Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Sign in to follow this  
Miataoldschool

K : Hondu cb550 four K 1978

Recommended Posts

kao što naslov kaze, bitno mi je da je motor meh.  ispravan ,ne trosi ulje, znaci pali /vozi...ostalo manje vise nebitno samo da  nije bas padano i vilica ravna,također htio bi ga nac u 100% OEM stanju.

poanta je da ga sto jeftinije nađem posto ce bit sljedeci projekt tak da ostane vise za fajn dijelove :D..pa ako ko zna za koji da stoji doma nekom u garazi i skuplja prasinu , tu sam  :)

također ako ima tu ko  od čunera da  slaze i motore(vjerujem da ima)  ili  išta slicno ovom sta si zelim slozit ,znaci projekti,slike...dapace volio bi pogledat malo kaj delate modificirate :)

za sad sam si naso gsxr vilicu i prednje kocnice, clip on rucice posto planiram delitat sve komplet i custuminjo slozit ,zadnje led svijetlo koje cu morat ukomponirat u dizajn sica kad cu varit/rezat/slagat  rep rame pa trubice...i tak dosta toga mozgam kaj kak bum slozil...malo da se maknem od auti, štel bi si motor slozit pa ako ima koji cafe racer među vama daj te koji savjet :)

evo da ubacim i fotku da znate o kojoj se oldskul jdm  pili radi  : 

cb550k4-78a.jpg

i moja neka vizija kad bi ga završio B|

honda-cb550-caferacer-6.JPG

Cognito-Moto-CB550.jpg

Edited by Miataoldschool
  • Like 1

rocka kak lezim doma i nemrem nis ,uz burkijev prijedlog poceo sam malo motore gledat od ducatija 695, bembaca itd...dok nisam naletio na ovu pilu i cijelu tu pricu cafe racera i projekata kak ekipa slaze te stare jdm pile sa dusom...i kaj rec jednostavno sam se navuko jer sam se pronaso u toj oldskul prici i vizualiziro sam si poseban bajk i  odlucio da slozim jednog, a i malo za promjenu da maknem misli od auta i svega i krenem malo u drugom smjeru :)

kao i miata vjeruj mi to bu poseban bajk kad ga slozim ,daleko od neke jednostavnosti B|

• Like 1

Forke ti nisu jeftine. Ovakav projekt ti nije jeftin. Masinu koja ne trosi ulje ces tesko naci. Za male pare. Takav, relativno uredan motor bi bilo steta unistiti preradom. Takav motor se nece nikada voziti/biti pouzdan kao neki moderniji motor.

E sada, kad je to izrečeno, meni je bilo dosadno 2015.

Pa sam kupio ovo za 300 eur:

20970199744_92ab6297de_o.jpg

21581667932_dd48da2477_o.jpg

Jako sam si ograničio budžet :D:D:D , to je trebao biti daily driver za ići na kavu, posao i sve sitne gluposti za koje mi žao paliti Dukca.

Ovo je bio rezultat:

28786953882_1fe57779d7_o.jpg 

28687002223_f68cba0494_o.jpg

29019868880_cc51de7a89_o.jpg

29307765185_364252103a_o.jpg

29307765025_cb66148721_o.jpg

28075480523_7b2195ffa7_o.jpg

Pedersko poziranje.

25235163962_b990e676cb_o.jpg

Uglavnom, sve (''prerada'', ebay dijelovi, rega i nova prednja guma) me izašlo oko 8000 Kn. Računaj da mi je prijatelj limar, pa je većinu rađeno u njega skoro besplatno. Lakirano ispred njegove radione. Ima i tokarski stroj, tako da stvari koje je trebalo izraditi (dogbone za ovaj zadnji amortizer od cbr900rr) je on izradio. Također, vari i čelik i aluminij...paa znaš kako ide. Mašina je trošila dosta ulja, ali smo se zabavili (u godinu dana napravio 10 - 15 000Km). Prodao sam je i žao mi je. Želio bih je natrag. Novi gazda ju je rastavija i radit će sve po PS-u. Valjda. Veselim se tvom projektu svakako. Sretno! 

• Like 8

2 hours ago, Nero said:

Forke ti nisu jeftine. Ovakav projekt ti nije jeftin. Masinu koja ne trosi ulje ces tesko naci. Za male pare. Takav, relativno uredan motor bi bilo steta unistiti preradom. Takav motor se nece nikada voziti/biti pouzdan kao neki moderniji motor.

E sada, kad je to izrečeno, meni je bilo dosadno 2015.

