u dosadašnje 32 god života. :D  Potrefilo nas je apsolutno sve, prvo vrijeme, drugo kućica koju smo na blef uzeli preko Bookinga, u Heiligenblutu, super cijena, skroz pristojno uredno udobno i čisto, a i Heiligenblut mi je prekrasan. Još je i bila neka seoska fešta koja je jednom godišnje, tancanje jodlanje pivo i kobasice, baš je bilo gušt gledat ljude kak im je dobro.  Jučer se nakon Grossa spustimo u Zell am See, a kad ono, tamo aeromiting :lol: .   Nazad smo išli na Badgastein i vlak za Mallnitz, kao što je netko ovdje predložio, BM čini mi se. Nakon dva dana vozikanja, koristan prečac od 17 eur koji se fakat isplati, jer izbjegneš plaćanje tunela po autoputu, a i navodno su bile ogromne gužve pred oba tunela.

Vikend za pamćenje, preko 2 sata materijala sa goproa, što iz auta što sa auta, ali ovo sa auta bu na žalost išlo u smeće vjerojatno, because Impreza ovjes, snimka izaziva epileptične napadaje koliko se trese :D  Posudio sam i dron od šogora s kojim imam 28 sekundi iskustva prije nego smo išli gore, a i tak je puhalo da čim bi jadan mali poletio, bilo ga je po svuda, pa sam odustao, a i ne znam smije li se njime letjeti gore, pošto se radi o nacionalnom parku.

Isto, kao što je netko tu ranije napisao, niš mi nije u glavi trenutno, osim razmišljanja o tome kad idem opet.

• Like 11

1 hour ago, Japanac said:

Isto, kao što je netko tu ranije napisao, niš mi nije u glavi trenutno, osim razmišljanja o tome kad idem opet.

Čemu ponavljati? Jel ti moram staviti slike sa Route des Grandes Alpes pa da ipak razmisliš o novoj, sličnoj turi? :) 

7 hours ago, Japanac said:

Mislim da je u ovo doba godine, prognoza za takvu lokaciju čista lutrija. Nemre to nitko pogodit. Na istoj nadmorskoj visini, ali 15ak km udaljenosti smo u subotu imali razliku od 13 C.

I vjerujem da sam jučer i prekjučer vidio više motora (i Porschea :lol: ) nego u dosadašnje 32 god života. :D  Potrefilo nas je apsolutno sve, prvo vrijeme, drugo kućica koju smo na blef uzeli preko Bookinga, u Heiligenblutu, super cijena, skroz pristojno uredno udobno i čisto, a i Heiligenblut mi je prekrasan. Još je i bila neka seoska fešta koja je jednom godišnje, tancanje jodlanje pivo i kobasice, baš je bilo gušt gledat ljude kak im je dobro.  Jučer se nakon Grossa spustimo u Zell am See, a kad ono, tamo aeromiting :lol: .   Nazad smo išli na Badgastein i vlak za Mallnitz, kao što je netko ovdje predložio, BM čini mi se. Nakon dva dana vozikanja, koristan prečac od 17 eur koji se fakat isplati, jer izbjegneš plaćanje tunela po autoputu, a i navodno su bile ogromne gužve pred oba tunela.

Vikend za pamćenje, preko 2 sata materijala sa goproa, što iz auta što sa auta, ali ovo sa auta bu na žalost išlo u smeće vjerojatno, because Impreza ovjes, snimka izaziva epileptične napadaje koliko se trese :D  Posudio sam i dron od šogora s kojim imam 28 sekundi iskustva prije nego smo išli gore, a i tak je puhalo da čim bi jadan mali poletio, bilo ga je po svuda, pa sam odustao, a i ne znam smije li se njime letjeti gore, pošto se radi o nacionalnom parku.

Sljedeci Stelvio :D.... ili nesto blize, Mangart ;)

Alo ekipo..ne ide nitko ovog ljeta na Gross? Nije valjda da se svi gurate u ovaj naš piš od mora? :D

Mi planiramo negdje u osmom mjesecu, ali nikad nismo bili. Moze netko sloziti neki itinerar, s obzirom da krecemo iz smjera istre ili Rijeke? Ostali bi 2-3 noci u onim krajevima

Ma kakvo more, samo planine preko ljeta :D

Više manje ti sve piše u topicu, prvi dan dobacite što dalje, ostavite si cijeli dan za Gross jer ima stvarno puno toga za vidjeti. Spavanje u Zell am see bi isto bilo fora, tamo se možeš kupati... 

