Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Sign in to follow this  
File

BMW F 650 - informacije

Recommended Posts

Jel moze pokoji savjet od boljih poznavaoca motora.

U nekim srednjorocnim planovima je uzeti neki motor za diranje okolo. Nista extremno i ludo, vec vise onak uzivanje u alpama i sl, kao sto rade Maredo, Viktor i jos neki

Plan je bio uzimat nesto na jesen kad padnu cijene i tako to, za sad sam gledao Versys-a, z750, hornet-a i slicne motore, ali eto jucer sam bio s kolegom tu u firmi u garazi i promjetio jednog BMW-a F 650, slucajno sam saznao da bi ga vlasnik motora prodavao

Uglavnom prema onome sto sam saznao, motor je pazen i relativno malo vozen, godiste negdje 2009-10 i cini se fakat ok sto se tice stanja i svega

Moje pitanje je, da li bi to bio adekvatan motor za ono sto planiram? Vidim da je po snazi slabiji od ovoga sto sam gledao? Jel ima nekih izrazenih mana, na koje treba posebno obaratiti pozornost? Kako je s odrzavanja u odnosu na japance?....

Od ova 4 motora samo su ti dva slična (hornet i z750).

F650 ima navodno 50hp što je po meni preslabo.

Ja bi najrađe na tvom mjestu uzeo dobrog Versya koji je dobar mix svega iako ima svojih limita.

Mala potrošnja, održavanje nije skupo, sve u svemu jedan jako dobar all rounder... meni je najveća mana nešto slabe kočnice i kvaliteta izrade di sve zuji itd...

Osim toga je jako zahvalan motor.

tako i ja to vidim z750 i hornet su zelje, versys je nekakva budget varijanta, a na ovo sam totalno slucajno naletio, kazem jucer sam ga vidio u garazi, i barem koliko sam mogao vidjeti stanje novo s malo prasine na sebi

Ja sam imao horneta i sad imam versya.

Hornet je jači, ugodniji sa manji vibracija, kvalitetnije napravljen itd.

Na versys sa druge strane možeš staviti kofer da ne izgleda nakaradno kao na hornetu/z750, ugodniji je položaj sjedenja itd....

Evo moje honde, baš mi iskočio memories na facebooku danas

5ftSN3e.jpg

A čuj...ovo sve kaj si naveo su dobri motori ali se razlikuju dijametralno...Z-750 i Hornet sportski nakedi, 4cyl, uglađeni, brzi, mala nosivost, zajebani za suvozača, nikakva zaštita od vjetra, nemaju nekih mana, lagani, ima ih dosta na izbor...

Versys...sport tourer, 2cyl, dosta momenta dole pa ga ne treba vrtiti, fino uživanje između 3-6k rpm, upravljiv, super se vozi za motor od 210+kg, relativno kratak osovinski razmak pa se voli propeti na odvrtanju ako imaš veliki kofer, puno mjesta za vozača i suvozača...ispod 2,5k rpm 2cyl vole vibrirati...puno motora za malo novca

BMW 650..1cyl Rotax agregat...najviše vibracija i zato je naporan za početnika, jednostavan za održavanje i neloš ali preskup za tu snagu i agregat koji se više ne radi (gore navedeni se svi proizvode u raznim varijantama) (mislim da nemre bit 2010 nego do 2008.)

Prvo odluči u kojem bi smjeru sa oblikom motora a dalje bumo lako...sretno

• Like 1

1 hour ago, File said:

U nekim srednjorocnim planovima je uzeti neki motor za diranje okolo. Nista extremno i ludo, vec vise onak uzivanje u alpama i sl, kao sto rade Maredo, Viktor i jos neki

Versys bez razmišljanja,možeš ga nakititi sa koferima i lepo u Alpe znaš kako :D

Ja bi moooožda prodao samo kad bi našao V Stroma koji bi mi cijenom pokrio vrijednost Versysa,jer mi se neda davat extra love...ali mislim da ću i dalje ostat na njemu jer ono kaj stari grintavac kaže "puno motora za malo love" 

