Jump to content

Kočnice - retrofit, upgrade, što paše gdje, atestiranje


Recommended Posts

@puki

Ja ti imam 321mm

Thickness/Strength: 28 mm

Min. thickness: 25 mm

Height: 44 mm


@Raptor6767  ce znat mozda bolje jer smo bili pricali o tome.

 

Sa ATE plocicama nisam preeezadovoljan. Odlicno je,super koci ali vjerujem da bi to moglo jos malo bolje. Ukopava se i ovako,ali mislim da moze bolje. Planiram uzet DS2500 sada pa cemo vidjet ;)

 

Kad sam bio na tehnickom,rekao mi je frend da je 25% bolje/jace kocenje naspram obicnih celjusti na takvoj astri. S time da kad dodes na tehnicki hladno je sve,a  bolje grize naravno kad je zagrijano na 'radnu' temp. 

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drahic said:

 

Kad sam bio na tehnickom,rekao mi je frend da je 25% bolje/jace kocenje naspram obicnih celjusti na takvoj astri. S time da kad dodes na tehnicki hladno je sve,a  bolje grize naravno kad je zagrijano na 'radnu' temp. 

 

I sad da se dogodi neko sranje nasi "strucnjaci" ce rec da imas tehnicki neispravno vozilo i da je to uzrok nesrece. :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, _DEX_ said:

 

I sad da se dogodi neko sranje nasi "strucnjaci" ce rec da imas tehnicki neispravno vozilo i da je to uzrok nesrece. :D

Naravno. To je po njima ne kompatibilno i nije ispravno. Jer,u originalu,tvornicki nije tako . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drahic said:

Naravno. To je po njima ne kompatibilno i nije ispravno. Jer,u originalu,tvornicki nije tako . 

 

Tako i od Dade auto nije bio tehnicki ispravan,a kocnice od 5000 eura (Stoptech kolko se sjecam, cijenu sam ovak bubnuo, ali mislim da nisam daleko od prave cifre) :D

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rockatansky said:

Dex, drahić... nećemo biti djeca, a i offtopic ste

 

Isprike za offtopic, ali zasto djeca? Njima je to tehnicki neispravno, a auto si poboljsao kako je Drahy rekao za 25 %.

To sam savim ozbiljno napisao. Isto kao i rasprava za atest, ali o tome dalje u drugoj temi.

Jos jednom isprike za off. ;)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Raptor6767 said:
2 hours ago, puki said:
ma buni me jer bi clio/megane i 159 trebale biti iste čeljusti.. ove od 159 idu na 330disk 28mm
 
i kak to grize na adamu?

Nisu iste čeljusti ove koje Drahy ima i Renault.

to sam skuzio drahy ima ove za 330 disk a Renfault ima ove manje za 305...

 

samo me zanima koliko je razlika u veličini pločice izmedju te 2 čeljusti...

Link to comment
Share on other sites

Drahy ima od alfe 166 celjusti, a alfa 159 ima radialni prihvat i dvije verzije čeljusti. Manje koje idu na 305 disk i vece koje idu na 330 al najbolje je sta su plocice identicne. Razlikan je u velicini klipova

 

Navodno su od alfe 159 305mm klijesta identicna kao sta ima clio 3 rs

 

159 330mm klijesta su nesto veca navodno

 

Ja imam na svom Polu ove od 159 sa 330 diskom na 312 disku i plocica pokriva cijelu povrsinu diska i super koci. Neusporedivo sa orginalom 288mm il cak i s vecim 312 i orginal celjustima

 

Plus sta za klijesta od 159 je jednostavno napravit adapter za bilo koji auto jer imaju radialni prihvatda8084fd8e3aef6efd98401fb073d7c3.jpg

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, puki said:

@Logic e to je info :) 

 

po tvom iskustvu koja je max velicina diska na koji mogu ici da mi stane pod 17"?  Uzet cu ove manje celjusti za 305 disk.. i koliko imas iskustva sa izradom adaptera tj koliko love ispadne?

 

Najvise sto sam vidio pod 17" felgom sa nekim vrlo malim ET-om je 6 klipova i 355 mm disk... Ali to je bas na knap, ja to ne bi tako vozio...

 

312mm mora ici jer je Clio 197 ima 4 klipa brembo sa 312mm diskovimai 17" felgom sa ET od cak 68... 330mm bi moralo ici bez vecih problema, osim ako nemas felge sa nekim cudnim ET-om...

 

Neka opcenita preporuka:

 

328mm rotor (12.9") - minimum 17" wheel

 

332mm rotor (13.1") - minimum 17" wheel

 

355mm rotor (14") - minimum 18" wheel

 

380mm rotor (15") - minimum 19" wheel
 

http://www.stoptech.com/technical-support/bbk-wheel-fitment-templates

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Logic said:

Drahy ima od alfe 166 celjusti, a alfa 159 ima radialni prihvat i dvije verzije čeljusti. Manje koje idu na 305 disk i vece koje idu na 330 al najbolje je sta su plocice identicne. Razlikan je u velicini klipova

 

Navodno su od alfe 159 305mm klijesta identicna kao sta ima clio 3 rs

 

159 330mm klijesta su nesto veca navodno

 

Ja imam na svom Polu ove od 159 sa 330 diskom na 312 disku i plocica pokriva cijelu povrsinu diska i super koci. Neusporedivo sa orginalom 288mm il cak i s vecim 312 i orginal celjustima

 

Plus sta za klijesta od 159 je jednostavno napravit adapter za bilo koji auto jer imaju radialni prihvatda8084fd8e3aef6efd98401fb073d7c3.jpg

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Nope... 

Uzeo sam sa 159ti alfe na kraju. Kireta je radio prihvate.

 

Rm52SZJ.jpg

 

7HZzeHT.jpg

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ND4SPD said:

 

312mm mora ici jer je Clio 197 ima 4 klipa brembo sa 312mm diskovimai 17" felgom sa ET od cak 68... 330mm bi moralo ici bez vecih problema, osim ako nemas felge sa nekim cudnim ET-om...

 

 

 

 

Ja sam sad uzela 330 big brake kit na 17", jedino što može smetat su utezi na felgi, pa se mora na balansiranje ponovno i prebacivanje utega s druge strane :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11.10.2017. at 9:32 AM, drahic said:

Nope... 

Uzeo sam sa 159ti alfe na kraju. Kireta je radio prihvate.

 

Rm52SZJ.jpg

 

7HZzeHT.jpg

 

 

 

Super ispalo.. uzeo i ja na kraju te celjusti danas... 330disk 159 ogromno izgledaju.. sad kemija sa diskom da vidim kaj stane ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima li kakva web stranica kao katalog ili slično di bi mogao naći odgovarajući disk za kemiju?
Kako vi nalazite odgovarajuće diskove za kemije?

Recimo da imam podatke o radijusu, debljini diska, visini tarne površine i et diska. I trebao bi naći neki disk slične dimenzije (točno ta dimenzija ne postoji).
Upisivanje dimenzije u Google mi ne igra baš posto postoji previše mogućnosti i 5 dana bi upisivao milimetar više i milimetar manje za svaki bitni podatak.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...