Jump to content

Turbo clean - auto praona, vulkanizacija, tuning dijelovi


Recommended Posts

Naravno da je ručno pranje bolja opcija ali samo dok si ga sam doma operem. 
Kada vidim kako neki majstori sa jednom kantom operu 3 auta,  a spužva je tak sjebana da ne bi s njom ni fuge na pločicama radio.
Sad mi reci da je to bolje nego gumene četke 
Možeš kod mene uvijek doći oprati. Imam novi miniwash, nova Sonax spužva kemije po želji.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 06. 03. 2018. at 1:58 PM, GonzoT5 said:

Ako su gumene onda ne grebu provjereno. 

 

List koji padne sa stabla na auto s mekanim lakom, pa slobodnim padom ili uz vjetar otkliže, ostavlja swirlove na laku.

 

Četke bile gumene ili od bilo čega drugoga ostavljaju swirlove provjereno

 

On 06. 03. 2018. at 3:55 PM, GonzoT5 said:

To Gabre. 

Sve gumene četke na kojima perem imaju predpranje visokim tlakom. 

Novolakiranoga Volva sam 5 godina prao isključivo na gumenim četkama bez ikakvih vidljivih oštećenja. 

Sad imam novi A4 i prat cu ga isto tako.

 

Ako swirlove ne vidiš ne znači da ih nema. A možemo se kladit u ispečeno janje da ih ima

 

On 06. 03. 2018. at 3:55 PM, GonzoT5 said:

Kada vidim u ručnim auto praonama sta se sve nalazi u kanti i kad vidim da mu spuzva padne na pod dođe mi da se zrigam.

 

Da, puno njih u ručnim praonama tako rade, ako ne i većina, ali zato tamo ne ideš prat auto, isto kao ni na četke.

 

23 hours ago, GonzoT5 said:

Inače kod ovih sta peru na ruke nema swirlova?

 

Ima swirlova nažalost kod većine jer većina koristi loše krpe/spužve i/ili neodržavane. Što je normalno s obzirom da ne možeš naplatiti pranje 50-100 kn a da pri tome budeš financijski na nuli ako ulažeš u kvalitetan materijal. Jer kvalitetna krpa košta višestruko više nego naplatiš pranje, a da bi ta krpa bila kvalitetna za više od jednog pranja, trebaš još toliko uložit u održavanje.

 

Četke koliko god da uložiš u njih, nikad neće biti toliko dobre da ne rade swirlove

Link to comment
Share on other sites

Nema ti baš smisla post, tebe boli k za swirlove pa ideš na četke ok, nekog boli k za izgled auta pa ga opere 1 godišnje prije tehničkog... To što tebe ne zanimaju swirlovi ne znači da ih nema i da bi svima četke trebale biti super. Moj kum uopće ne vidi smisao pranja auta kad ga ionako utjera u blato opet za par dana, ne znači da su zato sve autopraone besmislene.

Edited by BM0021
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dečki uzbuđujete se bespotrebno. 

Pa nemate salonske izložbene primjerke nego auta koje svakodnevno rabite po svim vremenskim uvjetima. 

 

Evo predajem se, u stefovoj šupi se najbolje peru auta. 

Bez swirlova zagarantiranoxD

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

Shvatili smo da tebi to nije bitno. Nekome uopće nije bitno i suludo mu je dati 50kn ili nedajbože više za pranje auta kad će za par dana opet biti prljav. Nekome auto kao takav uopće nije bitan jer mu služi samo kad je prehladno za motor pa će ga voziti s oguljenim lakom na krovu i haubi a ne da će ga prati... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li imaš ispiranje pod pritiskom prije ulaska pod četke, ili trljaju sve ono blato,pijesak, što se nadje na autu pri ulasku...

Što sam vidio na jednoj praonica da imaju ručni mini wash gdje lik sasprica auto prije ulaska pod četke. Odlična ideja.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gabre said:

Da li imaš ispiranje pod pritiskom prije ulaska pod četke, ili trljaju sve ono blato,pijesak, što se nadje na autu pri ulasku...

Što sam vidio na jednoj praonica da imaju ručni mini wash gdje lik sasprica auto prije ulaska pod četke. Odlična ideja.
 

 

Ovo ti u pravilu ima 99% praonica.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Gabre said:

Da li imaš ispiranje pod pritiskom prije ulaska pod četke, ili trljaju sve ono blato,pijesak, što se nadje na autu pri ulasku...

Što sam vidio na jednoj praonica da imaju ručni mini wash gdje lik sasprica auto prije ulaska pod četke. Odlična ideja.
 

Naravno da imam ;)

Link to comment
Share on other sites

Da li imaš ispiranje pod pritiskom prije ulaska pod četke, ili trljaju sve ono blato,pijesak, što se nadje na autu pri ulasku...

Što sam vidio na jednoj praonica da imaju ručni mini wash gdje lik sasprica auto prije ulaska pod četke. Odlična ideja.


Kak Rene kaze, kod nas 99% praonica to ima + rucni miniwash na ulasku.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Najveci je problem što nisam još našao poštenu rucnu praonicu auta. Pogotovo kad peru izunutra
Radije ga onda na četke operem za 35kn, usisam za 5-10kn i još ostatak kaj trebam pobrišem sam.
A ne da platim 70-100kn komplet pranje, pa onda moram popravljati za njima
@Renda u Pointu. operu decki jako dobro...

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...