Jump to content

Fire Tuning


Recommended Posts

16 minutes ago, Policnakvadrat1 said:

Ne kažem ja da on neide ali usporedbe radi bivsi auto mi je bio mali polo Sdi i ono taj traktorčić mali do 70 kmh ne zaostaje bas za golfom a razlika u tezini je 400kg sve stoji ali 64 Ks i 489000km naspram 105ks u golfu sa 108000km ono malo smjesno....
auto ide ali baš smješno reagira na gas tipa u drugoj na leru prelazim ležeći i ono kad stisnem gas on baš treba vremena da krene baš ko napušen emoji12.png
nisam vozio Dsg tak da neznam kako oni šljakaju ali ovo mi je malo stvarno ljena krava ...
nisu mi bitne nikakve brzine ali ovo nekad baš iritira ono ako ga voziš ko benzinca onda ide fino emoji6.png ali nevolim vrtiti dizela do 3ooo rpm...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

S remapom se makne taj los odaziv na gas. I obicno se dobije cca 200-300rpm raniji spool. 

Slazem se, voziti taj auto(serijski) na manualni menjac je bas lose. Dok ima dsg, onda dsg brzim saltanjem brzo dovede motor na 3000rpm gdje ide.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ti je jasna razlika između SDI i TDI modela i da to nema veze jedno s drugim.
Naravno da nema veze ali ako uzmeš u obzir razliku u snazi i duplo veći okretni moment tdi onda malo ipak ljen...
Da naravno da ga šaltam na 2600 cca pa nije benzinac
Ide on meni ok ali sam malo razočaran kad ga se tjera u okretaje vuče stvarno linearno nema da staje vuče sve do 4000 rpm
Dpf i egr bih ugasio i odstranio nepotrebno pa pitam dali ima razlike onda dali je življi jer ipak lakše puše na ispuh tih 140 nebih radije da on ide na Oem tlaku turbine ali čisto kolika je razlika ....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Policnakvadrat1 said:

Naravno da nema veze ali ako uzmeš u obzir razliku u snazi i duplo veći okretni moment tdi onda malo ipak ljen...
Da naravno da ga šaltam na 2600 cca pa nije benzinac emoji16.png
Ide on meni ok ali sam malo razočaran kad ga se tjera u okretaje vuče stvarno linearno nema da staje vuče sve do 4000 rpm
Dpf i egr bih ugasio i odstranio nepotrebno pa pitam dali ima razlike onda dali je življi jer ipak lakše puše na ispuh tih 140 nebih radije da on ide na Oem tlaku turbine ali čisto kolika je razlika ....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

Do sada se pokazalo najbolje. Prvo vrati stari software(znaci onaj bez novih bugova), ugasiti dpf i egr i napraviti remap. Drugi auto postane.

 

dpf je dosta los na tim motorima, preko 150 000km pocnu problemi. Isto egr je los.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Egr i hladnjak ispušnih plinova je mjenjan već u Ovlastenom na 80000Km
zato i mislim to pogasiti jer i na ovom Sdi sam to zablokirao jer bilo gareži u usisu jako puno i egr bio krepao...
Znači pravac ovlašteni po novi softver da se zabiljezi u sustavu pa kod nekoga počupat dpf i pravac na remap....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Policnakvadrat1 said:

Egr i hladnjak ispušnih plinova je mjenjan već u Ovlastenom na 80000Km
zato i mislim to pogasiti jer i na ovom Sdi sam to zablokirao jer bilo gareži u usisu jako puno i egr bio krepao...
Znači pravac ovlašteni po novi softver da se zabiljezi u sustavu pa kod nekoga počupat dpf i pravac na remap....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

Da, pravac u ovlasteni po novi software i po novce. Pa cupati(moze se i kod mene cupati).

Link to comment
Share on other sites

 

 

On 1/29/2018 at 2:17 PM, fire said:

Radio par f30 316d modela pa se bas sjetio zasto neki ljudi vole "snagu na kotacima".