Ubacite i Nochalm, Maltu, Villacher ako imate vremena. 

Ja bi ove godine opet, barem do Villachera dobaciti pa malo tamo planinariti i kampirati oko Worthersee-a. 

TNX. preleto malo bio topic na brzinu, budem opet. 

Prespavati prvu noc u Zell am see, pa onda ujutro od tamo na gross?

Ono sto sam vidio samo na prvu, smjestaj u tom mjestu bas i nije nesto jeftin, ima mozda kakva zanimljiva jeftinija opcija u blizini?

Otvori gmaps, gledaj neka manja mjesta da su blize Grossu i trazi po bookingu ak ima kaj.

Ne znam kaj cete tamo radit 3 dana iskreno..

Možeš i prvi dan spavati negdje u okolici,npr Gmund gdje ima onaj Porš muzej, gradić je fora,taman za prespavat i ići dalje. 

Ili u Mallinzu na vlak do Bad Gestein-a.

Bero, pa Gross nije samo za proletili autom gore dole,imaš toliko toga za vidjet ako staneš i šećeš okolo, pa se npr spustiš dole sa vidikovca na glečer itd 

Prošle godine smo proveli pol dana tamo i vidjeli smo dosta toga,ali ostalo je još. 

Blizu Zee-a ima i Saalbach koji je predivan,tamo bi npr ja išao ove godine :)

di je još Nockalm,Malta itd...ja bi gore ostao i tjedan dana da mogu :D

• Like 1

Ako ide sa talijanske strane, ja bi prvu noć spavao u Heiligenblutu, a drugu Zell am See.

Ima se na Grossu kaj raditi i tjedan dana, a kamoli par dana, pitanje je samo koji su mu interesi. Ak je poanta spalit gume i kočnice po ljeti baš i neće bit sretan jer bude dosta biciklista i ne da se baš jurit potpuno bezbrižno... Ako želi uživat u nevjerojatnoj prirodi, čistom zraku, šetat, planinarit, jest po planinarskim domovima itd... Ima se kaj vidit i radit.

Ali slažem se više sa Viktorom, ako se ima vremena, treba pogledati i ostalo kaj se nudi u blizini... Nockalm pogotovo...

• Like 1

Ma opcenito tamo nemas di jurit previse, kad ima kamera na sve strane... 

1 hour ago, Sasaa said:

U onom 'zatvorenom' dijelu, gdje plaćaš onu vinjetu, nisam vidio ni jednu, niti mi je došla ikakva kazna... Tak da bih rekao da tamo nema...  Osim ak nisu nešt novo stavili od prošle godine

Ne bih se složio a i posao sam već kad sam bio prošle godine, kakve je ganjaže bilo :)

U onom 'zatvorenom' dijelu, gdje plaćaš onu vinjetu, nisam vidio ni jednu, niti mi je došla ikakva kazna... Tak da bih rekao da tamo nema...  Osim ak nisu nešt novo stavili od prošle godine
Ima vec par godina na putu prema Franz..hohe, s desne strane na ravnici kod onog hotela s velikim parkingom, gleda prema gore
  • Like 1

22 minutes ago, msporis said:

Ima ima bez brige... izgleda kao kanta za smece, pred sam vrh, malo prije onog vodopada... imas slika po motori.hr forumu. Mozda ti se posrecilo za kaznu, ja te srece po Austriji bas i nemam xD

Ma ne idem nesto zbog ganjanja, vise s dragom na godisnji,a posto volimo planine...

Ne shvacam ono "ne znam sta ces tamo raditi 3 dana"? Pa u moje malo selo (koje nema nista zanimljivog) dolaze ljudi u kuce za odmor i po 3 tjedna u komadu, dosta njih se cak i vracaju iz godine u godinu. Tako da 3 dana u tako brutalnom ambijentu su za mene i premalo :)

• Like 1

Ako ides samo zbog voznje nemas kaj, ako stanes pa setas/planinaris krajolik je jednostavno čudo

ma da, ak mislis hodat nema spora. Za provozat se, pojest nesto i doma je druga prica.