Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Swordfish

Android u automobilima

Recommended Posts

HW svakako a sa OS se da stavit custom samo je bitno provjeriti priej kupnje uređaja da li je prema chipsetu podrzan.

Imao sam u E39 Carjoying MTCB 1GB RAM i to je bilo loše...

U uto naručio, jučer stigao i odmah ugradio PX5 (MTCE) 8-core 4GB 9" i to je naspram 1 i 2 GB RAM svemirski brod.

Čak je i cijena sada povoljnija nego li prije, 220 naspram 430eur a HW je znatno bolji.

https://www.ebay.de/itm/9-Android-8-0-Autoradio-GPS-SWC-OPS-WLAN-VW-Passat-Touran-Golf-Polo-Tiguan-DAB/223309154081?hash=item33fe434721:g:SmEAAOSwuZVcNxcN

20190214-203012-COLLAGE.jpg

Edited by Ozy

@Bezimeni napisao sam, naspram 2GB modela je AMG a naspram 1GB modela je OMG.

@tolt upitnik slučajno il namjerno jer ne kužim..

meni je na prvu bio malo prevelik kad se uključio ali kad sam počeo raditi na njemu (milja toucheva u minuti) onda sam skužio koliko je praktičniji naspram 7" iz E39, ne pričam sada o brzini već o čevapima po ekranu.

@Bezimeni

Radi ultra-brzo, onaj stari se podizao (bio sam čak i na yt stavio pa linkao tu negdje) oko 1.5min a sada u 20ak sek sve podignuto.

Još je novi, prvo sam sve ažurirao i installirao Waze, radi sve super, ima čak i split-screen funkciju te za moj auto pokazuje na displayu vehicle info od goriva, voltaže idr prek canbusa i stanje vratiju idr.

Duže sam proučavao prije kupnje idući Android HU, i na kraju je ovo best-buy.

Iznenadila me isporuka, manje od 3dn i sve dobiješ uz njega a najbitnije pojačivač FM antene jer je androidima to boljka, FM radi odlično, meni je Yammat već neko vrijeme favorit (pogotovo petkom u 15h) signal se sinoć pokazao odličnim kao i za neke druge stanice.

Sutra ću se tek ići voziti jer ne stignem zbog posla privatni auto naganjat pa vidjeti kako je kad waze radi i yt u isto vrijeme u prometu, 1GB model se tu znao kršiti ili bi znao čak biti nekakav delay..

I zvuk je puno bolji nego li stock HU, ne znam koja mu je izlazna snaga, androidu je 4x45W no nije bitna snaga već equalizer idr postavke zvuka.. također su key ton napokon stišali odn biraš 3 nivoa i mute.. ma poboljšanje samo takvo

BT poziv, ženu išao zvat nakon podešavanja da vidim(o) kak se čuje, kaže nevjerojatno ali čuje me puno bolje nego li kada sam na speakeru (tako se vozim u autima gdje nema BT, stavim telefon iznad suncobrana, mikrofon prema sebi) i da se čuje bolje i od toga.

evo okejac YT klip o tom modelu, meni je bio okej referenca

Edited by Ozy
  • Like 2

Ok, di mu je mikrofon za BT? uz njega dolazi GPS antena? Sta ako auto ima vec GPS original antenu?

3 hours ago, tolt said:

Ok, di mu je mikrofon za BT? uz njega dolazi GPS antena? Sta ako auto ima vec GPS original antenu?

gore lijevo pise mic kod utora za sdcard, prema vozacu

ext.mic dolazi u pakrianju sa nekih 2m kabla, nisam ga ugradio niti neću

da, gps antenu sam ugradio iznad radija desno na nosač armature nekakav, taman s gornje strane i sjedne na njegafino se zalijepi, taman širina i mjesto ko da su znali kaj di kako

nema auto gps tvornički jer je koliko sam skužio po opremi nabildani trendline isl. nije highline niti sa rxx-510 

ne znam što ukoliko auto ima već svoju gps .. 

piše recimo za ovaj model na ebayu pod opisom da nije kompatibilan sa dynaudio sustav, možda to dobra info?

int.mic: jedna od te dve rupe, druga je reset

20190214-203012-COLLAGE.jpg

jedini "bad" je taj što HU dolazi BEZ zaštitne folije za ekran koju npr u e39 nisam skinuo i ne primjeti se, ne primjećuju se PACKE toliko koliko na ovom recimo već na prvom fotkanju i za obrisat je bzvz.. mislim da ću kupiti neku zaštitu čisto zbog packi i brisanja da ne zgrebem ekran

Edited by Ozy

Ja bi sebi u Touran stavio Android radio. Sad imam RNS315. E sad, ja bi RNS prebacio starom u Caddy 2009 koji je goli sa opremom. Koliki je problem sve prebaciti sa GPS antenom, bluetoothom da radi za razgovor itd u Caddyu?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned