Jump to content

Kočnice - retrofit, upgrade, što paše gdje, atestiranje


Recommended Posts

  • 1 month later...

Koju kombinaciju za X5 s 2200kg?

 

Diskovi su ko krafnice, naprijed 332mm a iza 320mm. 

 

Ate diskovi obični + ate pločice. 

Zimmerman sport coat Z diskovi + ate pločice. 

Nešto treće? 

 

Iskreno rado bi išao na upgrade kočnica od m50d ili 50i koje su 385mm i 345mm ali mislim da bude posla i bude koštalo sigurno na kraju 3x više od ovih novih diskova i pločica. 

 

Edit: + kažu da na 385mm naprijed ne idu 18" zimulje nego min 19" :)

Edited by Vlado206
Link to comment
Share on other sites

Za početak motul rbf 660,pletene lajtunge i neke dobre pločice.To je ulaganje od nekih cca. 500 eura a razlika bi trebala biti itekako osjetna u odnosu na stock.Jedino ne znam koje pločice da ti preporučim na auto od 2200kg.Ja sam sebi na svom bmw-u e93 koji prazan ima 1750 kg slozio tu kombinaciju i ferodo ds 2500 i iskreno bas me zanima koliko će mi trajati te pločice jer ne planiram svaka 2-3 mjeseca dati 2100 kn na pločice.
Ja bi prvo isprobao takvu kombinaciju pa tek onda razmisljaoo drugim(boljim) diskovima.Ja cu sebi isto staviti druge diskove ali tek kad serijski odrade svoje makar su moji jos veci nego tvoji,mislim 348 i 336mm iza

Link to comment
Share on other sites

Koju kombinaciju za X5 s 2200kg?
 
Diskovi su ko krafnice, naprijed 332mm a iza 320mm. 
 
Ate diskovi obični + ate pločice. 
Zimmerman sport coat Z diskovi + ate pločice. 
Nešto treće? 
 
Iskreno rado bi išao na upgrade kočnica od m50d ili 50i koje su 385mm i 345mm ali mislim da bude posla i bude koštalo sigurno na kraju 3x više od ovih novih diskova i pločica. 
 
Edit: + kažu da na 385mm naprijed ne idu 18" zimulje nego min 19"


https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F382305666992


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, GoranE46 said:

Znam. 

 

Ima kolega iz Poljske i cijena je dosta bolja, kažem problem toga mi je 19" kotači jer imam ganc nove kupljene OEM 18" zimulje. 

 

Za sad me najviše zanima ATE ili Zimmerman. 

 

@Rwd ne vozim trke sa X5 :D tekućina je nova mjenjana prošli tjedan. Samo diskovi i pločice kroz 2-3 tisuće km. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlado206 said:

Znam. 

 

Ima kolega iz Poljske i cijena je dosta bolja, kažem problem toga mi je 19" kotači jer imam ganc nove kupljene OEM 18" zimulje. 

 

Za sad me najviše zanima ATE ili Zimmerman. 

 

@Rwd ne vozim trke sa X5 :D tekućina je nova mjenjana prošli tjedan. Samo diskovi i pločice kroz 2-3 tisuće km. 

Zimmermann ti je Low Low Budget...ne bi to nikad stavio...

 

Stavi original i gotovo :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JosipZG said:

pa nije baš zimmermann low budget, nije među jeftinijima a po nekom mom iskustvu nije ni loš 

 

al ja bi ATE

od tih "sporckih" je low budget...na golfu sam ih imao i to je bilo smece...

 

prijatelj je isto na svojoj e klasi stavio zimmerman, na prvom jacem kocenju pocele tresti..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BaGy said:

od tih "sporckih" je low budget...na golfu sam ih imao i to je bilo smece...

 

prijatelj je isto na svojoj e klasi stavio zimmerman, na prvom jacem kocenju pocele tresti..

 

Imao sam dva seta (Zimmermann Sport) na staroj (308mm) Astri i imam ih sad (322mm) na OPC

di su do sad preživjeli 60000Km i dva track day-a bez ikakvih problema.

Edited by Kic
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...