Jump to content

Android u automobilima


Recommended Posts

HW svakako a sa OS se da stavit custom samo je bitno provjeriti priej kupnje uređaja da li je prema chipsetu podrzan.

Imao sam u E39 Carjoying MTCB 1GB RAM i to je bilo loše...

U uto naručio, jučer stigao i odmah ugradio PX5 (MTCE) 8-core 4GB 9" i to je naspram 1 i 2 GB RAM svemirski brod.

Čak je i cijena sada povoljnija nego li prije, 220 naspram 430eur a HW je znatno bolji.

 

https://www.ebay.de/itm/9-Android-8-0-Autoradio-GPS-SWC-OPS-WLAN-VW-Passat-Touran-Golf-Polo-Tiguan-DAB/223309154081?hash=item33fe434721:g:SmEAAOSwuZVcNxcN

 

20190214-203012-COLLAGE.jpg

 

 

Edited by Ozy
Link to comment
Share on other sites

@Bezimeni napisao sam, naspram 2GB modela je AMG a naspram 1GB modela je OMG.

 

@tolt upitnik slučajno il namjerno jer ne kužim..

meni je na prvu bio malo prevelik kad se uključio ali kad sam počeo raditi na njemu (milja toucheva u minuti) onda sam skužio koliko je praktičniji naspram 7" iz E39, ne pričam sada o brzini već o čevapima po ekranu.

 

@Bezimeni

Radi ultra-brzo, onaj stari se podizao (bio sam čak i na yt stavio pa linkao tu negdje) oko 1.5min a sada u 20ak sek sve podignuto.

Još je novi, prvo sam sve ažurirao i installirao Waze, radi sve super, ima čak i split-screen funkciju te za moj auto pokazuje na displayu vehicle info od goriva, voltaže idr prek canbusa i stanje vratiju idr.

Duže sam proučavao prije kupnje idući Android HU, i na kraju je ovo best-buy.

Iznenadila me isporuka, manje od 3dn i sve dobiješ uz njega a najbitnije pojačivač FM antene jer je androidima to boljka, FM radi odlično, meni je Yammat već neko vrijeme favorit (pogotovo petkom u 15h) signal se sinoć pokazao odličnim kao i za neke druge stanice.

Sutra ću se tek ići voziti jer ne stignem zbog posla privatni auto naganjat pa vidjeti kako je kad waze radi i yt u isto vrijeme u prometu, 1GB model se tu znao kršiti ili bi znao čak biti nekakav delay..

I zvuk je puno bolji nego li stock HU, ne znam koja mu je izlazna snaga, androidu je 4x45W no nije bitna snaga već equalizer idr postavke zvuka.. također su key ton napokon stišali odn biraš 3 nivoa i mute.. ma poboljšanje samo takvo

BT poziv, ženu išao zvat nakon podešavanja da vidim(o) kak se čuje, kaže nevjerojatno ali čuje me puno bolje nego li kada sam na speakeru (tako se vozim u autima gdje nema BT, stavim telefon iznad suncobrana, mikrofon prema sebi) i da se čuje bolje i od toga.

 


evo okejac YT klip o tom modelu, meni je bio okej referenca

 

 

Edited by Ozy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tolt said:

Ok, di mu je mikrofon za BT? uz njega dolazi GPS antena? Sta ako auto ima vec GPS original antenu?

 

gore lijevo pise mic kod utora za sdcard, prema vozacu

ext.mic dolazi u pakrianju sa nekih 2m kabla, nisam ga ugradio niti neću

 

da, gps antenu sam ugradio iznad radija desno na nosač armature nekakav, taman s gornje strane i sjedne na njegafino se zalijepi, taman širina i mjesto ko da su znali kaj di kako

 

nema auto gps tvornički jer je koliko sam skužio po opremi nabildani trendline isl. nije highline niti sa rxx-510 

 

ne znam što ukoliko auto ima već svoju gps .. 

piše recimo za ovaj model na ebayu pod opisom da nije kompatibilan sa dynaudio sustav, možda to dobra info?

 

 

 

int.mic: jedna od te dve rupe, druga je reset

 

20190214-203012-COLLAGE.jpg

 

 

 

 

 

jedini "bad" je taj što HU dolazi BEZ zaštitne folije za ekran koju npr u e39 nisam skinuo i ne primjeti se, ne primjećuju se PACKE toliko koliko na ovom recimo već na prvom fotkanju i za obrisat je bzvz.. mislim da ću kupiti neku zaštitu čisto zbog packi i brisanja da ne zgrebem ekran

Edited by Ozy
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2019 at 6:41 PM, Ozy said:

jedini "bad" je taj što HU dolazi BEZ zaštitne folije za ekran koju npr u e39 nisam skinuo i ne primjeti se, ne primjećuju se PACKE toliko koliko na ovom recimo već na prvom fotkanju i za obrisat je bzvz.. mislim da ću kupiti neku zaštitu čisto zbog packi i brisanja da ne zgrebem ekran

evo jučer sam se prvi put išao malo provozati do dva potoka u Luku pa sam skužio da ipak ima zaštitu za ekran ali je tako fino stavljena da se samo u donjem desnom uglu vidi "resica" zaštitne folije a folija je skroz fino od ruba do ruba.

milina a ja brzoplet bio

Edited by Ozy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

2019-11-14-15-35-39.jpg

 

Stigao jučer iz UK. Naravno montaža odmah po primitku na parkingu firme.

Mali osvrt na uređaj slijedi u nastavku.

Odmah po otpakiranju paketa hrpa žica, dvije vrste konektora i uređaj koji sam po sebi nema ni 1/10 težine starog CD changera.

Ugodno iznenađen:

- stvarno jednostavna instalacija, dva konektora ubodeš i antenu.

- izvan fast boota "diže" se cca 5-6 sec i počinje muzika - vrlo zadovoljan - postoji i neki fast boot mode, ali sam ga ugasio od straha da ne popije bateriju

- google play - instaliraš što ti srce želi

- probao WAZE, radi super, smanji muziku kad se približavaš nekom raskršću da te teta upozori

- WIFI sherao sa telefona isto radi super - probao NETFLIX u vožnji i sve 5

- glazba zadovoljavajuće kvalitete, nije neki HIGH end, ali rekao bi da je na razini starog HU

 

Nedostatci (zasad) - nisam spojio sve žice (konektor od CANBUS modula u radio) - zaboravio, vidio jutros na slikama u uputama...

- ne rade komande sa volana (nadam se da će se riješiti spajanjem sa HU)

- nema slike kod vožnje unazad, samo zvučni signal sa senzora - nisam spojio kameru, nadao sam se grafičkom prikazu, ali uredno ugasi muziku i pusti te da na miru obaviš radnje.

 

Sve u svemu zadovoljan kupnjom i ostati će još malo u autu na testiranju.

 

p.s. - ne otkopčavati signalizaciju airbaga za suvozača  - sad svijetli airbag i neće se sam restirati, očito treba VCDS

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Swordfish said:

Nedostatci (zasad) - nisam spojio sve žice (konektor od CANBUS modula u radio) - zaboravio, vidio jutros na slikama u uputama...

- ne rade komande sa volana (nadam se da će se riješiti spajanjem sa HU)

- nema slike kod vožnje unazad, samo zvučni signal sa senzora - nisam spojio kameru, nadao sam se grafičkom prikazu, ali uredno ugasi muziku i pusti te da na miru obaviš radnje.

 

 

 

Kažeš - nisi spojio CANBUS - zakaj ne rade komande na volanu? :D

Kažeš - nisi spojio kameru - zakaj nema slike? :D

 

Ima DAB?

Kakav ti je prijem radio stanica? Često kod tih kineza treba antenna boostere stavljati, pošto im je FM tuner katastrofa...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Branx said:

 

Kažeš - nisi spojio CANBUS - zakaj ne rade komande na volanu? :D - spojen je canbus, ali ima i dodatni konektor sa snopa žica kojeg sam ja pustio vani u neznanju, jer je kinez napravio da od njegovog snopa žica koji ide iz radijskog konektora se spaja nazad u HU - kao recimo "most"...

Kažeš - nisi spojio kameru - zakaj nema slike? :D - slike nema jer nema ni kamere, ono što sam očekivao je grafički prikaz blizine objekta (ono što sam imao na starom HU)

 

Ima DAB? - ima ali samo ako ga dodatno uštekaš - tj. ima podršku za DAB

Kakav ti je prijem radio stanica? -  ono što sam probao, bolji od original radija.

 

Odgovori u boldanom, ali da...moguće je da će ovo proraditi sa spajanjem "mosta" za canbus...:D

Edited by Swordfish
Link to comment
Share on other sites

  

6 hours ago, Swordfish said:

2019-11-14-15-35-39.jpg

 

Stigao jučer iz UK. Naravno montaža odmah po primitku na parkingu firme.

Mali osvrt na uređaj slijedi u nastavku.

Odmah po otpakiranju paketa hrpa žica, dvije vrste konektora i uređaj koji sam po sebi nema ni 1/10 težine starog CD changera.

Ugodno iznenađen:

- stvarno jednostavna instalacija, dva konektora ubodeš i antenu.

- izvan fast boota "diže" se cca 5-6 sec i počinje muzika - vrlo zadovoljan - postoji i neki fast boot mode, ali sam ga ugasio od straha da ne popije bateriju

- google play - instaliraš što ti srce želi

- probao WAZE, radi super, smanji muziku kad se približavaš nekom raskršću da te teta upozori

- WIFI sherao sa telefona isto radi super - probao NETFLIX u vožnji i sve 5

- glazba zadovoljavajuće kvalitete, nije neki HIGH end, ali rekao bi da je na razini starog HU

 

Nedostatci (zasad) - nisam spojio sve žice (konektor od CANBUS modula u radio) - zaboravio, vidio jutros na slikama u uputama...

- ne rade komande sa volana (nadam se da će se riješiti spajanjem sa HU)

- nema slike kod vožnje unazad, samo zvučni signal sa senzora - nisam spojio kameru, nadao sam se grafičkom prikazu, ali uredno ugasi muziku i pusti te da na miru obaviš radnje.

 

Sve u svemu zadovoljan kupnjom i ostati će još malo u autu na testiranju.

 

p.s. - ne otkopčavati signalizaciju airbaga za suvozača  - sad svijetli airbag i neće se sam restirati, očito treba VCDS

 

 

Nedostataka nema (zasad) -  spojio sam sad sve žice (konektor od CANBUS modula u radio)

- komande sa volana rade točno ono što trebaju bez SETUPA 

- ima slike (grafika sa  centimetrima udaljenosti)kod vožnje unazad,  zvučni signal sa senzora - nisam spojio kameru uredno ugasi muziku i pusti te da na miru obaviš radnje sada sa grafičkim sučeljem.

 

Sve u svemu sada jako zadovoljan kupnjom i ostati će još malo u autu na testiranju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Prez said:

Ima tko iskustva sa Xtrons androidom? Gledam mozda uzet 4gb RAM octa core 64gb rom za black friday ako bude neki dobar popust.

 

https://xtrons.com/bmw-rover-mg-various-android-9-0-pbx9946bl



Imam Xtrons (također 4 GB) u Ibizi.
Sve radi i brzo podiže sustav. Antena prihvatljiva, ali nikad niti ne slušam radio izuzev internet radija (Jazz Radio i Classical Radio).
Zvuk je okej nakon igranja sa equilizerom, ali daleko od high enda. 
Mobitel kao pristupna točka za internet radi bez greške. aplikacije sa Google Playa su većinom kompatibilne sa uređajem (nisam naišao na neku koju sam hio, a da nije podržana), dolazi sa brojnim predinstaliranim app-ovima.
Kad sam naručivao pitao sam za Torque Pro i došao je s njim. Ne znam da li zato što sam pitao ili bi ionako bio unutra.
Instalacija je straight forward, ali kod mene je nedostajao adapter za antenu kojeg sam uzeo naknadno.
Bi li ga uzeo opet za neki sljedeći auto?  -Bih bez razmišljanja, ukoliko auto nema već nešo dovoljno dobro ugrađeno u tvornici ili od strane prijašnjeg vlasnka.

Edited by zerowaf
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eto i moje pitanje.
U A4 pokušavam spojiti android auto, spoji na 2-3 sekunde i makne.
Dali treba šta namjestiti na telefonu neku opciju ili slično ?

10 hours ago, Swendija said:

Ne znam jel ovo prava tema, pa premjestite ak nije :)

Može se na VW-u otključat android auto? VW Touran, 2017 god. U autu je radio koji podržava android auto, al navodno to treba uključit/otključat... Može i na pm.

Najbolje pitaj Tihija

Link to comment
Share on other sites

Jel ti instalirana aplikacija an telefonu? Ako nije mozda trebaš apk ili neki drugi apk posto nisam siguran da mozes auto preko play storea
Yap, dok sam terao GLS-a nije se mogao AA regularno instalirati preko Playa, nego sam apk skinuo...ali čak i tada je radilo samo kad je mob bio kablom spojen sa autom...ni Lenovo ni Huawei nisu znali "razgovarati" sa Mercedesom...Samsung se spajao bez problema...očito su kinezi blacklistani...
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robert said:

Eto i moje pitanje.
U A4 pokušavam spojiti android auto, spoji na 2-3 sekunde i makne.
Dali treba šta namjestiti na telefonu neku opciju ili slično ?

Uzmi original kabel od mobitela. Često je to problem :)

Link to comment
Share on other sites

Yap, dok sam terao GLS-a nije se mogao AA regularno instalirati preko Playa, nego sam apk skinuo...ali čak i tada je radilo samo kad je mob bio kablom spojen sa autom...ni Lenovo ni Huawei nisu znali "razgovarati" sa Mercedesom...Samsung se spajao bez problema...očito su kinezi blacklistani...
Wireless AA radi na jako jako malom broju auta.
Mislim da ne postoje blackliste :)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, robert said:

Probati cu ali mislim da nije do njega

Meni je u Fordu bio isti problem. Uzeo original kabel, proradilo :)

 

u Škodi, ista situacija, uzeo original kabel i radi :)

 

cini se da je do kontakta, tko će znati :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...