Hvala svima na savjetima, sad mi je malo jasnije, uglavnom necu ni zvati lika za ovog BMW-a onda definitivno, nego cu negdje na jesen u potragu za versys-om

jel imate jos nesto za preporuciti u toj klasi?? I jel ima neke razlike u modelima kod versys-a, ono npr. bolje kupiti poslije 201x..

koliko sam skuzio File, ti si dosta ovak skuliran lik plus ako te zanimaju te voznjice penzionerske ko ovu dvojicu mangupa, nemas tu kaj gledat Horneta ili nesto u toj klasi. Tak sam i ja mislio, budem se fino vozio, pa skuzio da razvlacim 170-180 izmedju 2 semafora na Zg aveniji i reko nije to za mene xD

Ak ti Versys nije ruzan, vjerojatno ti je super izbor. 

24 minutes ago, Xman said:

koliko sam skuzio File, ti si dosta ovak skuliran lik plus ako te zanimaju te voznjice penzionerske

Malo bi se zajeb'o xDxDxD

jel imate jos nesto za preporuciti u toj klasi?? I jel ima neke razlike u modelima kod versys-a, ono npr. bolje kupiti poslije 201x..

Do sada imaš tri generacije Versysa...2007-2009, 2009-2015, 2015- danas...

2007 i 2009 su 95% isti, isti agregat, razlika u masci sa svjetlima i minimalno na repu

2015 ima 90% isti agregat osim jedne extra kontra osovine za ublažavanje vibracija i 5ks više....i masku koja baca na Yamahe... Cijene su šarene... 2007/8 za 3k€ su više manje krame, dobri oko 3.5k a sve preko toga je bezobrazluk za motor star 10 godina koji je novi koštao cca 55kKn...inače su cijene rabljenih motora totalno blesave što je posljedica nikakve prodaje novih nakon 2008.
Ja sam svog solidno opremljenog prije dvije godine platio cca 3.5k€ sa 24kkm a danas uredno traže 4+k€ za motore sa 35-40€...
Veći servisi ti idu na 24kkm (svjećice, svi filteri i tekućine, kontrola/štelanje ventila) do 2kKn, gume 1500-1800 svakih 15-ak kkm, lanac + ruke 1500Kn mora ići i preko 40kkm ako si normalan, nakon 7-8 godina reparacija vilice do 800kn
Rega osiguranje 50% 800-1000Kn, tehnički 400kn, porez 100kn
To su ti skoro svi troškovi pa se tome ravnaj....ja sam na svoga nahital da ne smijem ni reći
  • Like 2

U toj klasi tada nije bilo baš puno motora, neki ga trpaju u koš sa Suzuki V-Strom 650 ali on ima V2 motor i više touring enduro nego sport touring (ima veći prednji kotač 19" i tanju zadnju gumu 150) i brutalno koštaju, ekipa traži i preko 5k€ za 2006/7 sa 50+kkm, dobar je motor ali jebite se jer je koštao kao Versys novi...
Bilo bi fora naći Apriliu Shiver GT (ima poluoklop) pa ide u tu klasu ali ih je malo...jača je sa 95ks, V2 koji je brutalno čuje, jednostavan za održavanje...eventualno malo niži motor a isto tourer koji se super vozi a jako kvalitetan Honda CBF 600S ali tek od 2008 sa injectionom..ili mali Bandit Suzuki Bandit 650S

• Like 1

@maredo hvala ti na iscrpnom objasnjenju, moram vidjeti kakva je tu situacija u njemackoj

@ND4SPD vidim ja da me @Xman bolje poznaje od tebe :P, pa ja nikad nisam volio stiskati gas na semaforu i divljati, druga stvar sto stvarno ali stvarno mrzim kocnicu pa se eto brzina nabere :D

2 hours ago, File said:

@ND4SPD vidim ja da me @Xman bolje poznaje od tebe :P, pa ja nikad nisam volio stiskati gas na semaforu i divljati, druga stvar sto stvarno ali stvarno mrzim kocnicu pa se eto brzina nabere :D

Necemo se sada lagati xDxDxD

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned