Jump to content

Pomoć, netko ko šarafi Opele


Recommended Posts

Opel Astra h 1.7cdti/80ks, ovaj motor:

f70a5401dcc77bf89eb04c00d1b6dea7.jpg

 

....prošli tjedan u dva navrata na autocesti pod opterećenjem je izgubio snagu i upalila se lampica auto s ključem. Nakon gašenja i paljenja je auto išao normalno....nakon istraživanja saznao da im se usis voli zaštopati od čađe a moj ima 163kkm...

 

....danas imao vremena i odlučio to rastaviti, vidio par DIY na YT i krenuo...skinuo cijev poslije MAF-a koja ide do turbine, crijevo od intercoolera do sklopa usisne zaklopke sa egr-om, i cijev od egr-a do usisne grane. Ta zadnja cijev koja ide do grane je od čađe imala prepolovljen promjer. Iz nje sam iskopao dvije pune posude od Marga 500g. Na otvoru usisne grane sam pažljivo odvojio čađu i usisao ju sa usisavačem. Egr očistio posušio, imao odvojen aku, jedina dva konektora koja sam odspojio su od sa zaklopke i egr-a. Sve sklopio nazad i....

 

.....auto neće zapaliti da ga jebeš....vergla ali ne brzinom kojom inače vergla, smrdi nafta na auspuh, ne pali ni check engine ni auto sa ključem...neće zapaliti i bok...u jednom trenutku je zaverglao brže i kao da će primiti ali je aku usporio....

 

....jel ima tko kakvu ideju?

Link to comment
Share on other sites

jesi probao na sprej upaliti?

Nisam, to ću sutra...

Jedino kaj sam skuzio u jednom videu na YT iako frajer ima sjebani britiš akcent da ako je egr ostao u otvorenom položaju da će auto "cranking, cranking and cranking" (verglati unedogled) pa kaj komp ne regulira položaj egr-a? Kako mu ja mogu promijeniti položaj?

Link to comment
Share on other sites

a zablindiraj egr pa probaj upalit, ak neće onda na sprej, ak ni tad neće onda nemaš kompresije

Jel točna informacija ako je egr ostao otvoren da neće upalit? Ako je otvoren kako ga zatvoriti? Sprej špricnem prije zaklopke i usisne cijevi?

Link to comment
Share on other sites

Evo govno hrđavo zapalilo na sprej nakon porođajnih muka...očito je problem bio u usisanoj gareži na ventilima i nije mogao sastaviti...EGR nije bio problem jer se lijepo čulo kako otvara i zatvara... nakon kaj se iskašljao i ubio par delfina i beba pandi na probnoj vožnji kod pritiskanja u 2. i 3. brzini sada više ni najmanje dima ne baca...čišćenje uspjelo...i življi je na gasu...hvala svima koji su pratili topic i pokušavali pomoći

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Opet pizdarija sa Opelom....radio servis kao i sto puta do sada...promijenio ulje, filter ulja, filter zraka i na karju filter goriva...promijenio ga, dopunio kućište filtera, poštovao proceduru tri puta kontakt po 15 sekundi i kresnuo...radio možda 5 sekundi i ugasio se, tako tri puta i sad neće uopće upaliti....vergla kao da nema goriva...kaj da radim, ima tko ideju? Tri puta ga mijenjao do sada i svaki put je palio, prvi put i bez 3x15sec kontakta...:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...