Pa sam kupio ovo za 300 eur:

20970199744_92ab6297de_o.jpg

21581667932_dd48da2477_o.jpg

Jako sam si ograničio budžet :D:D:D , to je trebao biti daily driver za ići na kavu, posao i sve sitne gluposti za koje mi žao paliti Dukca.

Ovo je bio rezultat:

28786953882_1fe57779d7_o.jpg 

28687002223_f68cba0494_o.jpg

29019868880_cc51de7a89_o.jpg

29307765185_364252103a_o.jpg

29307765025_cb66148721_o.jpg

28075480523_7b2195ffa7_o.jpg

Pedersko poziranje.

25235163962_b990e676cb_o.jpg

Uglavnom, sve (''prerada'', ebay dijelovi, rega i nova prednja guma) me izašlo oko 8000 Kn. Računaj da mi je prijatelj limar, pa je većinu rađeno u njega skoro besplatno. Lakirano ispred njegove radione. Ima i tokarski stroj, tako da stvari koje je trebalo izraditi (dogbone za ovaj zadnji amortizer od cbr900rr) je on izradio. Također, vari i čelik i aluminij...paa znaš kako ide. Mašina je trošila dosta ulja, ali smo se zabavili (u godinu dana napravio 10 - 15 000Km). Prodao sam je i žao mi je. Želio bih je natrag. Novi gazda ju je rastavija i radit će sve po PS-u. Valjda. Veselim se tvom projektu svakako. Sretno! 

jebenica je  ispo motor ,odlican projekt  ,veselim se takavom poslu :) ....kaj se tice mene bas si trazim cb550 75/78 pa i 750 ak naleti  jer taj bajk mi je bas ono zapeo za oko i u glavi sam si ga vec slozio......zakasnio sam jedno godinu dana za jednim ljepotanom kod nas, bio je 3ke tada(al jbg nisam bio u tom elementu tada)....kaj se tice buđeta od auti kaj sam slozio i jos sta moram zavrsit skupit ce  se dosta love pa cak i prevec za takav projekt ,jos kad rijesimo od burkija beverlija bude mozda i za dva motora...vidjet cemo prvo kak cu jedan slozit pa cemo lako dalje ......kaj se tice radova i bilo kakvih modifikacija,varenja,piganja,tokarenja,struje...  ugl. mojih vještina mislim da ove slike to najbolje pokazuju :D

YXjCSkK.jpg

nnIkf7T.jpg

tak da je sve jasno kakav motor ,razinu pedantnosti, custuminjo poso mozete ocekivat kad ga zavrsim i naravno sve sam što i je poanta cijelog bajka ,znaci da ga u saraf rastavim i slozim po svom guštu nazad jer nebi bio ja, ja da kupim gotov moderni bajk i zadovoljim se  :)

• Like 1

52 minutes ago, Miataoldschool said:

jerba bas oldskul hondacu ocu ali hvala na prijedlogu :)

Bas se veselim projektu onda :)

Bio sam preškrt za to odraditi kako spada (meni je Ronda bila četvrti motor u kući) i dan danas mi je žao.  

CB je odlična baza za CR (moj cbx to nije bio, single amortizer natrag, velik i ružan tank), kreni na njuskalo i gas!

• Like 1

Jebote @Nero i ostali - zakaj više takvih stvari ne završi na forumu? Ovaj CR Honda je ispala ODLIČNA!

Edited by Branx
  • Like 1

branx bas zato to i napiso u drugom postu ,vjerujem da ima trkaca tu kaj i motore slazu i sigurno su projekti jebeni...ja cim nabavim cbejku otvaram temu no ne samo to razmisljam sve kak radim dokumentirat kamerom jer je puno lakse od fotkaj ovo ,ono...i lagano šerat na jubito pa ko zna mozda bude i popularno :D

Edited by Miataoldschool

Štajaznam. 

Nekako sam toliko bombardiran glupostima i pokušajima samopromocije da me bude malo sram nešto postati.

Motor sam radio za sebe i nisam ima osobitu potrebu za objavom. Glupo je, znam, jer sam obožavam pratiti neki projekt (posebno ove koji se završe :):) ) , ali eto.

Kad prođe ljeto, počet ću opet nešto pa ću postati. 

Šogor je ovo uzeo za igrat se...
Kawasaki Z550 1982.g
Bremze od Z900, mašina od malo mlađeg Zephyra 550 722ed93ba712f6c9c36af8b2b438458f.jpg

• Like 2

Najveći gušt za razliku od novih motora, kad kod ovog uđeš u garažu a unutra sve šnjofa po bengi i ulju

• Like 2

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned