Jump to content

Turbo clean - auto praona, vulkanizacija, tuning dijelovi


Recommended Posts

4 hours ago, GonzoT5 said:

To Gabre. 

Sve gumene četke na kojima perem imaju predpranje visokim tlakom. 

Novolakiranoga Volva sam 5 godina prao isključivo na gumenim četkama bez ikakvih vidljivih oštećenja. 

Sad imam novi A4 i prat cu ga isto tako. 

Kada vidim u ručnim auto praonama sta se sve nalazi u kanti i kad vidim da mu spuzva padne na pod dođe mi da se zrigam. 

Čast iznimkama. 

Pogledaj si auto pod kvalitetnim lampama pa reci da nema ostecenja.

Ali da, slazem se, nisu ni rucne praone bezgresne, samo sto je lakse za ispolirat nakon rucnog pranja

Link to comment
Share on other sites

Jbg, taj dio neki ne razumiju.

Zar nisi ti dobio ban na tjedan dana
A jeee...za kurac to.
I opet će doć neki pakistanac u toyoti zagađenoj nuklearnim otpadom i četke su sjebane za sva vremena
Vidiš da znaš sve. Kolko si ti auta oprao i ispolirao, čak mislim da nisi ni predstavio svoj auto na forumu, skupa sa mirsadom gore, pa da vidimo kako ti peres i održavas lak.



Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gabre said:


Zar nisi ti dobio ban na tjedan dana
Vidiš da znaš sve. Kolko si ti auta oprao i ispolirao, čak mislim da nisi ni predstavio svoj auto na forumu, skupa sa mirsadom gore, pa da vidimo kako ti peres i održavas lak.



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 

A za sta sam ja to trebao dobiti ban?

Sta si u gore zaboravio i citati s razumjevanjem?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kroky said:

Pogledaj si auto pod kvalitetnim lampama pa reci da nema ostecenja.

Ali da, slazem se, nisu ni rucne praone bezgresne, samo sto je lakse za ispolirat nakon rucnog pranja

Kroki

Kuzim ja tematiku o kojoj ti govoriš jer sam u svome životu oprao tisuce a ispolirao barem 200 auta. 

Sa druge strane auto je da se vozi i u mom slučaju da radi 30kkm godišnje a ne da ga glancam pod povećalom i lampama. 

Poliranje 2x puta godišnje i nema nikakvih svirlova, ogrebotina, holograma i uvijek izgleda uredno, lak sjajan. 

Mislim da se razumjemo, gabre bi nasao 1000% hrpu nepravilnosti :D

 

Samo jos da dodam da na četke sa onim flaksovima ne idem ni mrtav jer su mi jednom takve napravile takvu pizdariju da je to za ne povjerovati. 

Oslajfalo ga skoro za lakiranjexD

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rucno pranje u 90% praonica i cetke ce vecinom napravit podjednako sranje ... kad ti ga lijepo rucno operu prljavom spuzvom pa ga prebrisu sa pravom jelenjom kožom starijom od auta na kraju , isti K

 

Za normalne vozace tj normalne ljude cetke su bolja i brza opcija, ljude puca k kak ce auto izgledat ak je na leasing il nesto, doci ce drugi i aj bok

 

Bravo Ex na potezu, sretno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gabre

Ne branim i izvlacis po običaju iz konteksta,ali činjenica je da rade manje sranja nego lokalne praonice a i ta sranja koja rade su minimalna. 

Ne poliram zbog svirlova nego zbog zaštite laka prije ljeta i prije zime. 

 

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

Pa da samo kaj vecina ljudi s foruma koja ne vozi na cetke ne vozi ni u praone za 20kn di stef oplete spuzvom od felge do krova. Pa je glupo rec da su cetke manje zlo od takvih, jesu ali na takve se niti ne misli pod rucna praona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da samo kaj vecina ljudi s foruma koja ne vozi na cetke ne vozi ni u praone za 20kn di stef oplete spuzvom od felge do krova. Pa je glupo rec da su cetke manje zlo od takvih, jesu ali na takve se niti ne misli pod rucna praona.
Fala kurcu da netko razumije što ocu rec

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BM0021 said:

Pa da samo kaj vecina ljudi s foruma koja ne vozi na cetke ne vozi ni u praone za 20kn di stef oplete spuzvom od felge do krova. Pa je glupo rec da su cetke manje zlo od takvih, jesu ali na takve se niti ne misli pod rucna praona.

Sve pet samo reno četiri :D

Exser vam je ljepo rekao  da cijeli svijet pere na cetke i to na gumene jer su nježne prema laku. 

Recimo u Grazu a tako i u cijeloj Austriji ne postoji tip klasične ručne praone. 

Konkretno u Grazu ima jedna jedina praona koja nudi uz automatsko pranje čišćenje iznutra ali samo usisavanje i brisanje prašine. 

Sve ostalo ide pod detailing i to košta jako. 

 

Kada sam u Zagrebu opet vozim na gumene četke jer kod raznih šefova ne idem a niti imam vremena čekati ili trazit koji je dobar. 

 

 

 

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Gabre said:

Vidiš da znaš sve. Kolko si ti auta oprao i ispolirao, čak mislim da nisi ni predstavio svoj auto na forumu, skupa sa mirsadom gore, pa da vidimo kako ti peres i održavas lak.
 

 

Moj odnos s autom je puuuno zdraviji od tvog, u to sam siguran :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pa normalno da se sve više pere na četke kad auti u koloni ulaze u takvu praonu, koliko ih rješi za sat vremena? Koliko ih se ručno rješi za sat vremena? Ne znači da je bolje nego da je isplativije vlasniku praone, i brže a ionako 80% ljudi zaboli za četke, glavno da je brzo i što jeftinije. Pa pred onom kod velesajma bude po 20 auta u koloni valjda.

 

I pizza i hambi su postali fensi jelo za 90kn, tako se i normalno pranje sad već prodaje pod detailing i košta 500kn, što nije baš nužno super...

Edited by BM0021
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, GonzoT5 said:

Sve pet samo reno četiri :D

Exser vam je ljepo rekao  da cijeli svijet pere na cetke i to na gumene jer su nježne prema laku. 

 

Nesto sto mlatara po laku na naeznam koliko okretaja je IMHO njezno ko sadomazo sex ?

Auto opran al uswirlan, jaja prazna al plava ?

Sve je to ok dok jos vecina auta ima relativno normalan lak, tj 100-150 mikrona debljine, al kad se to desi npr na novijoj mečki ili mazdi, imas fore za jednu eventualno 2 korekcije laka, poslije toga jedino lakiranje.

 

Brba niti na jednom autu koji je rucno pran mi se nije desilo da je cijeli auto sivkast od ravnih crta (cetke) nakon sto skines povrsinske swirlove i zmazanocu, tak da i dalje sam uvjeren da je rucna praona bolja opcija. 

 

No nebitno, svatko radi kak misli da je ispravno/povoljno/brzo itd

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kroky said:

 

Nesto sto mlatara po laku na naeznam koliko okretaja je IMHO njezno ko sadomazo sex ?

Auto opran al uswirlan, jaja prazna al plava ?

Sve je to ok dok jos vecina auta ima relativno normalan lak, tj 100-150 mikrona debljine, al kad se to desi npr na novijoj mečki ili mazdi, imas fore za jednu eventualno 2 korekcije laka, poslije toga jedino lakiranje.

 

Brba niti na jednom autu koji je rucno pran mi se nije desilo da je cijeli auto sivkast od ravnih crta (cetke) nakon sto skines povrsinske swirlove i zmazanocu, tak da i dalje sam uvjeren da je rucna praona bolja opcija. 

 

No nebitno, svatko radi kak misli da je ispravno/povoljno/brzo itd

Najveci je problem što nisam još našao poštenu rucnu praonicu auta. Pogotovo kad peru izunutra
Radije ga onda na četke operem za 35kn, usisam za 5-10kn i još ostatak kaj trebam pobrišem sam.

A ne da platim 70-100kn komplet pranje, pa onda moram popravljati za njima

Link to comment
Share on other sites

Kod velesajma automatska praona, uzeo sam pranje unutra i decki su ga fakat odlicno ocistili! Dvaput sam bio i oba puta odlicno ocisceno. Cak su i staklo panorame odlicno obrisali skroz po coskovima.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, dcrnic said:

Sta je sa onim praonicama sto je @zoomby uvozio ? touch-less 

Nista... jedna instalirana u Sv. Nedelji i to je to... nemam vremena. Ako netko zeli kupiti novu ili ovu rabljenu znaju broj ili pm.... inace Washwroldinc.com

 

I sorry na uletu u topic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kroky said:

 

 

 

Brba niti na jednom autu koji je rucno pran mi se nije desilo da je cijeli auto sivkast od ravnih crta (cetke) nakon sto skines povrsinske swirlove i zmazanocu, tak da i dalje sam uvjeren da je rucna praona bolja opcija. 

 

No nebitno, svatko radi kak misli da je ispravno/povoljno/brzo itd

Naravno da je ručno pranje bolja opcija ali samo dok si ga sam doma operem. 

Kada vidim kako neki majstori sa jednom kantom operu 3 auta,  a spužva je tak sjebana da ne bi s njom ni fuge na pločicama radio.

Sad mi reci da je to bolje nego gumene četke :P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...