Jump to content

F1 Singapore Grand Prix


Pekx

Recommended Posts

1 hour ago, Kegalj said:

 

Ocigledno je da su dva ferrarija stisnula red bull u sredini. Sto je trebao napravit?

Teleportirat se na zadnje mjesto da oslobodi mjesto tvojim miljenicima?

 

Mi na televiziji imamo savršeni pregled svega što se dogodilo, no oni u tom trenutku nemaju. Vettel definitivno nije mogao vidjeti Kimija, što zbog kuta koji pokrivaju mikro-retrovizori na F1 bolidu, što zbog kiše, što zbog Verstappena. On ima brigu zatvoriti drugog koji ga sustiže i upravo je to napravio i točno tako kako se to radi - čim više na unutarnju da mu sjebe ulaz u prvi zavoj. 

 

Situacija prilično slična sudaru Rosberg-Hamilton samo sa trojicom involviranih... A tamo je nakon toga FIA-e jasno dala do znanja... Prvi ima pravo promjeniti stranu jednom i dok god drugi nije njemu uz bok sa značajnim dijelom bolida, drugi je taj koji mora pustiti ukoliko više nema kud... pa bilo to zbog zida ili trećeg vozača... 

 

Tako da, slažem se da sa TV kamere izgleda kao da je Vettel kamikaza, ali kad stvari staviš u perspektivu bolida ovo je nesretni racing incident koji se najlakše mogao sprječiti da je Max mrvu digao papčuicu sa gasa i priznao poraz (a ionako su mu oba Ferrarija u trenutku udara bila gotovo skroz ispred).... 

Link to comment
Share on other sites

 
Mi na televiziji imamo savršeni pregled svega što se dogodilo, no oni u tom trenutku nemaju. Vettel definitivno nije mogao vidjeti Kimija, što zbog kuta koji pokrivaju mikro-retrovizori na F1 bolidu, što zbog kiše, što zbog Verstappena. On ima brigu zatvoriti drugog koji ga sustiže i upravo je to napravio i točno tako kako se to radi - čim više na unutarnju da mu sjebe ulaz u prvi zavoj. 
 
Situacija prilično slična sudaru Rosberg-Hamilton samo sa trojicom involviranih... A tamo je nakon toga FIA-e jasno dala do znanja... Prvi ima pravo promjeniti stranu jednom i dok god drugi nije njemu uz bok sa značajnim dijelom bolida, drugi je taj koji mora pustiti ukoliko više nema kud... pa bilo to zbog zida ili trećeg vozača... 
 
Tako da, slažem se da sa TV kamere izgleda kao da je Vettel kamikaza, ali kad stvari staviš u perspektivu bolida ovo je nesretni racing incident koji se najlakše mogao sprječiti da je Max mrvu digao papčuicu sa gasa i priznao poraz (a ionako su mu oba Ferrarija u trenutku udara bila gotovo skroz ispred).... 

Sad ce te pitat dal ti oci funkcioniraju,dal si zaljubljen i u kojij si stranci?
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, msporis said:

Situacija prilično slična sudaru Rosberg-Hamilton samo sa trojicom involviranih... A tamo je nakon toga FIA-e jasno dala do znanja... Prvi ima pravo promjeniti stranu jednom i dok god drugi nije njemu uz bok sa značajnim dijelom bolida, drugi je taj koji mora pustiti ukoliko više nema kud... pa bilo to zbog zida ili trećeg vozača... 

 

Tako da, slažem se da sa TV kamere izgleda kao da je Vettel kamikaza, ali kad stvari staviš u perspektivu bolida ovo je nesretni racing incident koji se najlakše mogao sprječiti da je Max mrvu digao papčuicu sa gasa i priznao poraz (a ionako su mu oba Ferrarija u trenutku udara bila gotovo skroz ispred).... 

 

Da, na kraju to je stavljeno kao racing incident.

Slažem se da je dio krivice i na Maxu, dečko je kreten i nije za F1.

No ovaj puta je Vettel sam sebi presudio.

Znao je tko je pored njega i da je dečko debil, to je kao da očekuješ od cigića da neće maznut bakrene kablove sa gradilišta, šanse postoje ali su izuzetno male.

Po meni je trebao ostati na svojoj liniji, proći 1. zavoj u komadu i to je to.

Bile su dobre šanse da Hamilton nastrada otraga u svoj onoj gužvi u magli od vode, ali Seb je htio sve riješiti odmah i tu se zeznuo.

Krenuo po meni prejako na lijevo i evo sranja...

Link to comment
Share on other sites

ajde napokon da je netko otvorio F1 topic na forumu.

 

racing incident, tri bolida jeda pored drugog, jedan od njih tvrdoglav i kamikaza (max), drugi razmazena balerina (kmetel), i treci trkac koji je najebao OPET ni kriv ni duzan tako rec. Sve da se Kimi dao jos lijevo, kmetel bi izgurao maksa jos vise lijevo i onda bi kimi zavrsio u zidu.

 

Ali od cega je onaj mclaren napravljen, kakav udarac, let, pirueta, i nastavi jos desetak krugova no ostali su zbog udarca bez komunikacije sa bolidom (radio je jedino radio)

 

ali koji je onaj magnussen konj, kvyat konjina koja da ne donosi lovu u momcad ne bi nikad vozio, williamsi raspad sistema totalni, sve gori i gori.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2017/10/vettel-stroll-clash-malaysia-no-action.html

 


Ovo danas je bilo pre-bizarno.

 

Al mene još više čudi kako je svugdje, i na Facebooku, i na Instagramu (službeni F1 profili), podjeljena samo snimka ovog incidenta iz bolida Vettela, gdje ovaj izgleda kriv ko kuća (ako se ne obrati pozornost na to kako se Stroll udaljava od pasice, a to nije u fokusu snimke).

 

A onda kad pogledate snimku sa bolida iza Strolla, jasno je ko kuća da je klinac kriv... I ne dobije nikakvu kaznu.

 

Nevjerojatno. 

 

Link to comment
Share on other sites

kako mi je zao Kimija, pa taj decko stvarno nikako da sastavi tri trke za redom bez nekih gresaka iz tima, gresaka u taktici, ili sudara. uzas.

 

danas bi od sale pobijedio kako je ferrari danas bio dominantan. Vettel je zaista odvezao vrhunsku trku. Drago mi je da je Max pobijedio, taj je pak pehist ko kimi, imao je mislim 7 DNF ove sezone.

 

a riciardo mi je omiljeni vozac ove sezone, skupa s kimijem. vozi fenomenalno.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...