Znaci radi se o ovome autu.

https://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=401269

Tvornica kaze 116hp na 4000rpm.

Izmjereno 115Hp na 4100rpm na radilici

....

Ili 84.1hp na osovino valjka na 3300rpm (ono sto ljudi zovu na "kotacima").

 

 

I ono zanimljivo je da se okretaji snage na kotacima uopce ne slazu s deklariranim okretajima, dok se na radilici sve slaze. Kada se pravilno mjeri, sve se slaze.

 

Nakon remapa laganog(nije bas dpf bio najbolji) ispada 181.4hp na radilici.

 

Ili na osovini valjka 143.4hp

 

 

I sada dolazi zasto neki ljudi vole tu snagu na osovini valjka. Pretpostave da je auto ispravan(sto je istina u ovom slucaju), dodaju 37% gubitka( 84.1*1.37= 116hp). Onda taj postupak ponove nakon remapa i sada 143.4*1.37= 197hp. 16hp besplatno samo na krivoj matematici.

 

Ili slican smjer, stock je 84.1 , remap 143.4hp sto je kao 70% povecanje. A zapravo snaga motora otisla s 115hp na 181.4hp sto je 60%.

 

Jos veca razlika se dobije za jace modele, ali zasto neki vole koristiti tu snagu na "kotacu". Jer s malo kalkulacije se dobiju veci rezultati.

 

 

 

kako si došao do 37% gubitaka, ako si rekao da 116 ks na radilici iznosi 84 ks na valjku, to je onda cca 27.5%.

kad skidaš 27% onda 116 množiš s 0,725 za dobiti 84, ali kad vraćaš postotak nazad dijeliš s 0,725 za dobiti 116

 

isto je sa 184 vs 143

184x0,725= 133, a ne 143

 

133:0,725 = 184

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Policnakvadrat1 said:


Da naravno da ga šaltam na 2600 cca pa nije benzinac emoji16.png
Ide on meni ok ali sam malo razočaran kad ga se tjera u okretaje vuče stvarno linearno nema da staje vuče sve do 4000 rpm
Dpf i egr bih ugasio i odstranio nepotrebno pa pitam dali ima razlike onda dali je življi jer ipak lakše puše na ispuh tih 140 nebih radije da on ide na Oem tlaku turbine ali čisto kolika je razlika ....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

znaci ti bi ga cipnuo da ti od trenutka od kad "ulovi" na nekih 1900 okr, bolje povuce do tih 2600 kad bus ga presaltao? 

 

Ustedi novce bolje :) I probaj saltat normalno, brzo ces uvidjet da auto uopce nije lijen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Bubi said:

 

 

 

 

 

kako si došao do 37% gubitaka, ako si rekao da 116 ks na radilici iznosi 84 ks na valjku, to je onda cca 27.5%.

kad skidaš 27% onda 116 množiš s 0,725 za dobiti 84, ali kad vraćaš postotak nazad dijeliš s 0,725 za dobiti 116

 

isto je sa 184 vs 143

184x0,725= 133, a ne 143

 

133:0,725 = 184

 

84*1.37=115

 

Gledam u kojem smjeru se ide. 

Link to comment
Share on other sites

točno, to je ako dodaješ 37% na 84, ali ako mjeriš gubitak od 116ks s motora koji navodi tvornica za dobiti 84 ks (koliko si i dobio!) za nepoznatu snagu na kotaču, onda je gubitak 27,5%, a ne 37%

 

 

Edited by Bubi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da...davno sam radio u trgovini dok je pdv bio 22%...i dodavao si 22% na osnovicu a oduzimao sam 18.032 nešto tako ako dobro pamtim...
Podijelis s 1.22 ako hoces bez pdva (odnosno s 1.25 sad)
To ti je razlika u trgovackim nazivima izmedju marze (postotak koji stavljas na nabavnu cijenu) i razlike u cijeni (ruc) a to je postotak koji oduzimas od prodajne cijene
U nominalnom iznosu su isti ali u postotnom razliciti
Link to comment
Share on other sites

 
znaci ti bi ga cipnuo da ti od trenutka od kad "ulovi" na nekih 1900 okr, bolje povuce do tih 2600 kad bus ga presaltao? 
 
Ustedi novce bolje I probaj saltat normalno, brzo ces uvidjet da auto uopce nije lijen.
Ma nebih ja čipao uopće ali kada gasim dpf i blokiram egr ide nova mapa pa kad već se prćka po tome zašto da ne bude malo življi...
Nije problem meni ni sada samo kažem naspram 1.9 tdi Pd iste snage ovaj 1.6 tdi je lijen ali ok i drugi koncept ubrizgavanja i manji obujam pa neka mu bude....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bubi said:

točno, to je ako dodaješ 37% na 84, ali ako mjeriš gubitak od 116ks s motora koji navodi tvornica za dobiti 84 ks (koliko si i dobio!) za nepoznatu snagu na kotaču, onda je gubitak 27,5%, a ne 37%

 

 

Pgoledaj moje postove gdje objasnjavam da je to krivo.

 

Znaci gornja metoda je kriva, ali ju ekipa nom stop koristi. Samo sam htio demonstrirati zasto ju koriste, da se dobije veci nerealan rezultat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Od kad mi modovi foruma objasnili neke stvar bas i ne pisem na ovom forumu. Ali tako ionako nema bas tema vezanih uz aute sto mi je zalosno. 

Ali da se vidi da nije tako sve crno, da se zapravo slaze sve vise projekata i da je scena sve jaca dat cu popis rezultata od pocetka ove sezone.

 

Prva utrka bila Zivinice, 402m. Normalno ni rijec na ovom forumu. Vozi se po novim pravilima za pro klase. U subotu se vozi svaka drzava posebno, dok u nedelju kako je bila. Svi skupa.

Na utrci bilo oko 140auta, cca 40 kojih ja mapirao. Osvojili vise manje sve u pro klasama i brzim klasamo po sekundama.

 

Sljedeci bio drift u zagrebu.  Normalno ni rijec na ovom forumu. Ima par novih koji se nisu uhodali, ali se uhodavaju. Tako da pobjedila stara ekipa. U finalima bila vecina auta koje mapirao.

 

Sljedeci bilo brdo na sljemenu. Posto je bila prva utrka nije bilo puno natjecatelja, ali bila ok utrka. Isto dosta auta koje mapirao.

 

Pa je sljedilo brdo u skradinu. To je vec bila veca utrka, mislim 140 natjecatelja. Cca 30 auta mapirao. I to dosta brze. Znaci od prvih 8 njih 5 vozi na vemsu. To su Dejan Dimitrijević,     Robert Bradarić, Denis Nišević,     Jurica Majić, Dejan Kopajtić.

http://www.haks.hr/rez18/brdo/ph-skradin.htm

 

Pa sljecio 402m osijek. Normalno ni rijec na ovom forumu. Najveci do sada, 175-180 natjecatelja. 70 autiju koje mapirao. Isto osvojili vecinu u brzim klasam i pro. Jedino ficobusa od mog prijatelja Damira ide super pa je borba izmedu kuce i njega. Tko ne napravi gresku taj pobjedi. A posto su to 10.1s auti vrlo tesko je to dobro odvoziti. Zato za sljedecu utrku ce kuco biti jaci :).

 

Sto se tice cestovnih autiju, znacajno se pobrzalo. Sada 600hp je ajmo reci neka doljna granica da se kaze da juri. Znaci auti potpuni, teski 1.3t+. Spustila se vremena 100-200km/h u podrucje 5-6s, neki i iskod 5s. I polako ima sve vise njih s 1000+hp za svaki dan.

 

I dizeli isto jako napredovali, fwd dizel sada vozi 12.3s.

 

Uglavnom scena je sve jaca, sve brza, ali niti jedan od tih projekata nije tu predstavljen. Nadam se da ce se to promjeniti.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Od kad mi modovi foruma objasnili neke stvar bas i ne pisem na ovom forumu. Ali tako ionako nema bas tema vezanih uz aute sto mi je zalosno. 
Ali da se vidi da nije tako sve crno, da se zapravo slaze sve vise projekata i da je scena sve jaca dat cu popis rezultata od pocetka ove sezone.
 
Prva utrka bila Zivinice, 402m. Normalno ni rijec na ovom forumu. Vozi se po novim pravilima za pro klase. U subotu se vozi svaka drzava posebno, dok u nedelju kako je bila. Svi skupa.
Na utrci bilo oko 140auta, cca 40 kojih ja mapirao. Osvojili vise manje sve u pro klasama i brzim klasamo po sekundama.
 
Sljedeci bio drift u zagrebu.  Normalno ni rijec na ovom forumu. Ima par novih koji se nisu uhodali, ali se uhodavaju. Tako da pobjedila stara ekipa. U finalima bila vecina auta koje mapirao.
 
Sljedeci bilo brdo na sljemenu. Posto je bila prva utrka nije bilo puno natjecatelja, ali bila ok utrka. Isto dosta auta koje mapirao.
 
Pa je sljedilo brdo u skradinu. To je vec bila veca utrka, mislim 140 natjecatelja. Cca 30 auta mapirao. I to dosta brze. Znaci od prvih 8 njih 5 vozi na vemsu. To su Dejan Dimitrijević,     Robert Bradarić, Denis Nišević,     Jurica Majić, Dejan Kopajtić.
http://www.haks.hr/rez18/brdo/ph-skradin.htm
 
Pa sljecio 402m osijek. Normalno ni rijec na ovom forumu. Najveci do sada, 175-180 natjecatelja. 70 autiju koje mapirao. Isto osvojili vecinu u brzim klasam i pro. Jedino ficobusa od mog prijatelja Damira ide super pa je borba izmedu kuce i njega. Tko ne napravi gresku taj pobjedi. A posto su to 10.1s auti vrlo tesko je to dobro odvoziti. Zato za sljedecu utrku ce kuco biti jaci :).
 
Sto se tice cestovnih autiju, znacajno se pobrzalo. Sada 600hp je ajmo reci neka doljna granica da se kaze da juri. Znaci auti potpuni, teski 1.3t+. Spustila se vremena 100-200km/h u podrucje 5-6s, neki i iskod 5s. I polako ima sve vise njih s 1000+hp za svaki dan.
 
I dizeli isto jako napredovali, fwd dizel sada vozi 12.3s.
 
Uglavnom scena je sve jaca, sve brza, ali niti jedan od tih projekata nije tu predstavljen. Nadam se da ce se to promjeniti.
Na kojim forumima su ti projekti predstavljeni? Volio bih ih vidjet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, HrSupra said:

Prestani kukat, predstavi projekte i bit ces ih na forumu.

Sent from my m2 using Tapatalk
 

A cemu, da me par ljudi izvrijeda kao dosada?

 

A puno vlasnika su clanovi ovo forum, ali su banirani ili  su postali neaktivni clanovi. Npr. 4 clana kluba 600+ su jos regani na ovaj forum, ali valjda zbrojeno  imaju 2 posta u zadnjih 4 mjeseca.

 

Za projekte ima crotuned facebook stranicu i druge forume po markama. A i strane forume.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa cemu onda ovaj tvoj danasnji post gdje si napisao sto sve radis ako si u strahu da ce ti netko nesto prigovoriti? O.o

 

Pises, predstavljas i boli te limpi sta netko drugi misli. Misljenje je poput šupka.....svi ga imaju.

Imas veci dio ekipe koja te podrzava i rokas svoje.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...